تعداد بیشتری از مشاغل کانادایی انتظار دارند قیمت ها را افزایش دهند – تکنولوژی خبر


خیلی چیزها حتی گران تر می شوند.

تقریباً دو پنجم یا ۳۹ درصد از مشاغل در کانادا می گویند که قصد دارند قیمت های خود را افزایش دهند.

این از نتایج نظرسنجی آوریل تا اوایل ماه مه ۲۰۲۲ که توسط Statistics Canada در مورد شرایط کسب و کار انجام شد، آشکار شد.

این نظرسنجی اطلاعاتی را در مورد محیط کسب و کار و انتظارات رو به جلو جمع آوری می کند.

اداره آمار کانادا در گزارشی در روز دوشنبه (۳۰ مه) اظهار داشت: «زمانی که در مورد انتظارات آنها طی سه ماه آینده سؤال شد، تقریباً دو پنجم (۳۹.۰٪) از مشاغل انتظار داشتند قیمت ها را افزایش دهند.

این آژانس در ادامه خاطرنشان کرد که این نشان‌دهنده «افزایش مستمر از کمی بیش از یک چهارم (۲۵.۹ درصد) مشاغلی است که انتظار داشتند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ این کار را انجام دهند و بیش از یک سوم (۳۵.۷ درصد) مشاغلی که انتظار داشتند این کار را انجام دهند. برای انجام این کار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲.

انتظار می رود بیش از نیمی از مشاغل در تولید (۶۰.۳٪)، تجارت خرده فروشی (۵۶.۶٪)، مسکن و خدمات غذایی (۵۴.۰٪)، ساخت و ساز (۵۲.۶٪) و تجارت عمده فروشی (۵۲.۴٪) قیمت ها را طی سه ماه آینده افزایش دهند. ”

علاوه بر این، کسب‌وکارهای کانادایی «همچنان انتظار داشتند که طی سه ماه آینده با موانع مختلفی روبرو شوند… مربوط به افزایش هزینه‌ها، استخدام و استخدام، و همچنین موانع مرتبط با زنجیره تأمین».

آمار کانادا خاطرنشان کرد: «بسیاری از کسب‌وکارهایی که در حفظ سطح موجودی یا دستیابی به نهاده‌ها، محصولات و منابع، چه در داخل یا خارج از کشور با چالش‌هایی مواجه بودند، انتظار داشتند این چالش‌ها در کوتاه‌مدت بدتر شود».

نتایج این نظرسنجی در بحبوحه تورم شدید یا افزایش قیمت ها در کشور منتشر شد.

شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI در آوریل ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۸ درصد افزایش یافت.

این به دنبال افزایش ۶.۷ درصدی تورم در ماه مارس بود.

آمار کانادا می‌گوید: «در سال ۲۰۲۱، به دنبال افزایش ۰.۷ درصدی در سال ۲۰۲۰، CPI به طور متوسط ​​سالانه ۳.۴ درصد افزایش یافت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر