تخلیه در ماریوپل در جریان است. پلوسی از اوکراین بازدید می کند – WSVN 7News


زاپوریژژیا، اوکراین (AP) – سازمان ملل متحد اعلام کرد که تلاش‌های مدت‌ها انتظار برای تخلیه مردم از کارخانه فولاد در شهر ماریوپل اوکراین روز یکشنبه در جریان است، در حالی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فاش کرد که برای نشان دادن حمایت آمریکا از رئیس‌جمهور اوکراین دیدار کرده است. برای دفاع از کشور در برابر تجاوز روسیه.

ساویانو آبرو، سخنگوی امور بشردوستانه سازمان ملل به آسوشیتدپرس گفت که عملیات بیرون آوردن مردم از کارخانه بزرگ فولاد آزوفستال با کمیته بین المللی صلیب سرخ و با هماهنگی مقامات اوکراینی و روسی انجام می شود.

تخمین زده می شود که حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر هنوز در ماریوپل محاصره شده هستند، از جمله تا ۱۰۰۰ غیرنظامی که با حدود ۲۰۰۰ جنگجوی اوکراینی زیر کارخانه فولاد دوران شوروی – تنها بخشی از شهر که توسط روس ها اشغال نشده بود – غرق شدند.

آبرو وضعیت را “بسیار پیچیده” خواند و جزئیات بیشتری ارائه نکرد. مانند سایر تخلیه‌ها، موفقیت مأموریت در ماریوپول به روسیه و نیروهایش بستگی داشت که در طول یک سری پست‌های بازرسی طولانی قبل از رسیدن به ایستگاه‌های اوکراینی مستقر شدند.

Zaporizhzhia، شهری در حدود ۱۴۱ مایلی (۲۲۷ کیلومتری) شمال غربی ماریوپل، مقصد مورد انتظار تلاش برای تخلیه است. Zaporizhzhia مقصد ساکنان ماریوپل بود که زمانی که تخلیه‌های قبلی سازمان‌دهی شده توسط صلیب سرخ و اوکراین به دلیل گلوله باران‌های مداوم یا نگرانی‌ها در مورد ایمنی مسیر متوقف می‌شد، توانستند به تنهایی از شهر فرار کنند.

سازمان ملل گفت کاروان تخلیه غیرنظامیان روز جمعه آغاز شد و حدود ۱۴۰ مایل (۲۳۰ کیلومتر) را طی کرد و قبل از رسیدن به نیروگاه در ماریوپول در صبح روز شنبه.

مردمی که از مناطق تحت اشغال روسیه گریخته اند، در مواقعی از تیراندازی به خودروهایشان تعریف کرده اند. مقامات اوکراینی بارها نیروهای روسیه را به گلوله باران مسیرهای تخلیه که دو طرف بر سر آن توافق کرده بودند متهم کرده اند.

حمله پر خطر روسیه در سواحل جنوب اوکراین و مرکز صنعتی شرقی این کشور، نیروهای اوکراینی را به جنگ روستا به روستا و غیرنظامیان بیشتری در حال فرار از حملات هوایی و گلوله‌های توپخانه‌ای با نزدیک شدن جنگ به درب خانه‌هایشان رسانده است.

پلوسی، دموکرات کالیفرنیا که در ردیف دوم جانشین رئیس جمهور قرار دارد، ارشدترین قانونگذار آمریکایی است که از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه به اوکراین سفر کرده است. ۲۴. دیدار شنبه او تنها چند روز پس از پرتاب موشک توسط روسیه به پایتخت در جریان دیدار آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، انجام شد.

پلوسی در جریان یک کنفرانس خبری یکشنبه در شهر رززوو لهستان گفت که او و دیگر اعضای یک هیئت کنگره آمریکا با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در کیف، پایتخت اوکراین، به مدت سه ساعت دیدار کردند و «پیام قدردانی مردم آمریکا» را برای وی به ارمغان آوردند. برای رهبری او.»

هرزه. جیسون کرو، کهنه سرباز ارتش ایالات متحده و یکی از اعضای کمیته های اطلاعاتی و خدمات مسلح مجلس نمایندگان، گفت که با سه حوزه تمرکز به اوکراین آمده است: «سلاح، سلاح و سلاح».

ما باید مطمئن شویم که اوکراینی‌ها آنچه را که برای پیروزی نیاز دارند، دارند. دموکرات کلرادو گفت آنچه ما در دو ماه گذشته دیده‌ایم وحشی‌گری، غرور شدید آنها، توانایی آنها برای مبارزه و توانایی آنها برای پیروزی در صورت داشتن حمایت برای انجام این کار است.

نیروهای روسیه پس از شکست در تصرف کیف، عملیات نظامی بزرگی را برای تصرف بخش‌های قابل توجهی از جنوب و شرق اوکراین آغاز کرده‌اند. ماریوپل، شهر بندری در دریای آزوف، به دلیل موقعیت استراتژیک آن در نزدیکی شبه جزیره کریمه که روسیه در سال ۲۰۱۴ از اوکراین تصرف کرد، یک هدف کلیدی است.

«همه رهبران جهان آزاد می دانند که روسیه با ماریوپل چه کرده است. زلنسکی در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت و روسیه برای این بی مجازات نخواهد ماند. وی هشدار داد که روسیه در حال جمع آوری نیروهای اضافی برای حملات جدید علیه ارتش ما در شرق کشور است.

تخلیه محدودی از شهر روز شنبه انجام شد، اما با توجه به تعداد طرف‌های درگیر در مذاکرات و وضعیت ناآرام در میدان، جزئیات نامشخص بود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در مجموع ۴۶ نفر، یک گروه ۲۵ نفری و تعداد دیگر ۲۱ نفر از مناطق نزدیک نیروگاه آزوفستال تخلیه شدند.

یکی از مقامات ارشد هنگ آزوف، واحد اوکراینی مدافع کارخانه فولاد، روز شنبه گفت که ۲۰ زن و کودک از خود کارخانه تخلیه شدند. در حالی که نیروگاه در محاصره بود، غیرنظامیان در پیچ و خم تونل های زیرزمینی پناه گرفته اند.

اسویاتوسلاو پالامار، معاون فرمانده هنگ، در ویدئویی که در کانال تلگرامی این هنگ منتشر شد، خواستار تخلیه جنگجویان اوکراینی مجروح و همچنین غیرنظامیان شد. او گفت: «ما نمی دانیم چرا آنها برده نمی شوند و بحث تخلیه آنها به سرزمین های تحت کنترل اوکراین مطرح نمی شود.

یک خبرنگار آسوشیتدپرس زنان و کودکانی را دید که با همراهی نمایندگان سازمان ملل و صلیب سرخ به بزیمن، روستایی تحت کنترل جدایی طلبان مورد حمایت مسکو در شرق اوکراین رسیدند. سازمان ملل تایید نکرده است که مردم توانسته اند روز شنبه ماریوپل را ترک کنند.

در مناطق دیگر در شرق اوکراین در منطقه دونباس، حدود ۲۰ بزرگسال و کودک که همراه با سگ و گربه‌های خود کیسه‌ها را در دست داشتند، شنبه در شهر لیمان، جایی که حداقل نیمی از جمعیت آن از بمباران روسیه گریخته‌اند، سوار یک مینی‌ون شدند. “تخلیه کودکان” به زبان اوکراینی با شنیدن صدای انفجار از دور به سمت شهر دنیپرو به سرعت حرکت کرد.

«آزادی‌دهندگان آمده‌اند و ما را از چه چیزی آزاد کرده‌اند؟ زندگی ما؟» نینا میهایلنکو، استاد زبان و ادبیات روسی با اشاره به نیروهای روسی گفت.

مردم در شهر زاپوریژژیا در جنوب شرقی که از آژیرهای حمله هوایی و هشدارها برای پناه گرفتن در خانه دلسرد نشدند، روز یکشنبه، زمانی که اوکراینی‌ها روز مردگان مسیحیان ارتدکس را جشن گرفتند، از گورستان بازدید کردند.

هنادی بوندارنکو، ۶۱ ساله، در حالی که این روز را به همراه خانواده خود در کنار یک میز پیک نیک در میان قبرها جشن می گرفت، گفت: “اگر مردگان ما می توانستند برخیزند و این را ببینند، می گفتند، “ممکن نیست، آنها از آلمانی ها بدتر هستند.” “همه کشته شدگان ما از جمله قزاق ها به جنگ خواهند پیوست.”

به دست آوردن تصویری کامل از نبرد در حال وقوع در شرق اوکراین دشوار بوده است، زیرا حملات هوایی و رگبارهای توپخانه، حرکت خبرنگاران را به شدت خطرناک کرده است. همچنین، هم شورشیان اوکراین و هم شورشیان مورد حمایت مسکو محدودیت‌های شدیدی را برای گزارش‌دهی از منطقه جنگی وضع کرده‌اند.

اما تحلیلگران نظامی غربی پیشنهاد کرده اند که حمله به منطقه دونباس، شامل ماریوپل، بسیار کندتر از آنچه برنامه ریزی شده بود پیش می رفت. از زمانی که مسکو اعلام کرد قدرت نظامی خود را در شرق متمرکز خواهد کرد، تاکنون، به نظر می‌رسد که نیروهای روسیه و جدایی‌طلبان تنها دستاوردهای جزئی در این ماه داشته‌اند.

ویدئو و تصاویری از داخل کارخانه فولاد ماریوپل که توسط دو زن اوکراینی با آسوشیتدپرس به اشتراک گذاشته شده است و می‌گویند شوهرانشان در میان جنگجویان حاضر به تسلیم شدن در آنجا هستند، مردان ناشناس را با بانداژهای رنگی نشان می‌دهد. برخی دیگر زخم های باز یا قطع شده داشتند.

این زنان که شوهران خود را اعضای هنگ آزوف گارد ملی اوکراین معرفی کردند، گفتند که یک کادر پزشکی اسکلت در حال مداوای حداقل ۶۰۰ مجروح هستند. گفتند بعضی از زخم ها بر اثر قانقاریا پوسیده شده بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نمی‌توانست به‌طور مستقل تاریخ و مکان ویدیو را تأیید کند، فیلمی که به گفته زنان در هفته گذشته در پیچ و خم راهروها و پناهگاه‌ها در زیر کارخانه گرفته شده است.

از نظر عددی، نیروی انسانی نظامی روسیه بسیار بیشتر از اوکراین است. در روزهای قبل از شروع جنگ، اطلاعات غربی تخمین زد که روسیه ۱۹۰۰۰۰ سرباز در نزدیکی مرز مستقر کرده است. تعداد ارتش دائم اوکراین حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر است که در سراسر کشور پراکنده شده اند.

با وجود قدرت آتش فراوان که هنوز در ذخیره است، حمله روسیه همچنان می تواند تشدید شود و اوکراینی ها را تحت سلطه خود درآورد. به طور کلی ارتش روسیه حدود ۹۰۰۰۰۰ پرسنل فعال دارد. روسیه همچنین نیروی هوایی و نیروی دریایی بسیار بزرگتری دارد.

از زمان آغاز جنگ، صدها میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین سرازیر شده است، اما تسلیحات گسترده روسیه به این معناست که اوکراین همچنان به حمایت عظیمی نیاز خواهد داشت.

حق چاپ ۲۰۲۲ آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب نباید منتشر، پخش، بازنویسی یا توزیع مجدد شود.

به خبرنامه ما بپیوندید تا آخرین اخبار را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر