ترکیب آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند – دکتر رویا خادمیان


co144 1. ترکیب آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

ترکیب آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

تحقیقات جدید نشان می دهد که ترکیبات آووکادو ممکن است راه بهتری برای درمان سرطان خون باشد.

دکتر پل اسپانیاردو ، از دانشگاه گلف در کانادا گفت: “این ترکیب آنزیمی را هدف قرار می دهد که دانشمندان برای اولین بار به عنوان عامل اصلی رشد سلول های سرطانی کشف کردند.”

به گزارش Science Daily ، این مطالعه به بررسی سرطان خون حاد میلوئیدی (AML) ، که خطرناک ترین نوع سرطان خون است ، پرداخت. بیشتر موارد در افراد بالای 65 سال رخ می دهد ، و کمتر از 10 patients از بیماران پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند.

اسپاگنولو می گوید: “سلول های لوسمی دارای سطح بالاتری از آنزیمی به نام VLCAD هستند که در متابولیسم آنها دخیل است.”

وی با اشاره به اینکه این ترکیب کاندیدای درمان دارویی است ، گفت: “سلول به شیوه بقا بستگی دارد.” “این اولین بار است که VLCAD به عنوان یک هدف برای هر نوع سرطانی شناخته می شود.”

در این مطالعه ، تیم به بررسی ترکیبات مغذی در تعدادی از ترکیبات پرداخت و به دنبال موادی بود که بتوانند آنزیم را مهار کنند. بهترین ترکیب از آووکادو گرفته شده است.

VLCAD می تواند شاخص خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همچنین می تواند معیاری برای فعالیت دارویی باشد و راه را برای استفاده نهایی از این مولکول در آزمایشات بالینی انسان هموار کند.

در حال حاضر ، حدود نیمی از بیماران بالای 65 سال مبتلا به AML تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند. دیگران تحت شیمی درمانی قرار می گیرند ، اما درمان دارویی سمی است و می تواند بیماران را بکشد.

دانشمندان در تلاش هستند تا داروهای سمی کمتری برای این گروه از بیماران پیدا کنند.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی پیوند زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید