تحقیقات اپل و هاروارد رابطه بین PCOS، سلامت قلب و بیماری ها را برجسته می کندتحقیقات جدید از اپل و دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی چان ارتباط بین سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، بیماری قلبی و چرخه های قاعدگی را روشن می کنند.

PCOS یکی از علل اصلی ناباروری در ایالات متحده با این حال، علت این وضعیت هنوز مشخص نیست.

داده های اولیه از اپل و هاروارد مطالعه بهداشت زنان مدرسه بهداشت عمومی تی چان نشان داد زنان مبتلا به PCOS بیشتر احتمال دارد که سابقه خانوادگی این بیماری را داشته باشند و احتمال ابتلا به تعدادی از بیماری ها از جمله دیابت نوع ۲ بیشتر است.

در حالی که PCOS بین ۹% و ۱۸% از زنان در سنین باروری، از لحاظ تاریخی، بیماران مبتلا به این عارضه با تشخیص تاخیری مواجه شده اند.

دکتر دکتر “علیرغم ارتباط بین سندرم تخمدان پلی کیستیک و بیماری های مرتبط با قلب، از نظر تاریخی، مطالعات تحقیقاتی در مورد سلامت قلب شامل اطلاعاتی در مورد چرخه های قاعدگی نمی شود.” Shruthi Mahalingaiah از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan در بیانیه ای گفت.

به طور گسترده تر، سلامت قاعدگی نیز به طور قابل توجهی در فضای تحقیقاتی کمتر ارائه شده است. مطالعه ما با غواصی عمیق تر در درک اینکه چگونه دوره ها و سیکل های قاعدگی می توانند پنجره ای به سلامت کلی باشند، شکاف تحقیقاتی را پر می کند.

سطح تحقیقاتی که توسط Apple Women’s Health Study انجام می‌شود برای درک بهتر PCOS و تأثیرات آن بر سلامتی، از جمله برای افراد مبتلا به PCOS و کسانی که ممکن است PCOS داشته باشند، اما نمی‌دانند، مهم است.

شرکت کنندگان در مطالعه به یک نظرسنجی تاریخچه پزشکی، که در مورد سلامت آنها، و همچنین سابقه خانوادگی و بررسی سابقه باروری سؤال می شد، پاسخ دادند. مطالعه سلامت زنان، که شامل گروهی از حدود ۳۰۰۰۰ زن است، نشان داد که ۱۲ درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه به PCOS مبتلا بودند. شرکت‌کنندگان دوره‌ها و علائم خود را در ویژگی ردیابی چرخه در آیفون اپل یا اپل واچ خود پیگیری کردند.

افراد مبتلا به این عارضه نسبت به همسالان خود بدون سندرم تخمدان پلی کیستیک احتمال بیشتری داشت که اعضای خانواده خود را با این عارضه داشته باشند (۲۳%).

محققان دریافتند زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در مقایسه با همسالان خود بدون این عارضه بیشتر در معرض قاعدگی نامنظم هستند. در واقع، این تحقیق نشان می‌دهد که ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان مبتلا به این عارضه هرگز قبل از استفاده از هورمون‌ها چرخه قاعدگی منظمی نداشتند، در مقایسه با ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان بدون PCOS.

شرکت کنندگان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز احتمال بیشتری داشت که برخی از شرایط سلامتی داشته باشند. به عنوان مثال، زنان مبتلا به این بیماری سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ و دو برابر بیشتر در معرض فشار خون و کلسترول بودند.

بیش از ۶۰ درصد از افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در مقایسه با ۳۴.۴ درصد از شرکت کنندگان بدون این بیماری، چاقی را گزارش کردند. این مطالعه نشان داد که ۵.۶٪ از شرکت کنندگان مبتلا به این بیماری ضربان قلب نامنظم یا آریتمی داشتند، در حالی که ۳.۷٪ از شرکت کنندگان بدون PCOS بی نظمی داشتند.

چرا مهم است

مطالعه ای از انجمن غدد درون ریز دریافته است که تحقیقات PCOS در مقایسه با سایر اختلالات با درجه عوارض مشابه و شیوع مرگ و میر مشابه یا کمتر از بودجه کمتری برخوردار است. اپل و دانشکده بهداشت عمومی تی چان هاروارد به دنبال استفاده از مطالعه سلامت زنان برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری هستند.

با حرکت رو به جلو از این تجزیه و تحلیل اولیه، ما امیدواریم که مجموعه داده های بنیادی بزرگ تری در مورد PCOS، با متغیرهای خود ردیابی شده و ارتباط آن با سلامت قلب ایجاد کنیم، که می تواند به درک شرایط، درمان ها و الهام بخشیدن به حوزه های جدید تحقیقات در سراسر زنان کمک کند. سلامتی،” محلینگایا گفت.

“امید ما این است که با گسترش درک بار سلامت عمومی PCOS، بتوانیم مدل های تحقیقاتی ایجاد کنیم که بتوان آنها را برای درک علمی بیشتر از سایر شرایط بهداشتی و بار بیماری های دیگر به کار برد.”

روند بزرگتر

اولین مطالعه سلامت زنان اپل – دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی چان بود در سال ۲۰۱۹ اعلام شد. در مارس ۲۰۲۱، محققان تجزیه و تحلیل داده های اولیه این مطالعه را منتشر کردند که شامل معیارهایی در مورد علائم رایج قاعدگی بود.

اپل در گذشته با تعدادی از موسسات تحقیقاتی در زمینه تحقیقات سلامت همکاری کرده است. این غول فناوری با دانشگاه استنفورد در این زمینه همکاری کرد مطالعه قلب اپل، و دانشگاه میشیگان در مورد تحقیقات سلامت شنوایی.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر