به رشد ناتو نگاه کنید – نیازی به نگرانی در مورد روسیه نیست؟ – تک بسته ۱۰۰


در واشنگتن دی سی، در بحبوحه شانزدهمین روز جنگ بین روسیه و اوکراین، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در ۱۱ مارس گفت که ولادیمیر پوتین باید هزینه تهاجم نظامی خود به اوکراین را بپردازد. وی گفت: پوتین یک متجاوز است و باید بهای آن را بپردازد. ایالات متحده «وضعیت دائمی روابط تجاری عادی» با روسیه را لغو خواهد کرد. بیانیه بایدن را در زیر ببینید.

روسیه به رهبری پوتین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ عملیات نظامی را در اوکراین آغاز کرد. روسیه قبلاً به یک کشور مستقل حمله کرده است. هیچ کس نمی خواهد چنین اقدامی را از سوی هیچ رهبر جهانی ببیند. علاوه بر این، آیا روسیه واقعاً چیزی برای نگرانی دارد؟

آیا چیزی برای نگرانی روسیه وجود دارد؟

هر رهبر باهوش غربی می‌توانست آخرین اقدامات روسیه را از زمان انقلاب اوکراین در سال ۲۰۱۴ پیش‌بینی کند. این زمانی بود که کودتای آمریکا و غرب رهبر، دولت منتخب اوکراین را سرنگون کرد و رهبری طرفدار غرب را ایجاد کرد.

کودتا، همراه با اعضای جدید ناتو که روسیه را احاطه کرده بودند، چنان تهدید آشکاری برای روسیه بود که واکنش پوتین آشکار بود. به دام انداختن خرس روسی بسیار خطرناک است. برخی از ناظران استدلال می کنند که وضعیت فعلی توسط نومحافظه کاران در ایالات متحده برای شروع درگیری/جنگ با روسیه طراحی شده است. اینجا بیشتر بیاموزید و نقشه گسترش ناتو را در زیر ببینید.

رشد ناتو

یک رهبر و سیاستمدار قدرتمند غربی این انتظار را داشت و با روسیه مذاکره کرد. اما رهبران غربی تمام هشدارهای پوتین و روسیه را نادیده گرفته اند، به همین دلیل است که جهان نه تنها در آشفتگی بلکه از نظر ژئوپلیتیکی نیز در وضعیت خطرناکی قرار دارد. ویدئوی زیر جدول زمانی گسترش ناتو را از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۴۹ نشان می دهد.

بودجه نظامی ناتو و روسیه

بودجه نظامی روسیه بخشی از کل بودجه روسیه برای تامین مالی نیروهای مسلح روسیه است. این بودجه نظامی حقوق و هزینه های پرسنل، نگهداری تجهیزات و امکانات، پشتیبانی از عملیات جدید یا در حال انجام، و توسعه و تامین سلاح، تجهیزات و وسایل نقلیه جدید را تامین می کند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی – یا ناتو – یک اتحاد نظامی و سیاسی است که برای تضمین امنیت و آزادی هر یک از اعضای خود استفاده می شود. هدف ناتو پس از جنگ جهانی دوم ترویج ارزش های دموکراتیک، همکاری در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی و ایجاد اعتماد در میان اعضای خود است. این به نوبه خود به جلوگیری از درگیری کمک می کند. ناتو همچنین برای ترویج حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات تلاش می کند. با این حال، اگر تلاش‌های دیپلماتیک با شکست مواجه شود، از اتحاد نظامی برای عملیات مدیریت بحران استفاده می‌شود.

از سال ۲۰۲۲، ۳۰ عضو ناتو وجود دارد. این کشورها شامل آلبانی، بلژیک، بلغارستان، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند (که ارتش دائمی ندارد)، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مونته نگرو، و هلند ، مقدونیه شمالی، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا.

در نمودار زیر، به هزینه های نظامی ناتا، روسیه و چین نگاه کنید – تا بهتر متوجه شوید که تهدید واقعی کجاست.

هزینه های نظامی آمریکا در چین و روسیه در سال 2020در طول اجلاس سال ۲۰۱۴، همه اعضای ناتو موافقت کردند که حداقل ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را تا سال ۲۰۲۵ صرف دفاع کنند. در سال ۲۰۱۷، تنها چهار کشور دارای آستانه بودند: ایالات متحده (۳.۶٪)، یونان (۲.۴٪) و بریتانیا. . (۲.۱%) و لهستان (۲.۰%). با این حال، تا سال ۲۰۲۱، ده کشور به این هدف دست یافته اند. در ابتدا، بودجه ناتو توسط کشورهای عضو به خوبی نگهداری می شد، اما اخیراً بهبود یافته است. به این در نمودار زیر نگاه کنید و داده های فعلی بیشتری را در اینجا ببینید.

هزینه های کشورهای ناتو 2014-2019

کشورهایی که از زمان جنگ جهانی دوم توسط ایالات متحده بمباران شدند.

روسیه از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون حدود ۱۵ مداخله خارجی داشته است. گفته می شود که ایالات متحده در ۳۲ کمپین بمباران جداگانه در ۲۴ کشور مختلف بین سال های ۱۹۴۵ و ۱۹۹۹ شرکت کرده است. با این حال، لیست زیر شامل عملیات های بعدی نیز می شود، با در نظر گرفتن چندین درگیری خاورمیانه برای نشان دادن مقیاس عملیات خارجی آنها. . . در مجموع، آنها حدود ۳۶ مداخله خارجی را تشکیل می دهند (در اینجا بیشتر بیاموزید):

 1. چین ۱۹۴۵-۱۹۴۶
 2. کره ۱۹۵۰-۵۳
 3. چین ۱۹۵۰-۵۳
 4. گواتمالا ۱۹۵۴
 5. اندونزی ۱۹۵۸
 6. کوبا ۱۹۵۹-۶۰
 7. گواتمالا ۱۹۶۰
 8. کنگو بلژیک ۱۹۶۴
 9. گواتمالا ۱۹۶۴
 10. جمهوری دومینیکن ۱۹۶۵-۱۹۶۶
 11. پرو ۱۹۶۵
 12. لائوس ۱۹۶۴-۱۹۷۳
 13. ویتنام ۱۹۶۱-۱۹۷۳
 14. کامبوج ۱۹۶۹-۷۰
 15. گواتمالا ۱۹۶۷-۶۹
 16. لبنان ۱۹۸۲-۱۹۸۴
 17. گرانادا ۱۹۸۳-۸۴
 18. لیبی ۱۹۸۶
 19. السالوادور ۱۹۸۱-۹۲
 20. نیکاراگوئه ۱۹۸۱-۹۰
 21. ایران ۸۸-۱۹۸۸
 22. لیبی ۱۹۸۹
 23. پاناما ۱۹۸۹-۹۰
 24. عراق ۱۹۹۱
 25. کویت ۱۹۹۱
 26. سومالی ۱۹۹۲-۹۴
 27. بوسنی ۱۹۹۵
 28. ایران ۱۹۹۸
 29. سودان ۱۹۹۸
 30. افغانستان ۱۹۹۸
 31. یوگسلاوی – صربستان ۱۹۹۹
 32. افغانستان ۲۰۰۱
 33. لیبی ۲۰۱۱
 34. عراق و سوریه ۲۰۱۴ – ادامه یافت.
 35. سومالی ۲۰۱۱ – در حال انجام.
 36. ایران ۲۰۲۰ – ادامه.

صرف نظر از هرگونه توجیهی برای جنگ یا جنایتی که ممکن است در درگیری اخیر روسیه و اوکراین رخ داده باشد، برخی از این حقایق باید درک شود.

 • از زمان جنگ جهانی دوم، دایره خرس روسی باریک شده و یک پیشروی پیوسته به سمت شرق به سمت روسیه شکل گرفته است.
 • غرب بسیار بیشتر از روسیه برای افزایش هزینه های نظامی هزینه کرده است.
 • توجیه هرچه که باشد، ایالات متحده سابقه طولانی در ورود به سرزمین های خارجی بسیار فراتر از تجاوزات گذشته روسیه دارد.

باز هم، هیچ کس نمی خواهد ببیند یک کشور مستقل توسط هیچ رهبر جهانی به کشور دیگری حمله می کند. پوتین واقعا این کار را کرد. اما آیا تفاوت دیگری در این رمان وجود دارد؟

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر