جلسه استماع ۶ ژانویه نقش رئیس جمهور را در توطئه پنهانی برای آوردن اوباش به ساختمان کنگره آشکار می کند. – وبشو تک


افبر اساس شواهد ارائه شده از سوی مجلس نمایندگان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، قصد داشت به اوباش جنجالی که او را به واشنگتن آورده بودند، دستور دهد تا در روز ۶ ژانویه به سمت ساختمان کنگره آمریکا راهپیمایی کنند. جلسه برای صدور شهادت نهایی، از دست دادن او با جو بایدن بود. کمیته انتخاب

این کمیسیون فاش کرد که سوابق کاخ سفید و سایر شواهدی را به دست آورده است که نشان می دهد قصد ترامپ برای دستور برگزاری چنین تجمعی را نشان می دهد، از جمله پیش نویس توییتی که در آن به ۸۰ میلیون دنبال کننده خود گفته است. او در توییتر گفت که سخنرانی او در این تجمع باید انجام شود. . به دنبال آن راهپیمایی به سمت کاپیتول انجام شد.

اعضا همچنین پیام‌های متنی بین سازمان‌دهندگان راهپیمایی ارائه کردند که نشان می‌داد از اینکه آقای ترامپ قصد دارد از حامیان خود برای راهپیمایی در امتداد جاده ۱.۸ مایلی بین کاخ سفید و ساختمان کنگره دعوت کند و آنها متوجه شده‌اند که درخواست آقای ترامپ برای تجمع باید برگزار شود زیر پوشش نگهداری می شود.

یکی از برگزارکنندگان این تجمع، کایلی کرامر، دو روز قبل از تجمع نامه ای به مایک لیندل، مدیرعامل MyPillow ارسال کرد و گفت که آقای ترامپ «خواهان آن خواهد شد. [the march] بر خلاف انتظار”.

جلسه استماع بعدازظهر سه‌شنبه، هفتمین جلسه کمیته منتخب از زمان ارائه یافته‌های آن به عموم در ۹ ژوئن، بر نحوه انجام حمله به ساختمان کنگره در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ متمرکز بود. در روزی که کنگره قرار بود شکست جو بایدن را نهایی کند، او اعتراضی «وحشیانه» خواند.

و در توییتی نوشت: از نظر آماری شکست در انتخابات ۲۰۲۰ غیرممکن است. تظاهرات بزرگ در پایتخت در ۶ ژانویه. آنجا صبر کن، سرکش خواهی شد.»

این یک فریاد برای تعداد بی شماری از افراط گرایان راست بود که بسیاری از آنها در سایت هایی مانند TheDonald.win، توییتر، Parler و ۸chan خواستار خشونت شدند.

یکی از یوتیوب‌برهای طرفدار ترامپ، معروف به «ترقه‌های نمکی» فکر می‌کرد که خشونت وحشتناکی در آن روز رخ خواهد داد.

او با اشاره به قتل عام خونینی که در این مراسم فیلمبرداری شده است، گفت: عروسی سرخ در ۶ ژانویه است. بازی تاج و تخت سریال تلویزیونی

مت براکن، یکی دیگر از مفسران طرفدار ترامپ، گفت که ایالات متحده “تنها در صورت لزوم میلیون ها آمریکایی را که به واشنگتن می روند و کل منطقه را اشغال می کنند، نجات می دهد.”

لیز چنی، نماینده جمهوری خواه وو، در حالی که کمیته منتخب مجلس در ژانویه تحقیق می کند، به ارین اسمیت، بیوه افسر پلیس ایالات متحده، جفری اسمیت، سلام می کند. ۶ حمله به ساختمان کنگره آمریکا

(AFP)

تیم بال، مفسر محبوب طرفدار ترامپ در یوتیوب، یک روز پس از این توییت در یکی از قسمت های برنامه خود گفت که ۶ ژانویه می تواند “آخرین موضع ترامپ” باشد.

“در آن زمان بود که او به طور خاص از هوادارانش خواست به دی سی بیایند. این چیزی است که در واقع می تواند یک تقویت بزرگ باشد. این چیزی است که حامیان ترامپ می گویند. حالا یا هرگز.”

پرچین صحبت می کند

استفان آیرز، یکی از محکومان شورش های ۶ ژانویه که شخصا در جلسه سه شنبه شهادت داد، گفت: «همه فکر می کردند «آقای ترامپ» قرار است آن روز به ساختمان کنگره بیاید.

او گفت: “او در سخنرانی خود گفت: “می دانید، او در آنجا با ما خواهد بود.” رئیس همه را عصبانی کرد و از همه خواست پایین بیایند، بنابراین ما اساساً حرف او را قبول کردیم.

کمیته منتخب همچنین شواهدی را نشان داد که نشان می‌دهد گروه‌های راست افراطی طرفدار ترامپ، مانند پسران مغرور، پس از توئیت آقای ترامپ و دعوت از حامیانش به واشنگتن، شروع به برنامه‌ریزی خشونت کردند.

جیمی راسکین، دموکرات مریلند و استاد سابق قانون اساسی، گفت که تماس آقای ترامپ با توده‌ها نمونه‌ای از “قتل عام آمریکایی” است که او در سخنرانی تحلیف خود در ژانویه ۲۰۱۷ از آن صحبت کرد.

“قتل عام آمریکا، این میراث واقعی دونالد ترامپ است. تمایل او برای براندازی آرای مردم و به دست گرفتن ریاست جمهوری، شمارش آرای مجمع الکترال را متوقف کرد و برای اولین بار در تاریخ آمریکا، تقریباً نظم قانون اساسی را سرنگون کرد و صدها نفر را به دنبال داشت. و صدها نفر از خشونت استفاده کنند.»

استفان آیرز، چپ، که در ژوئن ۲۰۲۲ به رفتار بی‌نظم در یک ساختمان ممنوعه اعتراف کرد، و جیسون ون تاتنهوف، متحد رهبر سوگند خورده استوارت رودز، برای شهادت به نمایندگی از مجلس نمایندگان سوگند یاد کردند.

(کپی رایت ۲۰۲۲ Associated Press. کلیه حقوق محفوظ است)

راسکین گفت که گروه‌های راست افراطی خشونت‌آمیز جداگانه – از جمله سوگند نگهبانان و پسران مغرور – پس از آن که ترامپ اعتراضی «وحشیانه» را در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ از طریق یک گفتگوی گروهی مرتبط با متحد قدیمی ترامپ خواند، تلاش‌های خود را هماهنگ کردند. راجر استون. یکی دیگر از نگهبانان وزارتخانه، کلی مگز، بعد از ظهر بعد از توئیت آقای ترامپ، با انریکه تاریو، رهبر وقت پسران مغرور تماس گرفت.

در بخشی از این ویدئو، کلی سورل – وکیل مرتبط با سازمان Uth و کمپین ترامپ ۲۰۲۰ – اظهار داشت که آقای استون “نقطه مرکزی” برنامه ریزی افراطی در روزهای منتهی به حمله به ساختمان کنگره بود. .

این برنامه ریزی در میان بسیاری از افراط گرایان وفادار به ترامپ که برخی از آنها تماس مستقیم با رئیس جمهور داشتند، ادامه یافت.

بر اساس سوابق تلفنی کاخ سفید ارائه شده توسط کمیته، استیو بنن، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید، که میزبان پادکست بود، چندین بار در روز ۵ ژانویه با آقای ترامپ صحبت کرد، از جمله قبل از اینکه به شنوندگان پادکست بگوید “همه در جهنم هستند.” [was] روز بعد منتشر می شود.

نگهبانان سوگند

جیسون ون تاتینهو، یکی از اعضای سابق گارد این وزارتخانه که برای مدت کوتاهی به عنوان سخنگوی این گروه خدمت کرد و روز سه شنبه نیز در مقابل کمیته شهادت داد، گفت که نگهبانان وزارتخانه در آقای ترامپ راهی برای مشروعیت می بینند، زیرا شبه نظامیان برای خدمت شخصی هستند. برای او.

المر استوارت رودز، بنیانگذار این گروه، اغلب علیه استفاده از خشونت علیه مقامات منتخب به ویژه دموکرات ها صحبت کرده است و یک بار از او خواسته شد تا کارت هایی را با الگوبرداری از دموکرات های برجسته طراحی کند. در برخی از اختلافات آینده

او به خاطر می‌آورد: «او از من می‌خواست که کارت‌هایی بسازم که شامل سیاستمداران و قضات مختلف، از جمله هیلاری کلینتون، ملکه قلب‌ها می‌شود».

در حالی که کمیته منتخب مجلس نمایندگان در ۳ ژانویه تحقیق می کند، توییتی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا منتشر می شود. ۶ حمله

(کپی رایت ۲۰۲۲ Associated Press. کلیه حقوق محفوظ است)

ون تاتینیو که از آن زمان گروه راست افراطی را ترک کرده است، گفت که در صورت بازگشت ترامپ به قدرت، از آینده ایالات متحده می ترسد.

من از این چرخه انتخاباتی آینده می ترسم، زیرا چه کسی می داند که اگر رئیس جمهور مایل است با استفاده از دروغ، فریب و روغن مار به جنگ داخلی بین پیروان خود دامن بزند و … تشویق کند، چه می تواند باشد؟ او گفت: «او چه کار دیگری انجام می‌دهد؟» «اگر دوباره انتخاب شود، همه شرط‌ها در آن نقطه از بین می‌روند.»

آقای راسکین که به همراه استفانی مورفی نماینده فلوریدا رهبری شهادت هیئت را بر عهده داشت، پس از جلسه استماع به خبرنگاران گفت که گروه هایی مانند Oath Keepers و Proud Boys ممکن است قوانین موجود ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت شبه نظامیان خصوصی را نقض کنند، اما گفت که شورا ممکن است تغییراتی را توصیه کند. به قانون برای اجرای چنین ممنوعیت هایی.

گروه‌هایی وجود دارند که به عنوان شبه‌نظامی خصوصی فعالیت می‌کنند – که در تمام ۵۰ ایالت غیرقانونی است و احتمالاً باید در سطح فدرال نیز غیرقانونی باشد. یک شبه نظامی خصوصی.» دولت یا نه، و این که خود را به عنوان یک شبه نظامی در ایالات متحده طبقه بندی کنید، خلاف قانون است.

نشست دفتر بیضی توطئه گران

این نشست همچنین مجموعه ای از بمب های دیگر را به نمایش گذاشت، از جمله گزارشی از ملاقات بدنام در دفتر بیضی بین آقای ترامپ و گروهی از نظریه پردازان توطئه – از جمله سیدنی پاول، مشاور سابق امنیت ملی مایکل فلین، وکیل ترامپ رودلف جولیانی و پاتریک برن. مدیر عامل Overstock.com. این دیدار که در آن خانم پاول و فلین از آقای ترامپ خواستند از وزارت دفاع برای خرابکاری در انتخابات استفاده کند، آنقدر یکی از کارمندان کاخ سفید را نگران کرد که به معاون رئیس دفتر کاخ سفید پیامک فرستاد و به او گفت که “دعوا” رخ داده است. . قطرات. در دفتر به او هشدار داد که «جنگ غرب [was] نامتعادل]».

ویدئویی از سیدنی پاول، وکیل سابق ستاد انتخاباتی ترامپ، در مقابل کمیته منتخب مجلس نمایندگان نمایش داده شد

(کپی رایت ۲۰۲۲ Associated Press. کلیه حقوق محفوظ است)

پت سیپولون، مشاور سابق کاخ سفید، که او نیز در این نشست حضور داشت، در یک نوار ویدئویی به کمیته گفت که خانم پاول – وکیل مستقر در تگزاس که در حال حاضر با روند استیضاح روبرو است – را دیده است که با آقای ترامپ صحبت می کند. او سعی می کند آن را تنظیم کند. به عنوان مشاور ویژه توصیه و دستور مصادره دستگاه های رأی گیری. او به کمیته گفت که با هر دو ایده مخالف است.

“این روشی نیست که ما در ایالات متحده انجام می دهیم. هیچ مرجع قانونی برای آن وجود ندارد.” او افزود که این یک “ایده وحشتناک” بود.

شهادت ایوانکا

گزیده‌ای از اسناد ویدئویی منتشر شده در این دیدار نشان می‌دهد که چندین مقام دولت ترامپ مانند یوجین اسکالیا وزیر سابق کار، بیل بار دادستان کل سابق، پت سیپولونه مشاور سابق کاخ سفید، جاد دیر معاون سخنگوی سابق کاخ سفید و مطبوعات سابق کاخ سفید کایلی مک انانی، وزیر سفید پوست، و حتی ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ارشد ترامپ، گفتند که می‌دانند از دست دادن ترامپ رسمی است و او باید پس از نشست کمیسیون انتخابات ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ تسلیم شود.

عکس ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در سومین جلسه کمیته منتخب مجلس نمایندگان به نمایش درآمد.

(گتی ایماژ)

نماینده لیز چنی، نایب رئیس کمیته گفت: «هیچ فرد منطقی و منطقی نمی تواند تمام شواهدی را که نشان می دهد آقای ترامپ در انتخابات شکست خورده را نادیده بگیرد.

پرزیدنت ترامپ مردی ۷۶ ساله است. او یک کودک آسیب دیده نیست. او نیز مانند هر کس دیگری در کشور ما مسئول اعمال و انتخاب های خود است.»

خانم چنی همچنین گفت که آقای ترامپ اخیراً تلاش کرده است شاهدی را احضار کند که هنوز شهادتش را به مردم نشان نداده است.

وی گفت: این فرد از پاسخگویی به تماس ترامپ خودداری کرد و در عوض به وکیل خود از این تماس اطلاع داد و وکیل آنها به ما هشدار داد. این کمیته این اطلاعات را به وزارت دادگستری ارائه کرده است. اجازه دهید دوباره بگویم: ما هر تلاشی برای تأثیرگذاری بر شهادت شاهدان را بسیار جدی خواهیم گرفت.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر