بر اساس گزارش ها، مادربزرگ سالوادور راموس چند روز قبل از تیراندازی سعی کرد تفنگ را از بین ببرد.


بر اساس گزارشی، مادربزرگ سالوادور راموس چند روز قبل از اینکه به صورتش مورد اصابت گلوله قرار گیرد و در تیراندازی دسته جمعی هفته گذشته در مدرسه ابتدایی اووالدی ۲۱ نفر بیگناه کشته شوند، سعی کرد تفنگ خود را از بین ببرد.

همسایه رودی مارتینز گفت: روزانه بیست بامداد پنجشنبه ۱۹ مه، فریادهایی از خانه سلیا گونزالس شنیده شد.

مارتینز گفت که خانم گونزالس که پس از حمله نوه ۱۸ ساله‌اش در بیمارستان رو به بهبودی بود، بعداً به او گفت که او و راموس در حال دعوا هستند زیرا متوجه شده است که “اسلحه به خانه آورده است”.

آقای مارتینز گفت: “او نمی خواست آنها آنجا باشند.”

همسایه فاش کرد که وقتی از راموس خواست اسلحه را از خانه اش بیرون بیاورد، دختر ۱۸ ساله با مادربزرگش عصبانی شده است.

مقامات پیش از این فاش کرده بودند که راموس به طور قانونی در ۱۷ مه – درست یک روز پس از تولد ۱۸ سالگی اش – یک سلاح نیمه اتوماتیک خریداری کرده است.

طبق قانون تگزاس، او پس از آن دومین سلاح نیمه خودکار خود را از همان فروشگاه، تنها سه روز بعد در ۲۰ می، بدون به صدا درآوردن زنگ خطر، خریداری کرد.

یک منبع پلیس گفت، ناتالی سالازار، عمه راموس به بازرسان گفت که خانواده در ۱۹ می یک تفنگ تهاجمی AR-15 را در یک کیف دوفول در خانه خود پیدا کردند. روزانه بیست.

گمان می رود اسلحه گرم اسمیت و وسون M15 باشد که راموس آن را با قیمت ۱۷ دلار خریداری کرده است.

این منبع گفت که اعضای خانواده از راموس خواستند اسلحه را زمین بگذارد زیرا پدربزرگش رولاندو ریس سابقه کیفری داشت و به همین دلیل از داشتن اسلحه جلوگیری شد.

بنا بر گزارش ها، راموس پس از یک درگیری مسلحانه، در ۱۹ می خانه مادربزرگش را که در چند ماه گذشته در آنجا زندگی می کرد، ترک کرد.

یک منبع پلیس گفت که او سه روز بعد، در روز یکشنبه ۲۲ مه، به خانه بازگشت و به نظر نمی رسید که هیچ سلاحی به همراه داشته باشد یا در داخل خانه باشد.

اما در واقع او پس از بازگشت به خانه یک تفنگ نیمه اتوماتیک دوم را خریداری کرده بود.

در آن زمان مشخص نبود این اسلحه در کجا نگهداری می شد.

سالوادور راموس در ویدئوهایی که قبل از تیراندازی جمعی در فضای مجازی منتشر کرد

(عکس/CNN)

دو روز بعد، در ۲۴ می، راموس قبل از اینکه مادربزرگ راب به مدرسه ابتدایی راب برود، به صورتش شلیک کرد.

او خودرو را در گودالی نزدیک مدرسه انداخت و وارد ساختمان شد و دانش آموزان و کارکنان بی گناه را تیراندازی کرد.

راموس خود را در یک کلاس محاصره کرد و ۱۹ دانش آموز ۹ تا ۱۱ ساله و دو معلم را که در تلاش برای محافظت از کودکان کشته شدند، به قتل رساند.

مرد مسلح در نهایت پس از هجوم افسران به کلاس درس توسط ماموران مرزی به ضرب گلوله کشته شد.

پس از اعتراف مقامات محلی به اشتباهات اساسی، وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مورد این وضعیت آغاز کرد.

ماموران در محل حادثه منتظر ماندند و ۷۷ دقیقه منتظر ماندند تا تیرانداز به مدرسه برسد، سپس وارد کلاس شدند و به او شلیک کردند.

در آن زمان صدای شلیک گلوله در داخل کلاس شنیده شد و دانش‌آموزان مستاصل که در داخل کلاس درس گرفتار شده بودند با شماره ۹۱۱ درخواست کمک می‌کردند و والدین را وحشتناک می‌کردند و از مجریان قانون درخواست می‌کردند تا فرزندانشان را نجات دهند.

با ادامه سؤالات بی پاسخ، این هفته ادعا شد که پیت آردوندو، رئیس پلیس ناحیه مدرسه مستقل اووالدی، که مسئول این تصادف بود و تصمیم گرفت افسران را به کلاس درس راه ندهد، همکاری با وزارت امور خارجه تگزاس را متوقف کرده است. دستیابی به امنیت عمومی در تیراندازی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر