جنگجویان انگلیسی پس از حکم دادگاه ساختگی توسط جوخه مرگ تیرباران شدند


آنها متهم به مزدوری بودند – اما بستگان وحشت زده آنها گفتند که آنها بخشی از ارتش اوکراین بودند و چندین سال در آنجا زندگی کردند. دولت بریتانیا گفت که “بسیار نگران” است. این زوج به همراه سعدون ابراهیم شهروند مراکشی در ویدئوی دادگاهی که خبرگزاری روسی ریانووستی منتشر کرده است دیده می شود.

هر سه به جرم خود اعتراف کردند و توسط دادگاهی که جامعه بین المللی آن را به رسمیت نمی شناسد به اعدام محکوم شدند.

قاضی ابتدا انگلیسی ها را به اتهام “جنایت جنگی” به ۱۷ و ۷ سال زندان محکوم کرد و افزود که “حکم کامل” یک “مجاز استثنایی” – مجازات اعدام است.

یکی دیگر از بازداشت شدگان، اندرو هیل، ۳۵ ساله، پدر چهار فرزند اهل پلیموث، نامی برده نشد.

به نظر می رسد هر دو بریتانیایی که در تفنگداران دریایی اوکراین خدمت می کردند وزن زیادی از دست داده اند. آقای آسلین، از نیوآرک، گیج شده بود و به نظر می رسید پیشانی او کبود شده بود. آقای بنر از بدفوردشایر نگران بود.

سخنگوی بوریس جانسون شب گذشته با بیان اینکه «اسیران جنگی نباید برای مقاصد سیاسی استفاده شوند»، افزود: بر اساس کنوانسیون ژنو، اسیران جنگی از مصونیت جنگی برخوردارند و نباید به دلیل شرکت در جنگ تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

لیز تراس، وزیر امور خارجه، که هفته ها پیش گفت که اصولاً برای بریتانیا قابل قبول است که قبل از عقب نشینی در خارج از کشور بجنگند، گفت: «من کاملاً محکومیت نمایندگان روسیه در مورد لیدن آسلین و شان بنر را محکوم می کنم.

“این یک حکم اشتباه است که مطلقاً مشروعیت ندارد. فکر من با خانواده ها است. ما به هر کاری که بتوانیم برای حمایت از آنها انجام خواهیم داد.”

خانواده آقای آسلین گفتند: “ما آیدن را با تمام قلبمان دوست داریم.” با او و شان، به عنوان اعضای نیروهای مسلح اوکراین، باید مانند سایر اسیران جنگی با احترام رفتار شود.

آنها مزدور نیستند و هرگز هم نبوده اند. ما امیدواریم که این حکم لغو شود و از دولت‌های بریتانیا و اوکراین می‌خواهیم هر کاری که در توان دارند انجام دهند تا مطمئن شوند که به سلامت به ما بازگردانده می‌شوند.»

در یک نوار ویدئویی از دادگاه دیروز، آقای آسلین کمتر در رابطه با سلاح ها و مواد منفجره گناهکار خود را اعتراف کرد. از او در حال مرور صفحات اسناد حقوقی هنگام خواندن کیفرخواست در قفس فیلم گرفته شد.

مدتها بود که بیم آن می رفت که این دو مرد در صورت مجرم شناخته شدن به عنوان مبارز اجیر شده به اعدام محکوم شوند.

دومینیک راب وزیر دادگستری پیشتر در پاسخ به سوالی درباره این پرونده گفت: “ما انتظار داریم از قانون درگیری مسلحانه تبعیت کنیم و مطمئن خواهیم شد که تمام نمایندگی ها را انجام می دهیم.”

انگلیسی ها همچنین متهم به تصرف قدرت با زور و آموزش فعالیت های تروریستی شدند.

اعتقاد بر این است که آنها می توانند ظرف یک ماه تجدید نظر کنند و به آنها فرصت داده شود تا جدایی طلب را عفو کنند.

مقامات دونتسک گفتند که آقایان آسلین و پینر از اعضای ارتش اوکراین بودند و داوطلب یا مزدور نبودند.

آقای آسلین، یک پرستار سابق، در سال ۲۰۱۸ به اوکراین نقل مکان کرد و در آنجا با نامزد خود آشنا شد و در میکولایف ساکن شد. خانواده او می گویند که او چهار سال پیش در تفنگداران دریایی بود اما قصد داشت آنجا را ترک کند.

یک سخنگوی افزود که آیدین در حال برنامه ریزی آینده خود در خارج از ارتش بود، اما مانند همه اوکراینی ها، زندگی او با تهاجم وحشیانه پوتین زیر و رو شد. او در دفاع از حق تعیین سرنوشت اوکراین نقش داشت.

آقای بینر یک پیاده نظام سابق است که در هنگ سلطنتی بریتانیا خدمت می کرد. چند سال پیش پس از نقل مکان به اوکراین، با همسر فعلی خود، لاریسا آشنا شد.

پس از تهاجم ظالمانه ولادیمیر پوتین به روسیه در ماه فوریه، دولت بریتانیا به مردم درباره سفر به اوکراین برای جنگ هشدار داد، اما تعداد ناشناخته ای این کار را کردند. وزارت امور خارجه تایید کرد که اسکات سیبلی، ۳۶ ساله، یک سرباز سابق را در جنگ کشته است.

پدر لینکلن شایر و کهنه سرباز لجستیک سلطنتی در اسکادران پشتیبانی لجستیک کماندو در افغانستان خدمت می کردند. واحد سابق او صفحه فیس بوک او را ستود و گفت که او “روح کماندویی را تا آخر نشان داد.”

محل اختفای دومین بریتانیایی هنوز مشخص نیست. انتظار می رود این دو مرد به عنوان مدافعان داوطلب در برابر نیروهای روسی جنگیده باشند.

لینک منبع

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر