تاول روی بینی نشانه چیست؟ جوشهای قرمز بزرگ و چرکی روی بینی و اطراف آن


ما باید بدانیم علائم آکنه بینی چیست تا بتوان آن را زود درمان کرد و از عود آن جلوگیری کرد. این می تواند به دلایل مختلفی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی استفاده کرد و همچنین از درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

طی 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آکنه در تمام طول زندگی خود دریافت خواهید کرد.

تاول کنار بینی دقیقاً چیست؟

جوش خاص روی بینی چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و سعی کرده ایم به روش های مختلف آن را از بین ببریم.

جالب است بدانید که با درک نشانه جوش روی بینی ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب دست پیدا کنیم ، اثر این جوش ها را از پوست صورت خود برداریم ، از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما باید اضافه کنم که جوش و آکنه به طور کلی عوارض سطحی و گذرا هستند ، یکی از دلایل بروز آنها. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد ، که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد ، و شما باید با یک متخصص مشورت کنید.

نقشه چهره.

نقشه چهره.

سالها پیش در شرق آسیا نقشه چهره ای تهیه کردند که در آن ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد به یکی از اعضای حیاتی بدن نسبت داده می شد – مشکل. برای مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این پروژه ها مشکل را نشان می دهد قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند نشان دهنده استرس زیاد ، اضطراب در زندگی فرد ، فشار بر قلب او باشد. البته نباید این امر را بدیهی تلقی کرد ، بنابراین اگر آکنه ای روی بینی خود مشاهده کردید ، نگران نباشید ، زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه مبتذل

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

ممکن است آکنه مبتذل ایجاد شود سر SJ یا سر سفید دیده شدن. گاهی از آنها به عنوان کیست یاد می شود. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه های مبتذل را در سایر قسمت های پوست خود مشاهده کنید.

سطح نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی سطح استرس می تواند بر روی پوست شما ابتذال ایجاد کند.

برای درمان آکنه مبتذل می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی با متخصص مشورت کنید.

روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا جوش و باعث قرمزی پوست می شود ؛ تاول های کوچک سفید یا زرد که اغلب از بینی شروع شده و به گونه ها گسترش می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود. بودن.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست باز ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه:

برخلاف vulgaris ، آکنه روزاسه هنوز در خانه شناخته شده است او پاسخگو نبود و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت آکنه بینی ، داروهایی را که بر علت بثورات تأثیر می گذارد ، تجویز می کند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازولاتیک اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید حتی ممکن است درمان های دیگری مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

اغلب تشخیص آکنه به دلیل ظاهر دشوار است ، اما پزشک شما می تواند مواردی مانند تاولهای چرکی ، کیست ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاهی ، تکانه ها و سایر علائم بالینی مرتبط را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم آکنه چیست؟

ممکن است علائم جوش روی بینی را برای درمان آن بدانید ، اما توجه داشته باشید که اکثر آکنه های دردناکی که در داخل بینی ایجاد می شود برای درمان آن به کمک متخصص نیاز دارد.

علائمی که نشان می دهد آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی یا حرفه ای دارد عبارتند از:

مشکل در بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، تب قرمز تب دار ، انحراف کمبود تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک هر دو چشم.

بنابراین اگر آبریزش بینی دارید که یک یا چند مورد از این علائم را دارد ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی.

در قسمت های عمیق بینی ، موها می توانند تا آنجا که می توانند رشد کنند سلولیت بینی و خطرات مربوط به آن باید فوراً برطرف شود. اگر در بینی خود سلولیت دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای استراحت استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

لوپوس

لوپوس

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم داخلی شود.

در برخی موارد ، تاول عفونی در داخل بینی باعث ترومبوز سینوس می شود که می تواند در اثر موهای بینی ایجاد شود و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

ضعف چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر اندازه مردمک چشم و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم آکنه روی بینی نشانه چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. تاثیر زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید آن را اعلام کنیم فشار دادن آکنه این به هیچ وجه کار درستی نیست ، حتی می تواند باکتری ها ، عفونت ها را به قسمت های عمیق تر پوست شما حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد 11 تا 30 سال است که به دلیل آن آکنه دارند حساسیت بینی و حساسیت بیش از حد E:

سوراخهای بینی بزرگ منجر به تجمع چربی ، باکتری و سلولهای مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتریها و چربیها در عمق پوست و در فولیکولهای مو نفوذ می کنند و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن با کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن پتو به این دلایل ، ما باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود آکنه

در اینجا چند روش برای جلوگیری از عود آکنه ذکر شده است.

بهتر است صورت خود را داخل آن قرار دهید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و چربی ها پاک کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از ظهور لکه های سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب: مرطوب کننده های بدون روغن طوری استفاده کنید که منافذ پوست را با این چربی ها پر نکند و باعث ایجاد جوش نشود. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دستها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا میکروبهای کمتری به سطح صورت منتقل شود.


شایع ترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

شایع ترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی وجود دارد که باعث درمان آکنه می شود ، ما باید بدانیم جوش های روی بینی چه علائمی دارند.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل آکنه و جوش سیستم ایمنی ضعیف قبل از باکتری ها یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

وجود باکتری روی پوستباکتری های روی پوست با منافذ باز و افزایش سلولهای چربی در پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونییکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی E:

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث ایجاد تاول در نوک بینی شود.

وستیبولیت بینیاین بیماری به عنوان فولیکولیت نیز شناخته می شود تاولهای سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری استراتوکوک که عامل اصلی قارچ پوستی است باعث ایجاد تاول می شود.

این مشکل می تواند در اثر جویدن ناخن در بینی ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری Staph و Streptococcus aureus و علائمی مانند است شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی را تهدید کند.

موهای زیر جلدی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و باعث تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال درمان های گیاهی برای از بین بردن این جوش های تند و زننده هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای.

روغن درخت چای (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است بسیار ضد باکتری می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. علاوه بر این درمان شوره سر تبخال همچنین می تواند مفید واقع شود.

صورت بخور.

صورت بخور.

معمولاً اعتقاد بر این است که منافذ پوست از طریق دود باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض یا منبسط شود. با این اوصاف، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری را که در منافذ پوست است تضعیف کند.

مواد مخدر

مواد مخدر

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. داروهای متداول برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیداین ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد ، منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از ظهور لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گروه:گوگرد S به کنترل چربی پوست ، که یکی از شایع ترین علل آکنه است ، کمک می کند.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ابتدا باید بدانید جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر صورت ، به ویژه آکنه تأثیر می گذارد ، و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از تکرار این آسیب ها تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد آکنه در بینی – حتی آکنه در کناره های بینی – باید از درمان های متفاوتی استفاده کرد.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید با یک متخصص مشورت کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد که عامل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن جوش و آکنه روی صورت فشار دهید ، زیرا می توانند عفونت را به لایه های عمیق تر پوست منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید