بریتانیا در حال آزمایش یک کامیون کنار جاده ای است که تشخیص می دهد رانندگان گوشی های خود را در دست دارند یا خیر


بریتانیا ماشین کنار جاده‌ای را آزمایش می‌کند که راننده‌هایی را که گوشی‌هایشان را در دست دارند تشخیص می‌دهد - SurgeZirc UK
بریتانیا در حال آزمایش یک کامیون کنار جاده ای است که تشخیص می دهد رانندگان گوشی های خود را در دست دارند یا خیر.

پلیس بریتانیا در حال آزمایش یک کامیون کنار جاده‌ای است که می‌تواند تشخیص دهد که آیا راننده هنگام رانندگی تلفن همراه دارد یا خیر.

این آزمایش سه ماهه در وارویک شایر با کمک آژانس ملی بزرگراه دولتی که مسئول بزرگراه ها و جاده های اصلی A در انگلستان است، انجام می شود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: رگولاتور بریتانیایی قدرت اعمال جریمه های هنگفت را برای شرکت های بزرگ فناوری دارد

به گفته گاردین، این آزمایش به تعیین نحوه استفاده از این فناوری در آینده کمک خواهد کرد.

کامیون کنار جاده ای مجهز به دوربین های متعددی است که از خودروهای عبوری فیلم می گیرد و همچنین می تواند بررسی کند که آیا رانندگان یا مسافران کمربند ایمنی بسته اند یا خیر.

یک سیستم هوش مصنوعی تصاویر را از نظر نقض احتمالی گوشی و کمربند ایمنی اسکن می کند. به گفته پلیس، “جدی ترین تخلفات” مشاهده شده در طول دادگاه ممکن است پیگیری شود، در حالی که سایر رانندگان نامه های هشدار دریافت می کنند.

حواس پرتی رانندگی یک مشکل جدی است. در بریتانیا در سال ۲۰۱۹، ۴۲۰ تصادف رخ داد که در آنها مشخص شد تلفن باعث حواس پرتی راننده شده است. این در حالی است که داده ها نشان می دهد که ۲۳ درصد از رانندگانی که در تصادفات کشور در سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست داده اند از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: قربانیان گریان آر کلی به ۳۰ سال زندان محکوم شدند

این آزمایش بخشی از استراتژی بزرگراه ملی برای از بین بردن تمام تلفات و جراحات جدی در شبکه خود تا سال ۲۰۴۰ است. در آزمایش‌های آینده، این کامیون می‌تواند به فناوری تشخیص وسایل نقلیه نزدیک به یکدیگر مجهز شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر