بهترین میان وعده ها برای افزایش متابولیسم بدن – دکتر رویا خادمیان


بادام - بهترین میان وعده برای افزایش متابولیسم بدن

بهترین میان وعده ها برای افزایش متابولیسم بدن شما

محققان می گویند صبح می توانید با خوردن برخی میان وعده ها متابولیسم بدن خود را تحریک کنید. داشتن رژیم غذایی سالم همواره یک نگرانی بوده است. متخصصان تغذیه می گویند وقتی افراد شب ها استراحت می کنند ، بدن بعد از بیدار شدن از خواب به مواد مغذی سبک نیاز دارد.

به گزارش ایندین اکسپرس ، برای شروع متابولیسم ، توصیه می شود روز را با آب ولرم یا میان وعده ای با حجم و انرژی کم شروع کنید. بادام و نخل خیس دو گزینه جذاب در این زمینه هستند. مصرف این دو ماده مغذی در صبح زود به دلیل خواص فراوان باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

بادام خیس

بادام خیس شده می تواند نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی را در صبح زود برطرف کند. در واقع خیساندن بادام یک شبه خواص آن را افزایش می دهد. توصیه می شود بعد از بیدار شدن 5 تا 10 عدد بادام خیس خورده بخورید. این امر باعث می شود مواد مغذی به بدن برسد و احساس سلامتی در طول روز احساس سیری می کند.

دلیل اینکه متخصصان تغذیه همیشه بر عدم استفاده از پوست بادام اصرار دارند این است که پوست بادام قهوه ای حاوی تانن است که مانع جذب مناسب مواد مغذی آن می شود. هنگامی که یک بادام را یک شب خیس می کنید ، پوست قهوه ای آن هنگام مصرف به راحتی از بین می رود ، بنابراین فرآیند جذب مواد مغذی آن در معده به راحتی انجام می شود.

تاریخ:

نخل یکی از مغذی ترین مواد غذایی است که انرژی مورد نیاز بدن را در صبح زود تامین می کند. نخل حاوی دسته ای از الیاف محلول است. این باعث می شود آب بیشتری وارد روده شود و سلامت دستگاه گوارش را ارتقا دهد.

خوردن خرما به درمان یبوست و سوء هاضمه کمک می کند. علاوه بر این ، از آنجا که نخل دارای پتاسیم زیادی است ، می تواند به درمان سوء هاضمه و اسهال کمک کند.

توصیه می شود بادام مورد نظر خود را شب قبل در آب خیس کنید. نخل خیس خورده و بادام بهترین مواد مغذی هستند که می توانید صبح ها به عنوان میان وعده بخورید. مصرف این دو ماده ، با افزایش متابولیسم ، انرژی لازم را در ساعات اولیه روز در اختیار بدن قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید