حامیان و مخالفان سقط جنین در مقابل دادگاه عالی پس از افشای پیش‌نویس Roe با هم درگیر شدند


حامیان و مخالفان حقوق سقط جنین پس از آن در مقابل ساختمان دیوان عالی آمریکا درگیر شدند سیاسی یک پیش نویس اولیه را گزارش کرد که عملاً می کشد قلیه در وید و والدین برنامه ریزی شده در کیسی.

افسران پلیس در حال حاضر بودند و موانع، پله‌های ساختمان دیوان عالی را قبل از اینکه مخالفان اواخر عصر دوشنبه شروع کنند، مسدود کردند. بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌هایی که در پایتخت کشور پراکنده‌اند، با شمع‌هایی با حال و هوای غم‌انگیز به مجتمع آمدند.

سابرینا که از ذکر نام خانوادگی خودداری کرد، «احساس می‌کنم این به نوعی یک مراسم تشییع جنازه است». “چیزی که واقعاً نمایانگر چیزی است که ما در دو سال گذشته از سر گذرانده ایم.”

لورن جی، که ۲۰ ساله و اهل پیتسبورگ و دانشجوی دانشگاه جورج واشنگتن است، گفت که گریه کرده و می‌دانست که پس از خواندن کتاب باید به دادگاه بیاید. سیاسی مقاله و گفت که او تلاش خواهد کرد نه تنها در انتخابات سنای ایالت بلکه در رقابت فرمانداری آن نیز فعال باشد.

او گفت: “مجلس ایالتی ما قرمز است.”، علیرغم این واقعیت که فرماندار پنسیلوانیا تام ولف یک دموکرات است که محدودیت های سقط جنین را مسدود کرده است. بنابراین، این فقط باعث شد که بخواهم بیرون بروم و با مردم صحبت کنم و مردم را شرکت کنم، نه تنها برای انتخابات سنا، بلکه برای فرمانداری.

لورن جی گفت که دیدن افرادی که پس از افشای پیش نویس بیرون آمدند، آرامش بخش بود.

او گفت: «من قطعاً عصبانی هستم، اما فکر می‌کنم در حال حاضر بیشتر احساس می‌کنم که قلبم شکسته است، زیرا سقط جنین واقعاً مراقبت‌های بهداشتی نجات‌بخش است. «و این واقعیت که هر کسی این را تهدید می‌کند منزجر کننده است و این تصمیم از نظر قضایی نیز نویدبخش خوبی نیست. این یک توهین کامل به هر چیزی است که دادگاه عالی انجام می دهد.»

در همان زمان، برخی از کاندیداهای ضد سقط جنین، از جمله برخی از دانشگاه کاتولیک آمریکا که در آن نزدیکی بودند، برای جشن حضور یافتند و با حامیان حقوق سقط جنین درگیر شدند.

رندال تری، که رهبری عملیات نجات جناح راست را که در گذشته کلینیک‌های سقط جنین را مسدود کرده بود، رهبری می‌کرد، در حالی که در حال نواختن یک یوکلله در جشن مرگ رو و وید بود، راهپیمایی را با فعالان ضد سقط جنین رهبری کرد.

او گفت: «هر سقط جنین اینجا در آمریکا باید به خاطر کشتن نوزادان بی گناه محاکمه شود. هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا زنانی که به دنبال سقط جنین هستند باید مجازات شوند، گفت که این امر به قانونگذاران محلی واگذار می شود.

او گفت: “آنها مطمئناً لوازم جانبی هستند.” چیزی که باید دستگیر شوند، انگشت نگاری شوند، صورتشان در کاغذ باشد.»

حامیان حقوق سقط جنین به طور قابل توجهی از تظاهرکنندگان ضد سقط جنین بیشتر بودند و گروه های مختلف شعارهای متناقضی را رهبری می کردند.

تصمیم فاش شده هر دو حزب را مجبور خواهد کرد که استراتژی خود را قبل از انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ تنظیم کنند. آ واشنگتن پست/ نظرسنجی ای بی سی نیوز که یکشنبه منتشر شد نشان داد که ۵۲ درصد از رای دهندگان عملکرد شغلی رئیس جمهور جو بایدن را تایید نمی کنند. اما این نظرسنجی همچنین نشان داد که حمایت رای‌دهندگان از جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نمایندگان در سال ۲۰۲۲ به طور کامل کاهش یافت و دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تقریباً به ترتیب با ۴۶ و ۴۵ درصد برابری کردند.

همان نظرسنجی نشان داد که جمهوری خواهان در مورد سقط جنین در وضعیت نامناسبی قرار داشتند. در پاسخ به این سوال که رای دهندگان به کدام حزب اعتماد دارند و در مورد سقط جنین بهتر عمل می کند، ۴۷ درصد از رای دهندگان دموکرات ها را انتخاب کردند در حالی که ۳۷ درصد از رای دهندگان جمهوری خواهان را انتخاب کردند.

یکی از استراتژیست های جمهوری خواه گفت: «این پیش نویس حکم ما را برای چند ماه آینده در یک ترن هوایی رسانه ای قرار خواهد داد و اختلافات بیشتری را در سراسر آمریکا شعله ور خواهد کرد. ایندیپندنت در پس زمینه برای صحبت رک و راست.

آنها گفتند: “بیشتر جمهوری‌خواهان در مورد تورم، جرم و جنایت و مهاجرت در حالت تهاجمی باقی خواهند ماند، در حالی که دموکرات‌ها سعی خواهند کرد از آن برای دور کردن رای‌دهندگان زن از موج فزاینده‌ای که در نوامبر به آنها وارد می‌شود، استفاده کنند.”

جمهوری خواهان برای کسب اکثریت در سنا تنها باید یک کرسی و برای کسب اکثریت در مجلس مربوطه ۱۲ کرسی در مجلس نمایندگان را تغییر دهند. سارا گودلوسکی، که خزانه‌دار ایالت ویسکانسین است که در مقابل ران جانسون، سناتور جمهوری‌خواه کنونی رقابت می‌کند، به خبرنگاران گفت که برای یک رویداد با لیست EMILY، یک گروه سیاسی که از نامزدهای زن دموکرات که از حقوق سقط جنین حمایت می‌کنند، در شهر بوده است.

او گفت: «در واقع داشتم شام را ترک می‌کردم که در آن درباره اهمیت انتخاب زنان دموکرات طرفدار انتخاب صحبت می‌کردیم. خانم گودلوسکی گفت که نظر افشا شده برای من یک “کابوس بود” زیرا ویسکانسین ممنوعیت کامل سقط جنین را از سال ۱۸۴۹ دارد که در صورت اعمال می شود. قلیه واژگون می شود.

او گفت: «راستش را بخواهید، این چیزی بسیار بزرگتر است، مانند آنچه که آنها در آینده خواهند آمد. و ما ۵۰ سال فرصت داشتیم تا این را به قانون تبدیل کنیم. و ما مجلس، سنا، کاخ سفید را در اختیار داشته‌ایم و هنوز این کار را انجام نداده‌ایم و اکنون باید منتظر این ساعت آخر باشیم تا کاری انجام دهیم.»

در اوایل سال جاری، سنا نتوانست قانون حمایت از سلامت زنان را که سال گذشته به تصویب مجلس نمایندگان رسیده بود، تصویب کند. سناتور جو مانچین از ویرجینیای غربی به این قانون رای منفی داد، در حالی که سناتورهای دایان فاینشتاین از کالیفرنیا، رافائل وارناک از جورجیا و بن ری لوجان از نیومکزیکو رای ندادند. آقای لوژان پس از سکته در حال بهبودی بود.

خانم گودلوسکی از حمایت آقای مانچین و سناتور کیرستن سینما برای حفظ آستانه ۶۰ رای معروف به فیلیباستر برای جلوگیری از قانونی که از تصویب سقط جنین محافظت می کند، انتقاد کرد.

او گفت: «ما باید کاملاً از شر این عارضه خلاص شویم. “می دانید، چیزی که من از ویسکانسینی ها می شنوم این است که چرا ما نمی توانیم کاری انجام دهیم.”

سابرینا، معترض، گفت که آنها درگیر و سازماندهی شده اند، اما همچنین گفت که نمی دانند چه کار دیگری می توانند انجام دهند.

سابرینا گفت: «احساس می‌کنم نمی‌دانم دیگر چه کاری می‌توانم انجام دهم که همیشه این کار را انجام می‌دادم. در همان زمان، سابرینا گفت که در انتخابات شرکت خواهد کرد.

او گفت: “این یک ضربه است اما من را متوقف نمی کند.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر