تاریخ شفاهی Sly and the Family Stone اثر جوئل اسلوئن را بخوانید – اخبار فناوری


وقتی کوکائین به شکلی جادویی روی هر میز و آینه پشتی حمام ظاهر شد، ممکن است همه چیز از کنترل خارج شده باشد. یا وقتی پول نقد زیادی در چمدان ها می رسد. یا وقتی بچه هایی با احساسات قوی و مشت های بزرگ شروع به معاشرت کردند. یا اسلحه مقدار زیادی از اسلحه یا آن آماده باش قدیمی، قدرت بین گروه ها برای ورودی خلاقانه می جنگد.

برای بزرگنمایی کلیک کنید

با این حال، آهنگ موزیکال Sly & The Family Stone – مخصوصاً خود نام و نقش اصلی، Sly Stone (متولد سیلوستر استوارت) حتی هیجان انگیزترین قسمت را می سازد. پشت موسیقی مثل برنامه نویسی Nickelodeon است.

جوئل اسلوئن، مجله موسیقی معتبر، The Good، The Bad، The Ugly (v براستی زشت)، در ویرایش جدید کتاب خود در سال ۱۹۹۸، Sly and the Family Stone: تاریخ شفاهی (۲۵۶ صفحه، ۱۸ دلار، پرس رقیق شده).

سلوین به طور گسترده با همه اعضای Family Stone به جز یکی صحبت کرد [Rose Stone, who he says “dodged him”]همراه با انبوهی از نوازندگان، عوامل، مروجین، مدیران، عاشقان و سایر افراد مرتبط با گروه.

اما به دست آوردن اعتماد به نفس آسان نبود. سلوین می نویسد که “مانند بسیاری از بازماندگان ترومای فاجعه بار، [the band] راهبردی را اتخاذ کرد که حقیقت را پنهان می کند و از مجرمان محافظت می کند. اما وقتی یک تماس و مصاحبه به دیگری منجر می شود، خاطرات به سرعت باز می گردند.

جالب اینجاست که او می‌گوید که به یاد نمی‌آورد که سعی کند با سلستون برای بحث در مورد کتاب تماس بگیرد. گویی او آنقدر بزرگ شده است که واقعاً بر داستان تسلط داشته باشد، و همین باعث می شود با کم حرفی اش تاثیرگذارتر شود.

“اون قصد داشت چی بگه؟”بله، همه این کارها را انجام دادم? داشتم دونات درست می کردم و سرسره یک سوراخ دونات بود. اما شکل آن به وضوح مشخص است. سلوین از طریق زوم می‌گوید، در دفتر خانه‌اش در سانفرانسیسکو (۹:۳۰ صبح!) با پوسترهای قاب‌بندی‌شده از R&B و موسیقی راک روی دیوار پشت سرش سیگار می‌کشد. و آنها نمی توانستند آن را باور کنند شجاع مصاحبه کنندگان حتی اگر داستانشان گاهی تغییر کند. فکر نمی‌کنم اگر امروز آن را بنویسم، نمی‌توانم آن را دریافت کنم.”

حتی یکی از مدیران عامل سابق پس از اینکه نویسنده برای گفتن داستانش به بالا نگاه کرد به او گفت: “می دانستم که تو می آیی.” فقط نمیدونستم اینجوری میشه شما هستید
در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰، Sly & the Family Stone مجموعه‌ای از موفقیت‌ها داشت (“Dance to the Music”، “I Wanna Lift You Up”، “Family Ties”، “Everyday People”، “Stand Up” و “اگر می خواهی من بمانم”، “تفریح ​​تابستانی داغ”، “همه یک ستاره هستند” و “متشکرم [Falettinme Be Mice Elf Again]”

ترکیب آنها از راک، سول، R&B و روانگردان نیز به شکل گیری پایه فانک کمک کرد. این دو رکورد اهمیت اجتماعی زیادی داشتند و دوران شکوفایی هنر تا حد زیادی در زمان استون (۱۹۶۹) بود. فهمیده شد! و سال ۱۹۷۱ شورش در راه است).

موسیقی گروه به طور مستقیم بر هنرمندانی از Parlament-Funkadelic، Ohio Players، Earth، Wind & Fire گرفته تا Stevie Wonder، Michael Jackson، Lenny Kravitz و به خصوص پرینس تأثیر گذاشته است.
“اسلای استون چنان تاثیر زیادی بر صحنه موسیقی داشته است که فراتر از کاری که انجام می‌داد، او حتی موتاون رکوردز را نیز دریافت کرد. [notice]. بری گوردی به جلسه فروش آمد و یک کپی با خود حمل کرد فهمیده شد! گفت: روزگار قدیم است او رفتسلوین می گوید!

حتی در دنیا جاز! مایلز دیویس مسیری را طی کرده است که در غیر این صورت نمی‌رفت. هربی هنکاک! خود شکارچیان سر این بزرگترین فروش موسیقی جاز است. و یک آهنگ روی آن به نام “حیله گری!”

گروه هفت نفره بین‌جنسیتی و دو نژادی بودند (که شامل خواهر و برادرهای استون نیز می‌شد). سلوین نوشت که همه اینها بخشی از برنامه استون برای به دست آوردن تصویری بود که آنها را به محبوبیت گسترده و حتی برنامه های گفتگو و برنامه های متنوع سوق دهد: پسران، دختران، سفید، سیاه و سفید.

نوشته جوئل اسلوئن

عکس از Deanne Fitzmaurice

زمانی که او در سال‌های ۱۹۶۶ و ۶۷ به آن چشم‌انداز رسید، هدف گسترده‌تری وجود داشت. او قبلاً این نوع گروه R&B را در محله یهودی نشین داشت، اما موضوعات انسانی را انتخاب کرد که بخشی از فرهنگ آن زمان بود. سلوین می گوید که می خواهد نماینده او باشد. “داشتن یک درامر سفید بر خلاف کلیشه بود! [integrated] باندهایی بودند [White] اما او درامر سیاه را داشت.

یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های کتاب هرگز با سلوین صحبت نکرد. در واقع او نتوانست. چون یک سگ بود: یک گاو حیوان خانگی به نام «گون» که استون خیلی دوستش داشت. سگ با وسواس دمش را تعقیب کرد و حتی زمانی که ویت استون او را بیرون آورد، گان به سرگردانی و چرخش ادامه داد.

بعداً ژان درگیر حادثه ای شد که تقریباً به یک تراژدی تبدیل شد. وقتی همسر استون، مدل/بازیگر کتی سیلوا (زوج متاهل معروف روی صحنه در طی کنسرتی در مدیسون اسکوئر گاردن در سال ۱۹۷۴) همراه با بچه سیلوستر جونیور به عمارت خود بازگشتند. بعد از رفتن با تفنگ رها شده مواجه می شوند و گرسنه می شوند.

سگ دو هفته است که چیزی نخورده است.

به زودی اسلحه وصل شد و دهان او دور سر کودک بسته شد. تنها زمانی که سیلوا تیز هوش غرش کرد و مانند خود حیوان شروع به غر زدن و پارس کرد، بچه جین را که هنوز غرق در خون بود رها کرد. این زوج پس از مدت کوتاهی از هم جدا شدند اما رابطه خود را از سر گرفتند.

سلوین می‌گوید: “این سگ در عین حال شکنجه‌گر و جلاد بود. اما کل صحنه این دربار سلطنتی به هم ریخته شخصیت شکسپیر را به خود گرفت و با مواد مخدر حتی سورئال‌تر شد. و اینجا شما این حیوان خانگی شیطانی را دارید!” «و یک جن به مهمانان حمله کرد، مخصوصاً اگر کلاه بر سر دارید! [Some people] من این راه سخت را پیدا کردم.”

هنگامی که سلوین در دهه ۹۰ فرصت شنیدن داستان را از زبان خود سیلوا پیدا کرد، نویسنده فردی کاملاً متفاوت از شخص کاملاً زیبا و خندان در مدیسون اسکوئر گاردن و عروسی او بیش از دو دهه قبل پیدا کرد. او حتی در ابروهای بلند پوشیده شده بود اهل نیویورک مجله
“آن خیلی زیاد است صدمه همسرم او را در یکی از این کازینو بارها در وگاس ملاقات کرد که در آن زمان حدود ساعت ۱۰ صبح در آنجا زندگی می کرد.

او هنوز از این تجربه بسیار آسیب دیده بود و اشک های زیادی در مصاحبه شنیده شد. زمانی که در مورد حمله سگ صحبت کردیم، این موضوع جدید بود مرطوب به این ترتیب که این افراد از گفتن داستان خود بسیار می‌ترسند، و من نمی‌توانم تصور کنم کتی می‌توانست این کار را چندین بار انجام دهد.

داستان سلوین دقیقاً از جایی شروع می شود که نسخه ۱۹۹۸ او با انحلال گروه اصلی در اواسط دهه ۱۹۷۰ متوقف شد. هر کسی که به اینترنت متصل است می تواند در مورد افول غم انگیز استون در طول سال ها، با مشکلات مواد مخدر، دستگیری ها، محکومیت ها، بی خانمانی، پرونده های قضایی، ناپدید شدن، و “بازگشت بد” بگوید.

سلوین می گوید: “همه به وضوح به یاد داشتند که Sly را صدا می کردند. این یک تجربه فلش شدید بود.” حادثه. به موقع رسیدی شهرت این گروه کم بود. مردم درباره Sly & the Family Stone زیاد صحبت نکرده اند.
اما سنگی که اکنون ۷۹ سال از عمرش می گذرد، ممکن است برای احیای مجدد، حداقل در آگاهی عمومی آماده باشد. سال گذشته، او در مستند کارگردان Questlove مورد تحسین منتقدان قرار گرفت تابستان روح. Sly & The Family Stone یک نمایش زنده آتشین را در طول جشنواره فرهنگی هارلم در سال ۱۹۶۹ اجرا کردند که بسیاری از منتقدان آن را نقطه برجسته فیلم عنوان کردند. و به گفته سلوین، بیوگرافی مورد انتظار Sly Stone که توسط روزنامه نگار موسیقی بن گرینمن نوشته شده است، در افق است.

اما فراتر از دیوانگی داستان، این موسیقی Sly & The Family Stone است که به عنوان میراث یک نابغه موسیقی بسیار با استعداد – در عین حال عجیب و غریب و خود ویرانگر – زنده خواهد ماند.

“این نقطه کانونی تمام موسیقی سیاهپوستان بود. و هر چیزی که از آن رشد کرد.” هیچ چی پس از Sly & The Family Stone: Jazz، R&B، و Funk برای موسیقی سیاه‌پوستان هم همینطور بود. هیچ چیسلوین خلاصه می کند.

“داستانی کابوس‌آمیز از نفس، مواد مخدر، رنج، تروما، فریب و خشونت برای روح افراد درگیر. اما این موسیقی جاودانه از آن بیرون آمد. این سفر اسلای را منعکس می‌کند. “موسیقی در داستان او تعبیه شده است، اما همچنین تنها می ایستد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد جوئل سلوین و نوشته های او، به سایت JoelSelvin.com مراجعه کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر