تهران به دنبال تضمین های اقتصادی قوی در مذاکرات هسته ای است


امیر عبداللهیان در گفت و گوی مبسوطی با روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا صحبت کرد.

وی بیان کرد: این بدان معناست که اگر یک شرکت غربی پس از احیای برنامه جامع اقدام مشترک با ایران قرارداد ببندد باید از اجرای این پروژه اطمینان حاصل کند و در صورت اعمال تحریم، غرامت دریافت کند.

امیر عبداللهیان خاطرنشان کرد: ایران و گروه ۱+۴ ۹۰ درصد از پیش نویس توافق پذیرفته شده توسط آمریکا در مذاکرات وین را تکمیل کرده اند.

وی همچنین گفت: اشتباه است که بگوییم مذاکرات اخیر دوحه شکست خورده است زیرا پیشرفت هایی حاصل شده است، اما هنوز برخی مسائل باید حل شود.

امیر عبدالله در خصوص دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی که در تاسیسات هسته ای ایران خاموش شده بود، گفت: پس از توافق برگردانده می شود.

وی تاکید کرد که ایران به عنوان بخشی از اقدامات اعتمادسازی خود اجازه نصب داوطلبانه این دوربین ها را داد و در واکنش به تصمیم ناعادلانه اخیر آژانس، آنها را متوقف کرد.

امیرعبداللهیان گفت: ایران مصمم است به توافقی جدی و پایدار برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک دست یابد.

همچنین از وی درباره سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه از جمله عربستان سعودی سوال شد. وی گفت: سفر بایدن به عربستان برای بحث در مورد امنیت غذایی و انرژی.

اما امیرعبدالله گفت: رژیم صهیونیستی می خواهد این سفر را به سفری امنیتی تبدیل کند و ایران در راس برنامه هایش قرار گیرد. وی ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس جمهور آمریکا به فرصتی بی ثمر برای تضعیف مذاکرات هسته ای تبدیل نشود.

به عبارت دیگر، وزیر امور خارجه ادعای آمریکا مبنی بر اینکه ایران قصد دارد پهپادهای تهاجمی در اختیار روسیه قرار دهد را تکذیب کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر