تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن روزانه آووکادو می تواند به توزیع سالم چربی شکم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن در آزمایشی شرکت کردند که در آن یک وعده آووکادو هر روز به مدت 12 هفته خوردند.

“هدف ما کاهش وزن نبود. ما می خواستیم بدانیم خوردن آووکادو چه کار می کند و چگونه افراد چربی بدن را تجمع می دهند. »

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد. چربی جمع شده در زیر پوست را چربی زیر جلدی می نامند.

خان افزود که چربی عمیق داخلی یکی از علل دیابت است ، بنابراین ما تعجب کردیم که آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی داخلی بدن با مصرف آووکادو تغییر کرده است؟

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه رژیم غذایی حاوی آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر رژیم غذایی حاوی تقریباً مواد یکسان ، با کالری یکسان ، اما بدون آووکادو دریافت کردند.

در آغاز و پایان هفته دوازدهم ، محققان نشانگرهای چربی شکمی ، تحمل گلوکز ، متابولیسم و ​​دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند شرکت کنندگانی که در رژیم غذایی روزانه خود از آووکادو استفاده می کردند ، سطح چربی احشایی کمتری داشتند که می تواند به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

دانشگاه ایلینوی می گوید: “در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر تجمع چربی بدن تأثیر می گذارد ، که برای سلامتی آنها مفید است ، اما برای فواید آن نیز مفید است.” استاد: بیشتر برای زنان بود.

آفرودیت

محققان امیدوارند با انجام مطالعه ای رژیم غذایی روزانه روده و علائم اضافی سلامت جسمانی را برای درک بهتر اثرات متابولیکی آووکادو و شناسایی علل تفاوت جنسیتی در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید