جین کاب به یاد می آورد زمانی که بازی در روسیه عالی بود – اخبار فناوری


به عنوان یک پیانیست کنسرت، جین کاب از ونکوور در برخی از مشهورترین سالن های جهان اجرا داشته است. او در مرکز کندی در واشنگتن دی سی، سالن آلیس تالی در شهر نیویورک، تالار کنسرت پکن و تالار گاو در پاریس اجرا داشته است.

اما همانطور که کاب خانه خود را در نزدیکی فریزر و سیزدهم توصیف می کند، مکانی که بیشتر به یاد دارد سالن بلشویک ها در سن پترزبورگ بود. پترزبورگ، روسیه، جایی که او برنامه ای از آثار اسکارلت، بتهوون، فوره، راول و شوپن را در سال ۱۹۸۷ اجرا کرد.

کاب با اشاره به حمله روسیه به اوکراین گفت: فکر نمی‌کنم امروز در مورد آن صحبت کنیم، اما در سالن اصلی کنسرت بود و برای من یک کنسرت انفرادی بود و تقریباً همه چیز. من کاملا برای این کنسرت صف کشیدم. “من به خوبی آماده بودم زیرا در تور بودم، پیانو عالی بود، سالن پر بود، تماشاگران آرام بودند و از اینکه همه چیز عالی بود.” من هرگز او را فراموش نمی کنم. “

سفر کوپ به ستاره بین المللی پیانو از زمانی که او کودکی خردسال بود در کلگری آغاز شد. پدر و مادرش نوازنده نبودند – پدرش پیانو می زد و کمی با گوش می نواخت – اما آنها عاشق موسیقی بودند. خانواده در اوایل یک پیانوی راست ایستاده بسیار خوب را به ارث بردند و او یک خواهر بزرگتر داشت که از او در سن شش سالگی مدرسه را شروع کرد. طولی نکشید که کوپه به سمت کلیدها کشیده شد.

او به یاد می آورد: “پدر و مادرم ما را به مهمانی های سمفونیک می بردند، و به یاد دارم وقتی خیلی جوان بودم، ون کلیبورن را شنیدم و سپس با او آشنا شدم – معلمم مرا به پشت صحنه برد.” و من او را دوست داشتم. [Sviatoslav] ریشتر بالاست ببینیم کیه دیگه. خب، طبق معمول -[Arthur] روبینشتاین، [Vladimir] من و هوروویتز سرانجام شنیدیم که این افراد بعداً در تورنتو و واشنگتن دی سی زندگی می کردند، بنابراین خیلی جالب بود.

ویدیوی برامز – Intermezzo in A Minor، Op. 76

کوپ به اندازه کافی خوش شانس بوده که حرفه موسیقی خود را با برخی از پیانیست های برجسته رهبری کند. هنگامی که ۱۸ ساله بود و در دانشگاه تورنتو تحصیل می کرد، نزد آنتون کرتی تحصیل کرد، سپس تحصیلات خود را زیر نظر لئون فلیشر ادامه داد.

او می‌گوید: «آنها رویکردهای فیزیکی بسیار متفاوتی به پیانو داشتند، اما قطعاً با تفسیر و درک عمومی موسیقی سازگار بود.

تدریس چیزی نزدیک و عزیز به قلب کوپ است. او بیش از سه دهه است که پیانو و موسیقی مجلسی را در کالج موسیقی دانشگاه بریتیش کلمبیا تدریس کرده است.

او در حالی که به عقب نگاه می کند، گفت: “این یک چیز شگفت انگیز بود.” من به مدت ۳۳ سال کاملاً از این کار دست کشیدم و یک لحظه هم پشیمان نشدم.

“الان درس نمی خوانم چون تصمیم گرفتم انرژی ام را در بازی ام بگذارم – نه به این دلیل که همیشه این کار را انجام نمی دادم. اما فقط احساس می کردم به کمی نیاز دارم. زمان و مکان، در حالی که تمام وقت تدریس می کردم. و در حال انجام تمام وقت، برای هیچ کاری وقت نداشتم. حالا فقط کارم را انجام می‌دهم و گاهی اوقات یک استاد کلاس راه‌اندازی می‌کنم یا کسی می‌رود و می‌خواهد چیزی برای آنها بازی کند. من. این هم خیلی خوب است.”

ویدیوی کامل JSBach Sinfonias

یکی از مواردی که این روزها رسیور Order of Canada را مشغول کرده است، ضبط آلبومی برای خود Skylark Music است. او تاکنون ۱۷ نسخه شامل دو جلد منتشر کرده است پیانوی عاشقانهمجموعه‌ای از قطعات کوتاه‌تر معروف قرن نوزدهم که به گفته او فروش خوبی داشت. آخرین آلبوم او در Skylark، صفحه کلید سه استاداو اجرای بتهوون، راخمانینوف و باخ را می بیند، اما وقتی از او می پرسند که آیا آنها سه آهنگساز مورد علاقه او هستند می خندد.

“نه نه نه. میدونی، مردم همیشه از من می پرسند “آهنگساز مورد علاقه من کیست؟” و باید بگویم که از هر کاری که در آن زمان انجام می دهم خوشحالم. فکر می کنم بتهوون، موتسارت و هایدن سه مورد علاقه من هستند. من راخمانینوف را دوست دارم. راخمانینوف یک پیانیست است. و آهنگسازی پیانو، مخصوصاً برای پیانو، بسیار دشوار و چالش برانگیز است اما عالی است. و سپس من رپرتوار فرانسوی را نیز دوست دارم. بنابراین نمی توانم تصمیم بگیرم. “درباره اینکه چه کسی برجسته است”.

وقتی صحبت از موتزارت به میان می‌آید، وقتی کوپ برای اجرا به سمفونی ونکوور می‌پیوندد، او آهنگساز نت خواهد بود. کنسرتو پیانو شماره ۲۴. (این برنامه شامل شومان نیز می شود سمفونی شماره ۴ و اولین کار جدید آهنگساز کانادایی یان کوچون به سفارش VSO با Mezzo Christina Sappo.)

کاب می گوید: «موتزارت فقط نوازندگان پیانو با کلیدهای مینور می نوشت و کلیدهای مینور معمولاً با ماژور بسیار متفاوت هستند. تراژیک ترند. منظورم در سی مینور این است که یک سوئیچ تاریک است. اما این کلید است. این یک قطعه فوق العاده است. او همه چیز را در درون خود دارد. هیجان انگیز است، تاریک است، افکار غم انگیز است، و نور ملایمی است.

کوپ قبلاً بارها با سمفونی ونکوور نواخته است – او آن را به عنوان “یک ارکستر بسیار بسیار خوب” توصیف می کند – اما این اولین همکاری او با کارگردان موسیقی اتو تاوسک روی صحنه اصلی خواهد بود.

او می‌گوید: «من واقعاً مشتاقانه منتظر آن هستم، زیرا کنسرت‌هایی را با VSO تحت نظارت او برگزار کرده‌ام و واقعاً خوشحالم که او را رهبری می‌کنم. من برای کار با او بسیار هیجان‌زده هستم.»

جین کوپ نقش موتزارت را بازی می کند کنسرتو پیانو شماره ۲۴ با سمفونی ونکوور در ۸ و ۹ آوریل.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر