بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان برای کاهش وزن - بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن

بهترین نوع برای کاهش وزن: کاهش وزن

برای کاهش وزن و کاهش وزن بهتر است سراغ نان هایی بروید که چربی کمتری دارند. در ادامه این نان ها را بررسی می کنیم. نان جو یکی از بهترین نان ها برای کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید زیادی برای سلامتی دارد. خواص تغذیه ای نان آن را به یکی از ارزشمندترین مواد مغذی در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. البته نان سبوس دار. به یاد داشته باشید که نان مزایای زیادی دارد. تعادل باید در مصرف آن حفظ شود.

جو یکی از مفیدترین غلات است که ارزش غذایی بالایی دارد و می توان آن را به عنوان یک غذای کامل که سالها توصیه می شود در نظر گرفت. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند ، که ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که در هر وعده غذایی باید نان وجود داشته باشد. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان فراوانی نان و برنج در رژیم غذایی آنهاست. خوردن نان با همه غذاها یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را قسمت اصلی سفره خود می دانند. بنابراین ، اگر نان را از روی میز بر ندارید ، بهتر است سراغ نان هایی بروید که چربی کمتری دارند. در ادامه این نان ها را بررسی می کنیم.

نان بربری.

نان بربری یکی از معروف ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از آرد نیمه کامل گندم تهیه می شود. سبوس موجود در نان بربری به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر تکه نان بربری 75 تا 80 کالری دارد.

نان تفتون.

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان قبلاً بدون نمک پخته می شد ، بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. در هر کف یک تافته 35 کالری وجود دارد.

نان سنگک.

اخیراً نان سنگک از آرد گندم کامل و بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر بلندتر از سایر نان های ایرانی است. زیرا از آرد سبوس دار تهیه می شوند. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، نان سنگکی را انتخاب کنید که با آرد گندم کامل پخته می شود. هر کف دست حاوی 75 تا 80 کالری است. نان سنگک بهترین نان برای کاهش وزن است.

متخصصان تغذیه معتقدند که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف آن مواد ، دچار سوء تغذیه می شوید. کارشناسان همچنین معتقدند که نان های سبوس دار برای کاهش وزن مفید هستند و قند خون را ثابت نگه می دارند. این از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. باید توجه داشته باشید که کیفیت نان بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد صفر. نان سبوس دار از نان سبوس دار و نان گندم کامل تهیه می شود. در این نوع آرد ، پوست گندم در حین خرد شدن از دانه جدا نمی شود ، بیشترین ارزش غذایی را دارد. نان سبوس دار بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید