بیماریهای کلیوی نیازی به خوردن ندارند


رژیم غذایی برای بیماران کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیه هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افرادی که در مراحل بعدی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه هستند دارند. کسانی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند نیز محدودیت های غذایی مختلفی دارند. دیالیز درمانی است که آب اضافی را حذف کرده و زباله ها را پاک می کند. افراد مبتلا به بیماری کلیوی دیر یا دیر باید از رژیم غذایی مناسب کلیه برای پیشگیری از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون پیروی کنند. افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ممکن است سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت نکنند. در نتیجه ، آنها در معرض خطر بالای سطوح بالای خون این مواد معدنی هستند.

در اینجا 17 ماده غذایی وجود دارد که باید در رژیم غذایی کلیه از آنها اجتناب کرد.

1- نوشیدنی های تیره

نوشیدنی های تیره حاوی مکمل هایی مانند فسفر ، علاوه بر کالری و قند هستند که نوشیدنی های گازدار را تأمین می کنند. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی برای افزایش طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ ، در حین فرآوری فسفر اضافه می کنند. این فسفر اضافه شده بیشتر از فسفر طبیعی ، حیوانی یا گیاهی جذب بدن می شود

در رژیم غذایی کلیه ها باید از نوشیدنی های کلیوی اجتناب کرد ، زیرا حاوی فسفر به شکل مکمل هایی هستند که جذب بالاتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید