تماس دلخراش با ۹۱۱ نشان می‌دهد که ویکی وایت لحظاتی قبل از شلیک به خود به عاشق می‌گوید «بیا بیرون و فرار کنیم».


صدای مهیج ۹۱۱ لحظه ای را ضبط کرده است که ویکی وایت، افسر اصلاحات آلاباما، لحظاتی قبل از اینکه بازرسان بگویند او به سر خود شلیک کرد، به معشوق زندانش گفت: «بیا بیرون و فرار کنیم».

این فایل صوتی که سه شنبه شب منتشر شد، آخرین لحظات و آخرین سخنان این زن ۵۶ ساله را به کیسی کول وایت، محکوم ۳۸ ساله ای که گفته می شود به فرار از زندان کمک کرده و با او فرار کرده است، بیان می کند. ۱۰ روز.

سفیدپوستان که فامیل یا ازدواج نکرده‌اند و گفته می‌شود در دو سال گذشته با هم رابطه داشته‌اند، سرانجام روز دوشنبه پس از یک تعقیب و گریز بزرگ و ملی به ایوانسویل، ایندیانا، تعقیب شدند.

پس از تعقیب و گریز کوتاه پلیس با خودروی پلیس، ماموران کادیلاک این زوج را از جاده به داخل یک گودال زدند.

وایت تسلیم مقامات شد و در حالی که خانم وایت با شلیک گلوله به سرش زخمی شده بود، بازداشت شد. او به سرعت به بیمارستان منتقل شد و ساعاتی بعد بر اثر شدت جراحات جان باخت.

سه‌شنبه شب، پزشکی قانونی شهرستان واندربرگ مرگ خانم وایت را خودکشی اعلام کرد و گفت که کالبد شکافی نشان داد که او بر اثر شلیک گلوله به سر خود جان خود را از دست داده است.

در جریان تعقیب و گریز پلیس، از خودروی متهم فراری با شماره ۹۱۱ تماس گرفته شد. مشخص نیست که آیا این زندانی بود یا افسر اصلاحات که در ابتدا تماس را برقرار کرد.

در ابتدای صدای هفت دقیقه ای، پخش کننده شنیده می شود که می گوید “۹۱۱” و “سلام” در حالی که خانم وایت در پس زمینه صحبت می کند که “اوه خدای من” و “ایست، بس کن”.

او با صدایی وحشت زده گریه می کند: «کیسه های هوا از بین می روند.

کیسه های هوا در حال خاموش شدن هستند. بیایید بیرون برویم و فرار کنیم، “او می گوید، در حالی که آژیرها در پس زمینه به صدا در می آیند.

چند ثانیه بعد، مأموران کادیلاک این زوج را از جاده به داخل یک گودال زدند و خانم وایت ظاهراً به خود شلیک کرد.

برای مدتی هیچ صدایی شنیده نمی‌شود تا اینکه بعداً شنیده می‌شود که مردی می‌گوید “انگشتش روی ماشه است” – در حالی که تماس پس از سقوط ادامه دارد.

فیلم دوربین بدنه جداگانه نشان داده است که افسران خانم وایت را در داخل وسیله نقلیه که از شلیک گلوله زخمی شده بود و در حالی که اسلحه گرم در دست داشت، پیدا کردند.

بادی‌کم که از دوربین فرسوده‌ی یک مامور اولیه که به صحنه تصادف می‌رسد گرفته شده است، افسران را نشان می‌دهد که اظهار نظر می‌کنند که خانم وایت همچنان اسلحه را در دست دارد.

یکی از افسران می گوید: «او هنوز آن را در دست دارد.

“چه تفنگ در سر او؟” دیگری پاسخ می دهد

افسر اول پاسخ می دهد: “بله، … انگشت روی ماشه است.”

مأموران ابتدا اسلحه را از دست او می گیرند و سپس او را از خودرو بیرون می آورند و کمک های اولیه را انجام می دهند.

انتشار فایل صوتی بمب و فیلم پلیس در حالی منتشر شد که مقامات با سؤالاتی در مورد اینکه آیا این معشوقه زندان او بود که ماشه را فشار داده بود، مواجه شدند.

اداره پلیس ایوانسویل همچنین فیلم پلیسی دراماتیکی را منتشر کرد که نشان می‌دهد افسران وایت فراری با قد ۶ فوتی ۹ اینچی را از ماشین بیرون می‌کشند و او را به ماشین گشت می‌بندند، در حالی که خانم وایت هنوز داخل آن گیر افتاده است.

به گفته مارشال های ایالات متحده، وایت بلافاصله پس از دستگیری به افسران گفت که از ایجاد جراحات خانم وایت بی گناه است.

او گفته است: “همه به همسرم کمک می کنید، او به سر خود شلیک کرد و من این کار را نکردم.”

ویکی وایت بر اثر شلیک گلوله به سر خود جان باخت

(دفتر کلانتر شهرستان لادردیل)

مقامات رسمی تایید کرده اند که سفیدپوشان ازدواج نکرده بودند.

در جریان درگیری با فراریان، هیچ یک از مأموران انتظامی تیراندازی نکردند.

دیو ویدینگ، کلانتر شهرستان واندربورگ، روز سه‌شنبه گفت که این زوج قصد داشتند با افسران پلیس درگیری داشته باشند اما پس از خروج از جاده توسط افسران از انجام این کار منع شدند.

مجموعه ای از سلاح شامل حداقل چهار تفنگ دستی، یک تفنگ نیمه اتوماتیک و یک AR-15 در داخل خودروی آنها به همراه حدود ۲۹۰۰۰ دلار پول نقد و چندین کلاه گیس قرمز و بلوند کشف شد.

وایت سه شنبه شب پس از چشم پوشی از حق استرداد صبح همان روز به آلاباما بازگردانده شد.

او در دادگاه شهرستان لادردیل در فلورانس ظاهر شد و در آنجا متهم به فرار در درجه اول شد.

هنگامی که او را به داخل و خارج از دادگاه هدایت می‌کردند، به اعضای رسانه‌ها که از او می‌پرسیدند آیا از مرگ زنی که خانه، کار و زندگی‌اش را رها کرده بود تا با او فرار کند، پشیمان است نادیده گرفت.

دیو ویدینگ، کلانتر شهرستان واندربورگ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه شنبه گفت که وایت از مرگ خانم وایت پشیمان نشده است.

کیسی وایت سه شنبه شب به دادگاه شهرستان لادردیل در فلورانس، آلابام می رسد

(AP)

آخرین اتهام او به یک برگه رپ طولانی اضافه خواهد شد، زیرا قرار است در ژوئن به دلیل قتل با چاقو مادر ۵۸ ساله کانی ریج وی در سال ۲۰۱۵ محاکمه شود – جنایتی که قبلاً به آن اعتراف کرده بود.

او در حال گذراندن حبس ۷۵ ساله خود پس از محکوم شدن به جنایتی در آلاباما و تنسی است که در آن به یک نفر تیراندازی کرد و شش نفر را با سلاح گرم نگه داشت.

سرویس مارشال ها گفت وایت هشدار داده بود که دوست دختر سابق و خواهرش را بکشد و قبلا گفته بود که می خواهد توسط پلیس کشته شود.

تور سفیدها پس از ۱۰ روز دویدن بسته شد و این زوج حداقل از چهار ایالت عبور کردند و حداقل چهار بار وسیله نقلیه خود را تغییر دادند.

یک شکار سراسری برای اولین بار در ۲۹ آوریل آغاز شد، زمانی که خانم وایت زندانی را در حدود ساعت ۹:۳۰ صبح از زندان شهرستان لادردیل گرفت و ادعا کرد که او را برای ارزیابی سلامت روان به دادگاه شهرستان لادردیل می برد.

او به همکارانش گفت که به محض اینکه او را به دادگاه اسکورت کرد، به دلیل احساس ناخوشی برای خودش به دنبال مراقبت های پزشکی خواهد بود.

این زوج هرگز به دادگاه نرسیدند و مقامات بعداً متوجه شدند که وایت در آن روز هیچ ملاقات یا قرار ملاقاتی در دادگاه نداشت.

خودروی گشت زن وایت فورد تاروس مدل ۲۰۱۳ در پارکینگ یک مرکز خرید نه چندان دور از زندان حوالی ساعت ۱۱ صبح همان روز رها شده پیدا شد.

اما چندین ساعت دیگر گذشت تا این زوج مشکوک شدند.

فیلم دوربین بدنه لحظه دستگیر شدن کیسی وایت فراری را نشان می دهد

حوالی ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر همان روز، همکاران خانم وایت نگران شدند که او برنگشته است و نتوانستند از طریق تلفن با او تماس بگیرند.

تنها در آن زمان بود که آنها متوجه شدند که وایت نیز به زندان بازنگشته است.

با مرگ خانم وایت، بسیاری از سوالات در مورد فرار شوک از زندان و خودکشی ادعایی بیوه ۵۶ ساله که دو دهه حرفه “نمونه” داشت، بی پاسخ مانده است.

کلانتر سینگلتون گفت که این زوج در دو سال گذشته در آنچه او به عنوان یک “عاشقانه در زندان” یا “رابطه خاص” توصیف می کند، بوده اند.

او گفت که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها از سال ۲۰۲۰ زمانی که وایت پس از طرح فرار دیگری از زندان به بیرون از زندان شهرستان منتقل شد، در تماس بوده‌اند.

ظاهراً خانم وایت قبل از اینکه زندانی در ماه فوریه به زندان محلی بازگردانده شود، از طریق تلفن با او ارتباط برقرار کرده است.

مقامات گفتند که وایت در بازگشت با رفتار ویژه ای از سوی افسر اصلاحات از جمله غذای اضافی در سینی هایش مواجه شده بود.

خانم وایت همچنین تنها پنج هفته قبل خانه خود را به قیمت بسیار پایین‌تر از ارزش بازار فروخته بود، ۹۰۰۰۰ دلار پول نقد از حساب‌های بانکی‌اش برداشت و برای روزهای بازنشستگی قبل از ناپدید شدن این زوج درخواست داد.

آخرین روز کاری او روزی بود که ناپدید شد، اگرچه مدارک بازنشستگی او نهایی نشده بود.

پس از فروش خانه‌اش، او نزد مادرش نقل مکان کرد که قبلاً گفته بود که از برنامه‌های دخترش برای بازنشستگی چیزی نمی‌داند و هرگز صحبت او در مورد وایت را نشنیده بود.

در اوایل فرار از زندان، خانم وایت به عنوان یک “کارمند نمونه” توصیف شد که بارها جوایز کارمند سال را دریافت کرده بود.

اگر احساسات پریشانی و انزوا را تجربه می‌کنید، یا در تلاش برای مقابله با آن هستید، سامری‌ها پشتیبانی می‌کند. می توانید به صورت رایگان از طریق تلفن، به صورت محرمانه، با شماره ۱۱۶ ۱۲۳ (UK و ROI)، ایمیل صحبت کنید. [email protected]، یا برای یافتن جزئیات نزدیکترین شعبه خود به وب سایت سامری ها مراجعه کنید.

اگر در ایالات متحده مستقر هستید و شما یا شخصی که می شناسید در حال حاضر به کمک سلامت روان نیاز دارید، با خط کمک ملی پیشگیری از خودکشی به شماره ۱-۸۰۰-۲۷۳-TALK (8255) تماس بگیرید. خط کمک یک خط تلفن رایگان و محرمانه برای بحران است که ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس همه است.

اگر در کشور دیگری هستید، می توانید به آن کشور بروید www.befrienders.org برای پیدا کردن یک خط کمک در نزدیکی شما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر