تقویت قوای جنسی بهترین ریزمغذی ها برای بهبود ناتوانی جنسی مردان


اختلال عملکرد جنسی مردان پایان زندگی جنسی نیست. اما مردان می توانند بر این مشکلات غلبه کنند. تقویت قوای جنسی مردان با ریزمغذی ها می تواند به بهبود اختلالات کمک کند. سلامت جنسی خود را به زندگی بازگردانید.

به همین دلیل، داشتن یک سبک زندگی سالم ضروری است. از جمله انتخاب دقیق برخی از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات طبیعی که می توانند برای سلامتی و عملکرد جنسی شما مفید باشند. به خواندن ادامه دهید تا درباره این ویتامین ها، مواد معدنی یا مکمل های سلامت جنسی مردان بیشتر بدانید.

مروری بر اختلالات جنسی در مردان

ناتوانی جنسی مشکلی است که می تواند در هر مرحله از چرخه زندگی جنسی رخ دهد. این مشکل اجازه نمی دهد که فرد از فعالیت جنسی خود راضی باشد. مردان در هر سنی ممکن است از نوعی اختلال عملکرد جنسی رنج ببرند. موارد زیر اختلالات جنسی رایج در مردان است:

بیشتر بخوانید: علائم تستوسترون پایین: ۹ نشانه کاهش تستوسترون در مردان

  • اختلال نعوظ – مشکل در گرفتن یا حفظ نعوظ به اندازه کافی برای مقاربت رضایت بخش
  • میل جنسی کم – عدم علاقه به رابطه جنسی
  • انزال زودرس – رسیدن به ارگاسم خیلی سریع از طریق تحریک جنسی
  • مهار یا تاخیر در انزال – رسیدن یا نرسیدن خیلی سریع به ارگاسم

علل ناتوانی جنسی مردان می تواند جسمی یا روانی باشد. از سوی دیگر، علل فیزیکی ممکن است شامل سطوح پایین تستوسترون و برخی از داروهای تجویز شده برای اختلالات عروقی مانند تصلب شرایین و فشار خون بالا باشد. سایر علل فیزیکی ED در مردان شامل آسیب عصبی ناشی از سکته مغزی یا دیابت و عادات ناسالم مانند اعتیاد به الکل، سوء مصرف مواد مخدر و سیگار است. اضافه وزن و چاقی نیز از علل شایع مشکلات جنسی هستند.

بیشتر بخوانید: ۸ راه حل طبیعی برتر برای افزایش سطح تستوسترون

از سوی دیگر، دلایل روانی ناتوانی جنسی مردان، استرس، اضطراب و افسردگی است. یا مشکلات رابطه، آسیب های جنسی گذشته، و نگرانی در مورد عملکرد جنسی.

آیا داروهای طبیعی در بهبود عملکرد جنسی مفید هستند؟

اختلال عملکرد جنسی مردان به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی و اعتماد به نفس آنها تأثیر می گذارد. خبر خوب این است که این مشکلات قابل کنترل هستند. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای مبارزه با ناتوانی جنسی و بهبود زندگی جنسی خود انجام دهید. بسیاری از مردان از داروهای طبیعی استفاده می کنند، و ممکن است تعجب کنید که آیا آنها موثر هستند یا خیر.

ببینید، درمان با داروهای طبیعی؛ ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و غیره ترکیبات سالمی هستند که برای تعادل هورمونی یا سلامت و تندرستی جنسی به آنها نیاز داریم. هدف این درمان ها به جای پنهان کردن علائم، درمان یا کنترل علت زمینه ای ناتوانی جنسی است. بسیاری از این درمان ها برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند و علم برای کشف مکانیسم های عمل آنها تلاش زیادی کرده است.

قرص های تقویت کننده طبیعی مردانه نیز در برخی موارد مکمل درمان های توصیه شده توسط پزشک و داروهای تجویزی هستند. بخشی از یک سبک زندگی سالم است، نه جایگزینی برای آن.

۶ بهترین ویتامین و مواد معدنی برای کمک به بهبود سلامت جنسی مردان

برخی ریزمغذی ها مانند ویتامین ها، مواد معدنی و حتی برخی گیاهان می توانند سلامت جنسی مردان را به روشی کاملا طبیعی بازگردانند. برای دیدن ۶ بهترین گزینه که ممکن است بخواهید امتحان کنید به خواندن ادامه دهید. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات مشکلات جنسی شما می تواند ناشی از بیماری های جدی مانند سرطان پروستات باشد. همیشه باید قبل از شروع استفاده از داروهای طبیعی و فرمول های تقویت کننده مردانه با پزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: خواص درمانی خرنوب: از افزایش قدرت جنسی تا کاهش وزن

ویتامین دی

در شکل فعال خود، این ویتامین آفتاب به عنوان یک هورمون استروئیدی عمل می کند. ممکن است برای عملکرد جنسی در مردان لازم باشد. علاوه بر این، افزایش ذخایر ویتامین D می تواند باعث افزایش سطح تستوسترون و بهبود کیفیت اسپرم شود. کمبود ویتامین D با سطح پایین تستوسترون مرتبط است. اما این ویتامین برای سایر جنبه های عملکرد جنسی نیز ضروری است. تحقیقات نشان می دهد که سطوح پایین ویتامین D با اختلال نعوظ مرتبط است. سطوح پایین ویتامین آفتاب علائم اختلال نعوظ را تشدید می کند. ویتامین D ممکن است جریان خون آلت تناسلی را افزایش دهد تا به بزرگ شدن آلت تناسلی کمک کند. افزایش سطح تستوسترون به کنترل اختلال نعوظ کمک می کند. با افزایش تستوسترون، میل جنسی شما نیز افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: از بهبود باروری تا افزایش سلامت جنسی. ۵ خاصیت برتر تخم کدو برای مردان!

تقویت قوای جنسی ویتامین سی

ما معمولا برای تقویت سیستم ایمنی فقط در فصل زمستان به ویتامین C توجه می کنیم. اما این ریزمغذی ها می توانند مفیدتر از اینها باشند. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و توانایی کمک به بهبود عملکرد جنسی مردان را دارد. این ویتامین ممکن است جریان خون را بهبود بخشد و تستوسترون را افزایش دهد. علاوه بر این، ویتامین C می تواند استرس و کورتیزول بالا را کنترل کند. دانستن آن بسیار مفید است زیرا کورتیزول و تستوسترون “دشمن” هستند و غلظت بالاتر یک هورمون سطح هورمون دیگر را کاهش می دهد. بهترین چیز در مورد ویتامین C این است که به راحتی می توان آن را تنها از طریق رژیم غذایی به دست آورد.

روی “روی”

روی در بیش از ۱۰۰ فرآیند شیمیایی در بدن انسان نقش دارد. روی یکی از مهم ترین مواد معدنی برای سلامت جنسی مردان است. روی بدن را قادر به تولید تستوسترون می کند. علاوه بر این، این ماده معدنی تأثیر مثبتی بر انگیختگی و عملکرد نعوظ دارد. سطوح پایین روی تعادل تستوسترون را مختل می کند و همچنین ممکن است به اختلال نعوظ کمک کند. همچنین باید گفت که غلظت کم روی ممکن است حس بویایی را کاهش دهد. با این حال، حس بویایی برای میل جنسی و استقامت جنسی مهم است.

بیشتر بخوانید: ۶ فایده مهم روی (روی) برای بدن، علائم کمبود و نحوه دریافت آن

مردانی که می خواهند ازدواج کنند باید مطمئن شوند که روی کافی دریافت می کنند. سطوح پایین این ماده معدنی نیز می تواند به مشکلات باروری کمک کند. به عبارت دیگر، روی هم برای سلامت جنسی و هم برای عملکرد تولید مثل ضروری است. شما می توانید آن را از طریق رژیم غذایی خود، از طریق غذاهایی مانند صدف، گوشت گاو، مرغ، آجیل و عدس دریافت کنید.

تقویت قوای جنسی ویتامین ه

ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد را خنثی می کند. استرس اکسیداتیو یا آسیب ناشی از آن را کنترل می کند. ویتامین E به لطف پتانسیل آنتی اکسیدانی خود از سلامت قلب و عروق حمایت می کند. در مجموع، هر چیزی که برای قلب شما مفید باشد، برای آلت تناسلی شما نیز مفید است. بنابراین با بهبود جریان خون، ویتامین E می تواند سیستم عروقی را سالم نگه دارد و در نتیجه به نعوظ کمک کند. مکمل های ویتامین E می توانند تولید تستوسترون را افزایش دهند. در نتیجه این ویتامین می تواند تاثیر مثبتی بر میل جنسی شما نیز داشته باشد. آجیل و دانه ها منابع خوبی از ویتامین E هستند، اما در مکمل ها نیز موجود هستند.

بیشتر بخوانید: ۲۰ بهترین غذا برای افزایش تستوسترون در مردان

تقویت قوای جنسی منیزیم

منیزیم در بیش از ۳۰۰ فرآیند و عملکرد در بدن نقش دارد. به همین دلیل، جای تعجب نیست که برای سلامتی و عملکرد جنسی شما نیز مفید باشد. تحقیقات نشان می دهد که مکمل منیزیم با افزایش تستوسترون آزاد و تستوسترون تام مرتبط است. این اثرات در مردان کم تحرک و فعال وجود داشت، اما گروه دارونما اثرات بهتری را تجربه کردند. علاوه بر این، سطوح پایین منیزیم منجر به افزایش انقباض عروق به دلیل کاهش اکسید نیتریک می شود. این فعالیت می تواند منجر به انزال زودرس شود. منیزیم ممکن است در انتقال مایع منی نقش داشته باشد. به طور خلاصه، منیزیم ممکن است از تعادل تستوسترون، بهبود کنترل انزال و عملکرد نعوظ حمایت کند. با افزایش تستوسترون، منیزیم می تواند به طور غیر مستقیم میل جنسی را افزایش دهد.

نیاسین

نیاسین یا ویتامین B3 می تواند عملکرد نعوظ را در مردان بهبود بخشد. طبق یک مطالعه، نیاسین به تنهایی می تواند علائم را در مردان مبتلا به اختلال نعوظ متوسط ​​تا شدید کنترل کند. علاوه بر این، نیاسین می تواند سطح تستوسترون در خون و وضعیت آنتی اکسیدانی بیضه ها را بهبود بخشد. از آنجایی که نیاسین به جریان خون سریعتر و آسانتر کمک می کند، داشتن ارگاسم سالم بسیار مهم است. این ویتامین همچنین ممکن است به غدد فوق کلیوی کمک کند تا هورمون های جنسی بیشتری تولید کنند.

بیشتر بخوانید: کمبود تستوسترون در مردان: ۹ نشانه کمبود این هورمون مهم

تقویت قوای جنسی اسید فولیک

اسید فولیک یا ویتامین B9 برای بسیاری از عملکردهای بدن، از جمله عملکرد نعوظ، حیاتی است. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از مردان مبتلا به اختلال نعوظ دارای سطوح پایین اسید فولیک هستند. مکمل اسید فولیک می تواند یک درمان عملی برای اختلال نعوظ باشد. با توجه به اینکه اسید فولیک ممکن است به عنوان یک تثبیت کننده خلق و خو عمل کند، این ویتامین می تواند به مدیریت انزال زودرس کمک کند.

در این مقاله در مورد ویتامین ها، مواد معدنی و برخی مکمل های غذایی که از سلامت جنسی مردان حمایت می کنند صحبت کردیم. رژیم غذایی خود را با این مواد مغذی غنی کنید و مکمل ها را در نظر بگیرید، اما سعی کنید عادات سالم دیگر مانند ورزش منظم را نیز ترویج دهید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر