تبلیغات رسانه ای با هدف آسیب رساندن به روابط ایران و افغانستان: سفارت


سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با صدور بیانیه ای تاکید کرد که سیاست ایران در قبال افغانستان مبتنی بر حسن همجواری و احترام متقابل است.

این بیانیه می افزاید که ایران بیش از ۴۰ سال است که به اندازه کافی میزبان پناهجویان افغان بوده و در حال حاضر حداقل ۵ میلیون افغانی را میزبانی می کند و خاطرنشان کرد که شهروندان افغان در ایران برابر با آنچه ایرانیان دریافت می کنند، خدمات دریافت می کنند.

سفارت در ادامه خاطرنشان کرد که در پی تحولات اخیر در افغانستان و هجوم پناهجویان به ایران، جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی بر سر راه اتباع افغانستانی قرار نداده و پناهجویان جدید را پذیرفته است، هرچند که ایران خود با تحریم های شدید مواجه است. و در نتیجه تحریم های اقتصادی. چالش ها و مسائل.

تبلیغات رسانه ای با هدف آسیب رساندن به روابط ایران و افغانستان: سفارت

ورود غیرقانونی به خاک ایران به معنای نقض حاکمیت ارضی آن کشور است و پلیس (مرز) جمهوری اسلامی ایران موظف است از ورود غیرقانونی تمامی اتباع خارجی به کشور جلوگیری کند.

در این بیانیه با اشاره به اخبار و گزارش‌های بی‌اساس منتشر شده در فضای مجازی درباره آزار و اذیت شهروندان افغانستانی در ایران به صورت سازماندهی شده، آمده است که این هیاهوهای برنامه‌ریزی شده و هدفمند رسانه‌ای با هدف آسیب رساندن به روابط تهران و کابل و تخریب روابط ریشه‌دار و تاریخی است. بین دو کشور دو قوم.

۳۲۶۶ ** ۷۱۲۹

ما را در توییتر دنبال کنید جاسازی توییت