بهترین غذاها برای پایان تعطیلات کدامند؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده است که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما در مورد بهترین غذاها برای افطار یا افطار ، اجماع وجود ندارد.

در سال های اخیر به لطف رژیم هایی مانند 5. 2 رژیم غذایی ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد برای کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

شاید ندانید که برای روزه گرفتن چقدر کالری بخورید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. در مورد اینکه برای روزه گرفتن بهتر است غذا بخورید ، صحبت می کند: روزه های کوتاه مدت و همچنین طولانی مدت.

روزه داری سریع و فواید آن

این امر در بین بسیاری از افراد رایج شده است ، زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه یا ناشتا و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی ، بقا یا مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری عبارتند از: روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه داری طولانی مدت و رژیم های روزه داری که زمان غذا خوردن را محدود می کند.

داده های مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است در جلوگیری از کاهش وزن و بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل تأثیر روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتای روده: متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. با عملکرد روزه ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تبدیل می کند.

تولید کتون یا کتوژنز مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامتی مفید است: پیری.

بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

شاید آنچه بعد از روزه می خوریم.

برخی از رژیم های محبوب برای چاقی محبوب ، مانند 5 مورد: 2 رژیم غذایی ، به مردم توصیه می شود از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدودیت دریافت انرژی از غذا برای روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از روزه داری دوباره غذا خوردن را شروع می کند ، سطح گلوکز خون بالا می رود و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از چیزی است که برای روزه می خورد.

با این حال ، ممکن است برای روزه داران بهتر باشد از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر برای افطار استفاده کنند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

غذای مناسب ناشتا

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل روزه داری به مدت 16 ساعت یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در روزه داری ، فردی که روزه می گیرد یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار معینی محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای کم کالری یا روزه داری (برخلاف روزهای روزه داری) را توصیه می کنند.

برخی از روش های فست فود به افراد اجازه می دهند تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشند. آنها همیشه باید آب کافی بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

25 25. رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی از مطالعات تأثیر مثبتی را نشان می دهند روزه داری سریع طولانی مدت است ، اما باید تحت نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز ، در مجموع یک سال ، روزه گرفتند. در طول روزه داری فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات از 200 تا 250 کالری خورده شد.

این افراد در 85 درصد بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان گفتند که روش روزه داری که در طول مطالعه مورد استفاده قرار گرفت برای شرکت کنندگان تحمل پذیر بی خطر است. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، دانشمندان دوباره 800 تا 1600 کالری در روز از غذای گیاهی ارگانیک به مدت 4 روز در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

مجدداً ، این مطالعه تحت نظر متخصصان پزشکی انجام شد و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصا این افراد.

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با محدود کردن تعداد کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون ها می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش دهد و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها کتون تولید نمی کنند.

انواع مختلف روزه داری وجود دارد. 5 محبوب ترین هستند. 2 رژیم غذایی و رژیم 16 ساعته. اینکه مردم چه چیزی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. آنها با هم یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

هیچ قانون خاصی برای شکستن فحاشی وجود ندارد که می گوید غذا خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند. از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید