حزب الله می گوید هواپیماهای بدون سرنشین را به سمت مناطق مورد مناقشه با اسرائیل پرتاب کرده است


و حزب الله روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: بعدازظهر روز شنبه ۲۳/۷/۱۳۹۹ سه پهپاد غیرمسلح در ابعاد مختلف را برای انجام مأموریت های شناسایی به سمت منطقه مورد مناقشه در میدان کاریش پرتاب کرد.

جنبش مقاومت افزود: ماموریت انجام شد و پیام ابلاغ شد.

این امر پس از آن صورت گرفت که ارتش اسرائیل اوایل روز شنبه ادعا کرد که نیروهای پدافند هوایی این کشور «سه پهپاد متخاصم را که به حریم هوایی در آنچه که آب‌های اقتصادی اسرائیل توصیف می‌کردند نزدیک شده‌اند» رهگیری کرده‌اند.

یک “منبع امنیتی” اسرائیلی مدعی شد که این رژیم سه پهپاد غیرمسلح “دشمن” را که از لبنان به سمت سکوهای گازی در میدان مورد مناقشه پرواز می کردند، سرنگون کرده است.

حزب الله در اوایل ژوئن هشدار داد که اگر دولت لبنان تایید کند که اسرائیل حقوق دریایی خود را نقض می کند، پس از ورود یک کشتی اکتشافی گاز به آب های مورد مناقشه مدیترانه برای انجام اکتشاف هیدروکربن برای اسرائیل، این جنبش “آماده” است.

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله در آن زمان به رویترز گفت که حزب‌الله آماده است تا اقداماتی را «از جمله با زور» علیه عملیات گازی اسرائیل در آب‌های مورد مناقشه انجام دهد تا زمانی که بیروت سیاست روشن‌تری را اتخاذ کند.

قاسم تصریح کرد: وقتی دولت لبنان می گوید اسرائیلی ها به آب و نفت ما حمله می کنند، ما آماده ایم به سهم خود در زمینه فشار، بازدارندگی و استفاده از ابزارهای مناسب از جمله زور عمل کنیم.

رژیم تل‌آویو و شرکت بین‌المللی اکتشاف و تولید هیدروکربن که این کشتی را اداره می‌کردند نیز مدعی شدند که میدان مورد بحث در محدوده به اصطلاح منطقه اقتصادی انحصاری اسرائیل قرار دارد. بیروت این ادعا را رد می کند.

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان این موضوع را مستلزم تصمیم قاطع دولت لبنان دانست و گفت: جنبش مقاومت از دولت خواست سرعت بیشتری ببخشد و ضرب الاجل تعیین کند.

قاسم همچنین اشاره کرد که حزب‌الله بدون توجه به پاسخ‌هایی که ممکن است از اسرائیل دریافت کند، حتی اگر منجر به درگیری گسترده‌تر شود، در این مورد عمل خواهد کرد.

میشل عون، رئیس جمهور لبنان نیز این اقدام اسرائیل را محکوم کرد و هشدار داد که هرگونه فعالیت در آب های مورد مناقشه یک اقدام تجاوزکارانه و تحریک آمیز خواهد بود.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در گذشته به صراحت اعلام کرده بود که همه گزینه‌ها برای حفاظت از سرزمین لبنان و منابع آن در برابر تجاوزات اسرائیل روی میز است.

مقاومت نمی تواند در برابر غارت ثروت های لبنان سکوت کند. نصرالله در سخنرانی ماه گذشته خود گفت: وظیفه اصلی مقاومت حفاظت از خاک، آب، نفت، گاز و آبروی لبنان است.

لبنان و رژیم اسرائیل بر سر اشغال مزارع شبعا در این کشور در سال ۱۹۶۷ درگیر جنگ فنی هستند.

رژیم اشغالگر در دهه اول قرن بیست و یکم دو جنگ را علیه لبنان به راه انداخت. در هر دو مورد، وی پس از تحمل شکست های تحقیرآمیز از حزب الله مجبور به عقب نشینی شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر