تاریخچه و اهمیت روز کارگر – تک بست ۱۰۰


اول ماه مه
عکس: Pixabay

هر ساله در اول ماه مه، روز کارگر یا روز جهانی کارگر به منظور گرامیداشت دستاوردهای طبقه کارگر گرامی داشته می شود. در بسیاری از کشورها، اول ماه مه، که اغلب به عنوان اول ماه مه شناخته می شود، به عنوان یک جشن ملی گرامی داشته می شود. روز کارگر همچنین یک تعطیلات ملی است که در آن به عنوان Shramik Diwas (روز بین المللی کارگر) شناخته می شود.

تاریخچه روز جهانی کارگر

اولین جشن اول ماه مه با محوریت کارگران در ۱ می ۱۸۹۰، پس از اعلام “روز کارگران برای اتحاد و همبستگی بین المللی” توسط اولین کنگره بین المللی احزاب سوسیالیست در اروپا در ۱۴ ژوئیه ۱۸۸۹ در پاریس، فرانسه برگزار شد.

به دلیل تحولات در آن سوی اقیانوس اطلس، این روز انتخاب شد. فدراسیون اتحادیه های کارگری و کارگران سازمان یافته آمریکا در سال ۱۸۸۴ خواستار یک روز کاری هشت ساعته شد که از اول ماه مه ۱۸۸۶ به اجرا درآمد. روز کاری هشت ساعته سه سال بعد، قتل عام های مارکت در اول ماه مه توسط یک حزب سوسیالیست فرانسه، که یک روز جهانی را برای گرامیداشت جنبش کارگری تعیین کرد، گرامی داشت.

این روز به نام “Kamgar Din”، در هندی، در کانادا به عنوان “Karmikara Dinacharane”، در تلوگو به عنوان “Karmika Dinotsavam”، در مراتی به عنوان “Kamgar Divas”، در تامیل به عنوان “Uzhaipalar Dhinam”، در مالایالام به عنوان “Thozhilaali” شناخته می شود. دینام، “و در بنگالی به عنوان” شرومیک دیبوش.”

از سوی دیگر، روز کارگر اهمیت خود را به عنوان تعطیلات در شمال هند از دست داده است. «اتحاد کارگران برای پیشرفت اجتماعی و اقتصادی» موضوع روز کارگر ۲۰۱۹ است.

روز کارگر در اولین دوشنبه ماه سپتامبر در ایالات متحده و کانادا برگزار می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر