ترامپ حتی قبل از اعلام نامزدی خود، نامزدی را که برای آن انتخاب شده بود، از دست داده بود


هفته گذشته، خبرنگار متواضع شما خاطرنشان کرد که “شکاف عمومی” بین رئیس جمهور سابق ترامپ و محافظه کار DeSantis چیزی بیش از ساختگی رسانه ای نیست. من آن داستان را تأیید می کنم – در زمانی که آن را نوشتم، شواهد کمی از “خصومت عمومی” وجود داشت. همه رسانه ها مظنونین معمولی بودند: منابع ناشناس و گمانه زنی.

با این حال، با شناخت دونالد ترامپ، انتظار اینکه او در مواجهه با یک چالش بالقوه پیش برود، غیرمنطقی است. اجتناب‌ناپذیر بود که به محض ظهور یک رقیب، رئیس‌جمهور سابق از همان تاکتیک‌های مبارزاتی استفاده کند که به او کمک کرد نامزدی سال ۲۰۱۶ را به دست آورد. انجام دادن قصد او برای کاندیداتوری – یا حداقل قبول آقای. ترامپ خودش رسما این کار را کرده است. و او مطمئناً حزب خود را در آستانه انتخابات میان دوره ای بسیار مهم خراب نخواهد کرد. ارباب. با این حال، ترامپ امید را در میان ما که برای صلاح کشور ریشه دوانده بودیم از بین برد.

زمانی که پرزیدنت ترامپ قدرت را ترک کرد، تقریباً متقاعد شده بودم که هر چقدر هم که به او ظلم شده باشد، او همچنان میهن پرستی خود را به نارضایتی های شخصی خود ترجیح می دهد. رفتار او پس از انتخابات نادرست و مخرب بود، اما این را می توان به راحتی با رفتار غیرمنصفانه او در دوران ریاست جمهوری توضیح داد. رئیس‌جمهور سابق درخواست‌ها برای تشکیل حزب ثالث را رد کرد، که حزب جمهوری‌خواه را متلاشی می‌کند و شانس پیروزی آن را از بین می‌برد. جمهوری خواهان نیز به نوبه خود دونالد ترامپ را به عنوان رهبر خود پذیرفتند و برای تقویت پایگاه خود در انتخابات میان دوره ای به او تکیه کردند. آن رابطه همزیستی بین ترامپ و جمهوری خواهان مانند یک سازش سازنده به نظر می رسید.

واضح بود که آقای ترامپ در حال برنامه ریزی برای بازگشت سیاسی است و من کاملا آماده حمایت از او هستم. من احترام می‌گذارم و قدردانی می‌کنم که اولین ریاست‌جمهوری او علی‌رغم بادهای مخالفی که حتی از درون حزبش با آن روبرو بود چقدر مؤثر بود. با این حال، اقبال سیاسی زودگذر است و اگر نامزد بهتری ظاهر شود، امیدوارم پرزیدنت ترامپ به جای جاه‌طلبی‌های آن، بهترین را برای کشور انجام دهد. او رئیس جمهور بزرگی بود که همیشه کشورش را در اولویت قرار می داد و من مطمئن بودم که این بار هم همین کار را خواهد کرد.

این امید، با ناراحتی من، بیهوده بود. آقای ترامپ از زمان خروج از قدرت، نگران از دست دادن بوده است. مهم نیست که فکر می کنید او برای برنده شدن تقلب کرده است، همانطور که من انجام می دهم – تکرار این ادعای تبلیغاتی به سرعت در حال منسوخ شدن است. حتی یک نفر باقی نمانده است که تصمیم خود را در مورد انتخابات ۲۰۲۰ نگرفته باشد. رئیس جمهور سابق با تکرار ادعای “انتخابات دزدیده شده” هر بار که در انظار عمومی بیرون می آید، نظر کسی را تغییر نخواهد داد.

اما این همان کاری است که آقای ترامپ انتخاب کرد. زمانی که او کمپین میان دوره ای را آغاز کرد، آن را به یک موضوع اصلی تبدیل کرد. او فقط نامزدهایی را تأیید کرد که مایل بودند علناً از این ادعا حمایت کنند – اساساً آن را به موضوع اصلی تبدیل کردند. که آنها نظرسنجی به جای ارائه پیام مثبت به آینده انجام می شود، الف. تجمعات ترامپ به طور فزاینده ای به بیانیه ای از نارضایتی های گذشته تبدیل می شود. به جای کمک به نامزدهای انتخابی خود، آقای. ترامپ تصمیم گرفت آنها را تحقیر کند و کاملاً روی خودش تمرکز کند. اما حداقل تا دو روز قبل از انتخابات، حزب خود را علناً خرابکاری نکرد.

این حمله به فرمانداری که برای انتخاب مجدد نامزد شده بود، کاملاً نامناسب بود. همه می دانستند که فرماندار DeSantis به عنوان یک رقیب بالقوه ظاهر می شود، اما زمان بندی همه را شگفت زده کرد. مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری هنوز شروع نشده است – چرا “فعالانه” به کسی حمله می کنید و تمرکز را از انتخابات برای خفه کردن شتاب جمهوری خواهان تغییر می دهید؟ دونالد ترامپ قصد دارد هفته آینده نامزدی خود را اعلام کند – آیا مطمئناً زمان کافی برای باج خواهی پس از انتخابات وجود خواهد داشت؟

بسیاری از منتقدان این دستور را رد کردند و آن را “ترامپ ترامپ است” دانستند که اغلب بر اساس انگیزه عمل می کند. در ابتدا همین کار را انجام دادم اما امروز نمی دانم حرکت حساب شده ای بود یا نه. یک پیروزی بزرگ به ران دیسانتیس قدرت بیشتری در مناطق جمهوری خواه خواهد داد. با حمله «پیشگیرانه» به استاندار، می توان تصور کرد که آقای. ترامپ در تلاش بود تا کمپین حکومت داری را از مسیر خارج کند و حاشیه پیروزی کمتری ایجاد کند. صرف نظر از اینکه حمله یک حرکت حساب شده یا یک اشتباه احمقانه بود، به طرز شگفت انگیزی نتیجه معکوس داد. فرماندار دیسانتیس از پیروزی تاریخی برخوردار شد و فلوریدا را برای اولین بار به ایالت جمهوری خواه تبدیل کرد. در مقابل، اکثر نامزدهای دونالد ترامپ عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند (اینجا، اینجا و اینجا). امروز روشن است که اقتدار رئیس جمهور سابق نزد رای دهندگان کاهش یافته است.

در حالی که حمایت ترامپ رای دهندگان را تحت تاثیر قرار نداده است، انتقادات او تاثیری نداشته است. ذره برای بدن مستقیم خیلی حاکمان مؤثری که از ترامپ رنجیده بودند – برایان کمپ و اخیراً رون دیسانتیس – به راحتی پیروز شدند. این نشان می دهد که ترامپ در خارج از پایگاه خود که به سرعت در حال کوچک شدن است چقدر نظر کمی دارد. مهم نیست ترامپ چقدر عجیب است، چه مسئول مردمی که دوستشان داشت سیاست او بودند. نام بردن و توهین کردن کار خوبی بود مقداری، اما این رها شده خیلی بیشتر از چیزی که او درک می کرد. امروز که «ترامپ ترامپ است» دیگر جدید و قدیمی نیست، بلکه قدیمی و آزاردهنده است، اتحاد ترامپ در حال فروپاشی است. برعکس، سیاست‌های مؤثر رون دیسانتیس، کشوری را که به همان اندازه تقسیم شده است، به یک کشور قرمز تیره تبدیل کرده است – حتی معتبرترین دموکراسی. پس از پیروزی تاریخی خود، ران دیسانتیس به طور فزاینده ای شبیه مردم متحدی است که او به شدت به دنبال آن است.

با فاجعه ای که به نام دولت بایدن نیز شناخته می شود، رئیس جمهور سابق فرصتی بی نظیر برای بازگشت قدرتمند سیاسی داشت. آیا خیر کشور را بر استکبار آن ترجیح می دهید؟ آیا او به جای گذشته بر آینده تمرکز می کند؟ آیا او باید رفتار توهین آمیز قدیمی خود را با حس شوخ طبعی جدید و بهبود یافته جایگزین کند؟ آیا او باید به جای نابود کردن او یک متحد قدرتمند را بپذیرد – آقای. ترامپ همه چیز را به جز نامزدی خود تضمین کرد.

در عوض رئیس جمهور سابق راه نابودی را انتخاب کرد. او که از سوی یک رقیب نوظهور احساس خطر می‌کرد، تصمیم گرفت قبل از شروع کمپین خود، او را بی‌اعتبار، باج‌گیری و از پشت خنجر بزند. اگر آقای ترامپ تصمیم بگیرد به فرماندار دیسانتیس بپیوندد، من قویاً معتقدم (یا حداقل شانس خوبی دارم) که فرماندار حزب را با اشاره به معاون رئیس جمهور متحد می کند و قدرت فوق العاده ای در سال ۲۰۲۴ ایجاد می کند. اما از آنجایی که ران دیسانتیس همراهی نخواهد کرد. به او. با تبدیل شدن انتخابات ۲۰۲۰ به موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی، آقای. ترامپ تصمیم گرفت او را به عنوان یک رقیب و نه یک متحد معرفی کند. از آنجایی که انتخابات میان دوره ای رئیس جمهور سابق را یک حلقه ضعیف نشان داده است، این تقریباً به ران دیسانتیس اطمینان می دهد که او را – و باید – به چالش بکشد.

پس از اینکه جمهوری خواهان در ارائه موج قرمزی که ما به آن امیدوار بودیم، ناکام ماندند، دونالد ترامپ چه بخواهد چه نخواهد سرزنش خواهد شد. او هنوز فرصت بازگشت دارد، اگرچه زمان برای او در حال اتمام است. این مستلزم پذیرش متواضعانه برخی انتقادات میان دوره ای، کنار گذاشتن شعار «انتخابات دزدیده شده» و گسترش شاخه زیتون به ران دیسانتیس است. با توجه به وضعیت امروز، بعید است که این اتفاق بیفتد.

سیاست های موثر پرزیدنت ترامپ و تلاش سخت برای کشور حمایت بی سابقه ای را به همراه داشته است. متأسفانه، از آنجایی که او ترجیح داد به جای اینکه کشور را به جلو براند، در گذشته گیر کند، حمایت او همچنان از بین خواهد رفت و او را بیشتر عصبانی و ویرانگر خواهد کرد. از امروز، جمهوری خواهان به دنبال درگیری خونین اولیه بین حامیان «تندرو» ترامپ و کسانی هستند که معتقدند حزب به رهبر جدید نیاز دارد. آقای ترامپ در این مبارزه شکست خواهد خورد، اما ممکن است مهمانی را با خود ببرد.

انشالله همه موفق باشیم

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر