جراحات گازگرفتگی سگ در آیداهو در حال افزایش است. یاد بگیرید چگونه ایمن بمانید


آیداهوایی‌ها به‌عنوان دوستدار سگ شناخته می‌شوند—بسیاری از خانواده‌ها بیش از یک سگ دارند و پارک‌ها و مسیرهای پیاده‌روی پر از دوستان سگ ما هستند. مهم است به خاطر داشته باشید که اگرچه توله‌های ما همراهان ماجراجوی بیرون از خانه و همراهان داخل خانه هستند، اما همچنان حیواناتی هستند که اگر احساس خطر کردند می‌توانید از آنها انتقاد کنید.

جراحات ناشی از گاز گرفتن سگ در آیداهو به ویژه در میان کودکان در حال افزایش است. بازدید کودکان از بخش های اورژانس در آیداهو به دلیل جراحات ناشی از گاز گرفتن سگ در حال افزایش است. بستری شدن در بیمارستان ناشی از جراحات گازگرفتگی سگ نیز در حال افزایش است، به ویژه برای پسران بین ۵ تا ۱۷ سال. در اکثر سال ها، حدود ۲۰ نفر به دلیل جراحات ناشی از گاز گرفتن سگ در آیداهو در بیمارستان بستری می شوند. در سال ۲۰۲۰، این تعداد دو برابر شد و به ۴۶ رسید.

صدمات ناشی از گاز گرفتن سگ می تواند شدید باشد و باعث آسیب های روانی، عاطفی و جسمی شود. در چهار سال گذشته، گاز گرفتن سگ باعث بیش از ۱۶۵ شکستگی، ۴۰ قطع عضو جزئی یا کامل و ۱۰ لوب گوش یا لب جداگانه در آیداهو شده است. گاز گرفتن سگ خطر عفونت باکتریایی را در معرض خطر قرار می دهد که می تواند با توجه فوری پزشکی کاهش یابد. سگ آلوده به ویروس هاری می تواند ویروس را قبل از اینکه علائم هاری نشان دهد منتقل کند و بدون مراقبت فوری پزشکی پس از گزش کشنده است.

صدمات ناشی از گاز گرفتن سگ که نیاز به مراجعه به بخش اورژانس یا بستری در بیمارستان در آیداهو دارد در تابستان بیشترین میزان را دارد. گزش می تواند از هر سگی در هر زمانی باشد، اما در طول تابستان حتما از خود و خانواده خود در برابر گاز گرفتن محافظت کنید.

اقداماتی که می توانید برای محافظت از خود و خانواده خود انجام دهید:

  • به یاد داشته باشید که هر سگی می تواند گاز بگیرد. از هر ۵ سگ گزیدگی که در بخش اورژانس آیداهو درمان می شود، حداقل ۱ مورد از سگ های خانواده است. هر سگی می تواند گاز بگیرد، به خصوص اگر ترسیده، زخمی یا بیمار باشد. زبان بدن سگتان را بخوانید و اگر احساس استرس کرد به او فضا بدهید. سگ را هنگام غذا خوردن یا خواب تنها بگذارید. مطمئن شوید که سگ شما در برابر هاری واکسینه شده است.
  • نوزادان و کودکان خردسال را در اطراف سگ ها تماشا کنید – حتی اگر سگ خانواده باشد. در آیداهو، از هر ۱۰ بستری، ۳ مورد مربوط به گاز گرفتن سگ در کودکان ۴ سال یا کمتر بود. برخی از این نیش ها زمانی اتفاق افتاد که کودک و سگ حتی برای یک دقیقه تنها بودند. نیش می تواند به سرعت اتفاق بیفتد، بنابراین همیشه مراقب بچه های کوچک در اطراف سگ ها باشید.
  • جلوگیری از دعوای سگ برای جلوگیری از گاز گرفتن سگ. پراکندگی دعوای سگ ها منجر به بیش از ۱۰۰ بازدید از بخش اورژانس در سال در آیداهو می شود. مربیان سگ می گویند هیچ راه مطمئنی برای فرار از دعوای سگ وجود ندارد. با خواندن زبان بدن سگ ها و در صورت امکان جدا کردن سگ ها قبل از شروع دعوا از دعوای سگ ها جلوگیری کنید.
  • با سگ های ناآشنا با احتیاط رفتار کنید. هر ساله در آیداهو بیش از ۹۰ بازدید از بخش اورژانس برای درمان بیماران مبتلا به گازگرفتگی سگ های ولگرد یا ناآشنا انجام می شود. با احتیاط به سگ های ناآشنا نزدیک شوید و در صورت لزوم با کنترل حیوانات تماس بگیرید. اگر سگی شما را گاز گرفته است، می‌توانید با کنترل حیوانات نیز تماس بگیرید تا سابقه واکسیناسیون سگ را دریافت کنید.
  • به موقع به پزشک مراجعه کنید و از زخم مراقبت کنید. تأخیر در مراقبت های پزشکی منجر به حدود ۶۵ عفونت در سال در آیداهو می شود. زخم‌های سوراخ‌شده ناشی از نیش ممکن است عمیق‌تر از چیزی باشد که به نظر می‌رسد، و برای جلوگیری از عفونت، مراقبت‌های سریع و کامل از زخم لازم است. سگ‌هایی که در برابر ویروس هاری واکسینه شده‌اند هنوز هم می‌توانند حامل میکروب‌های دیگر باشند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است آنتی بیوتیک، درمان هاری پس از مواجهه و واکسن کزاز را تجویز کند. درمان توصیه شده به عفونت و سابقه واکسیناسیون شما و سگتان بستگی دارد.

بیشتر بدانید:

وزارت بهداشت و رفاه را دنبال کنید توییترو فیس بوکو اینستاگرام برای به روز رسانی های روزانه و اطلاعاتی که می توانید به آنها اعتماد کنید.

وزارت بهداشت و رفاه آیداهو به ارتقای سلامت، ایمنی و استقلال آیداهوایی اختصاص دارد. در healthandwelfare.idaho.gov بیشتر بیاموزید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر