حجامت درمانی چیست؟ فواید و خطرات حجامت


حجامت درمانی

کسانی که به دنبال کاهش استرس هستند ممکن است به حجامت درمانی علاقه مند شوند. حجامت تکنیکی است که در آن از فنجان های شیشه ای، پلاستیکی یا سیلیکونی به عنوان مکش روی پوست برای تأثیرگذاری بر گردش خون استفاده می شود. با مکش با فنجان های گفته شده ضریب کاهش فشار ایجاد می شود. این به شل شدن بافت ها و ماهیچه های زیر پوست کمک می کند. در این مقاله به بررسی فواید و خطرات حجامت پرداختیم.

حجامت چگونه عمل می کند؟

حجامت درمانی باعث بهبود جریان کلی خون می شود. همچنین ترمیم سلولی را تقویت می کند تا به تشکیل بافت همبند جدید و ایجاد رگ های خونی جدید در بافت ها کمک کند. این کار با رفع فشار ناشی از حجامت انجام می شود. تجزیه به بهبود ظاهر پوست شما کمک می کند.

ادامه مطلبمراقبت از پوست مردان: ۵ ماده طبیعی و موثر برای پوستی زیبا و درخشان

مزایای حجامت درمانی باعث کاهش تنش عضلانی، کاهش التهاب و بهبود گردش خون می شود. حجامت درمانی شامل باز کردن منافذ، تحریک جریان خون، تصفیه خون و متعادل کردن جریان انرژی در بدن است. همچنین اغلب با طب سوزنی ترکیب می شود. در چین مدت‌ها قبل از حجامت برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله: آسم، برونشیت، ورم مفاصل و انواع دیگر دردها، مشکلات گوارشی و افسردگی استفاده می‌شد.

با این حال، در غرب هنوز هیچ تحقیقی در مورد اثرات فیزیولوژیکی حجامت یا شرایطی که ممکن است در درمان موثر باشد، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: بیشتر بخوانید: درمان های خانگی برای کاهش قرمزی صورت

انواع حجامت درمانی

دو نوع مختلف حجامت درمانی وجود دارد. یکی حجامت ایستا است که با استفاده از آن، فنجان ها حرکت نمی کنند. دیگری حجامت کشویی است که به فنجان ها اجازه می دهد تا به آرامی در سراسر بدن حرکت کنند و در عین حال مکش را حفظ کنند.

هر دو نوع حجامت اثرات یکسانی دارند اما در برخی موارد یکی می تواند مفیدتر از دیگری باشد. معمولا پس از استفاده از فنجان ها در جای خود می مانند. به مدت ۱۰ دقیقه ساکشن را ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ درمان خانگی برای کاهش قرمزی صورت

نوعی حجامت درمانی که به حجامت مرطوب معروف است. این شامل ایجاد برش‌های کوچک در پوست و سپس قرار دادن فنجان‌ها بر روی برش‌ها است تا بتوان در طول عمل خون گرفت. حجامت بدون بریدن پوست به حجامت خشک نیز معروف است.

آیا حجامت خطرناک است و عوارض دارد؟

حجامت درمانی خطرناک نیست و اولین عارضه حجامت تغییر موقت رنگ پوست (از چند روز تا یک هفته) است. باقیمانده پس از حجامت ممکن است مانند کبودی به نظر برسد، اما ضرری ندارد. تغییر رنگ پوست از فردی به فرد دیگر متفاوت است و اغلب به سطح اختلال در عملکرد مربوط می شود.

بیشتر بخوانید: پاک کننده آرایش خانگی: چگونه پاک کننده آرایش خود را بسازیم

بازتوانی عضلات با حجامت

حجامت یک راه عالی برای رهایی از ساییدگی ناشی از ورزش منظم است. اثرات ضد احتقان به گردش خون و ترمیم عضلات کمک می کند. این روش برای بهبود عملکرد و رشد عضلات شما عالی است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر