ترکیه خواستار توقیف یک کشتی روسی حامل غلات اوکراینی – Vibiso Tech شد


کیف از ترکیه خواست یک کشتی باری با پرچم روسیه حامل غلات از بندر اوکراینی که توسط روسیه تصرف شده بود را توقیف کند.

به گزارش رویترز به نقل از مقامات وزارت خارجه اوکراین، مقامات وزارت خارجه اوکراین معتقدند که زیبک جولی ۷۱۴۶ تن محموله سنگین وزن (DWT) را با حدود ۴۵۰۰ تن غله بارگیری کرده است. از بردیانسک

پیش از این، دادستانی کل اوکراین در نامه ای به تاریخ ۳۰ ژوئن، وزارت دادگستری ترکیه را از “صادرات غیرقانونی غلات اوکراینی” در جاده بردیانسک به کاراسو ترکیه مطلع کرده بود.

دادستانی ترکیه همچنین در نامه‌ای از ترکیه خواسته است تا با توجه به پیشنهاد تحقیقات مشترک با مقامات ترکیه، «این کشتی را بازرسی کند، نمونه‌هایی از غلات را برای معاینه پزشکی قانونی ضبط کند و اطلاعاتی در مورد محل این دانه‌ها درخواست کند».

به گزارش بی بی سی، یوهان باتتسکی، حاکم جدید روسیه در منطقه اشغالی زاپوریژیا در تلگرامی اعلام کرد که این کشتی بردیانسک را در دریای آزوف ترک کرده است. وی افزود که ۷۰۰۰ تن غله با کشورهای “دوست” تقسیم خواهد شد.

واسیل بودنار، سفیر اوکراین در ترکیه نیز این کشور را برای اقدام علیه کشتی تحت فشار قرار داد.

طبق پیامی که از ایشان دریافت کردیم [the Ukrainian prosecutor-general] ما از طرف ترکیه‌ای خواستیم اقدامات مربوطه را انجام دهد.»

ما ارتباطات خوب و همکاری گسترده ای با مقامات ترکیه داریم. وی افزود: مطمئن هستم که تصمیمات اتخاذ شده از تلاش برای نقض تمامیت ارضی اوکراین جلوگیری می کند.

در همین حال، مقامات کرملین در مسکو بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در روز جمعه پاسخ ندادند.

اگرچه اوکراین در گذشته روسیه را به سرقت غلات از خاک تحت اشغال نیروهای روسی متهم کرده بود، کرملین قبلا این اتهامات را رد کرده بود.

وزارت خارجه ترکیه بلافاصله به درخواست اظهار نظر درباره ورود چپکگولی پاسخ نداد.

مالک کشتی، مستقر در قزاقستان KTZ Express، گفت که اگرچه متعلق به این شرکت است، اما توسط یک شرکت روسی تحت اجاره نامه غیرمجاز اجاره شده است، به این معنی که هیچ خدمه یا تدارکاتی در منشور شرکت ندارند. این شرکت اضافه کرد که تمام مجازات ها و محدودیت ها را رعایت خواهد کرد.

گزارش های اضافی برای سیمز

ایندیپندنت سابقه پر افتخاری در مبارزات انتخاباتی برای حقوق آسیب پذیرترین افراد دارد و ما برای اولین بار کمپینی را برای استقبال از پناهندگان در طول جنگ در سوریه در سال ۲۰۱۵ راه اندازی کردیم. اکنون که کمپین خود را تمدید کرده و این طومار را در پی حادثه اوکراین آغاز می کنیم. در شرایط بحرانی، ما از دولت می‌خواهیم که برای اطمینان از ارسال کمک‌ها بیشتر و سریع‌تر پیش رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین استقبال از پناهندگان، اینجا کلیک کنید. طومار را امضا کنید اینجا کلیک کنید. اگر مایل به کمک مالی هستید لطفا اینجا کلیک کنید برای صفحه GoFundMe ما.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر