تاثیر رژیم لاغری بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است ، هر کس ایده خود را در مورد آن دارد. شما می توانید یک صفت زیبا را به چیزی که دوست شما آن را زیبا نمی داند یا حتی به ندرت زشت است نسبت دهید. رسانه ها و تبلیغات یکی از مسائلی است که بر زیبایی و زیبایی شما تأثیر زیادی می گذارد. تبلیغات نقش مهمی در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های منحصر به فرد و قابل توجهی است که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی فرد ، زیبایی او را نیز افزایش می دهد. به تازگی ، اندامی که بیشتر مورد توجه مردان و زنان قرار می گیرد ، بدن لاغر است. در نتیجه ، رژیم های مختلف کاهش وزن جای خود را در انسان پیدا کرده اند ، درست یا نادرست استفاده می شود. معمولاً مهمترین چیزی که توجه همه را به خود جلب می کند این است که در زمان تعیین شده توسط آن رژیم کاهش وزن ، وزن کم کنید. افراد کمی به عوارض جانبی این رژیم های کاهش وزن برای مصرف کنندگان خود توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم ها می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و فعالیت آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.

یکی از قسمت های بدن که بیشتر تحت تأثیر رژیم های کاهش وزن قرار می گیرد دهان و دندان است. رژیم غذایی با هر نوع محصول غیرقابل مقاومت است ، می تواند دندان های شما را سالم نگه دارد. برای آشنایی بیشتر با این دسته با ما همراه باشید.

  • بخش جدایی ناپذیر تغذیه و بهداشت دهان و دندان
  • کاهش وزن و تأثیر آن بر سلامت دندان شما.
  • 4 راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان هنگام کاهش وزن

بخش جدایی ناپذیر تغذیه و بهداشت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان رابطه ای دو طرفه جدایی ناپذیر وجود دارد که اگر یک طرف رابطه مشکل داشته باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر از مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان های خود استفاده نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید ، که می تواند در جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن اختلال ایجاد کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید ، البته ، علاوه بر یکی از بزرگترین لذت های دنیا که خوردن است ، بدن خود را از مواد مغذی کم می کنید. به تبدیل شدن به:

اگر غذای ضعیفی می خورید ، دندان های شما مستعد پوسیدگی هستند. به عنوان مثال ، شکر یکی از خطرناک ترین غذاهایی است که در دسترس دندان های انسان است و استفاده از این ماده باید با مراقبت های بهداشتی در حد اعتدال باشد. یا خوردن غذاهای اسیدی به مدت طولانی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند.

کاهش وزن و تأثیر آن بر سلامت دندان شما.

آیا می دانستید که کاهش وزن بر دندان ها و لثه شما تأثیر می گذارد؟ این احتمالاً آخرین چیزی است که در مورد رژیم گرفتن به ذهن شما می رسد ، شاید اصلا شما را اذیت نکرده باشد. اما باید بدانید که کاهش وزن و کاهش وزن تأثیر مستقیمی بر دندان های دهان دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان های شما داشته باشد. گوزهایی که شما را تحریک می کنند و درک بدن شما را مختل می کنند بر دندان های شما نیز تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان می دهد افرادی که وزن کم می کنند و چربی بدن خود را از دست می دهند نسبت به سایر افراد چاق از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. در واقع کاهش میزان چربی خطر ابتلا به بیماری التهابی روده و همچنین شدت بیماری را کاهش می دهد. بنابراین ، به یاد داشته باشید ، “دندانهای چربی کم ، سالمتر”.

4 راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما با مزایای برجسته ، باید برخی از معایب را نیز بدانید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • سبزیجات بیشتری بخورید: میوه. غذاهای حاوی سبزیجات به شما کمک می کند سریعتر و سالمتر وزن کم کنید ، در حالی که سلامت دندانهای خود را به دلیل ویتامینها و مواد معدنی مختلف حفظ می کنید. بنابراین یکی از مهمترین توصیه های ما این است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که هنگام جویدن ، سطح آنها با دندان ها تماس پیدا می کند و برس ها و برس ها بشقاب را با غذاهای دیگر مخلوط می کنند.
  • از شکر استفاده نکنید. در مورد پاداش ، آب نبات و آدامس بدون قند را امتحان کنید. قطع مصرف قند به طور قابل توجهی باعث کاهش توده چربی و حفظ سلامت دندان ها می شود.
  • نوشیدن مقدار زیادی آب. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر آب کافی بنوشید ، نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز به خوبی محافظت می شوند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. احتمالاً با خواندن این مطلب شگفت زده خواهید شد. تعجب آور نیست! خواب کافی ، علاوه بر حفظ سلامت بدن ، به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای حفظ سلامت دندان ها ، توسط کلینیک دندانپزشکی دکتر نیکزاد معاینه می شوید تا از صحت وضعیت خود مطمئن شوید. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید