حقیقت تاریک در مورد کیسه های پوره – اوه عزیزمکیسه های پوره بسیار راحت هستند ، حاوی سبزیجات هستند ، از همه مهمتر ، کودکان آنها را دوست دارند ، اما آیا آنها واقعاً گزینه ای سالم برای فرزند شما هستند؟ آنها ممکن است به اندازه خانگی مفید به نظر برسند ، اما متأسفانه این مورد حتی در مورد محتوای “ارگانیک” روی برچسب صادق نیست.

چگونه ساخته می شوند؟

اولین قدم در تهیه پوره خریداری شده از یک تولید کننده انبوه است ، جایی که میوه ها و سبزیجات را روی حرارت بسیار زیاد می جوشانند تا یک قوام پایدار در قفسه ایجاد شود. سپس این هسته به تولیدکنندگان مختلف غذای کودک ارسال می شود ، که آنها را با تخم مرغ های خود ترکیب می کنند و سپس آنها را در مرحله دوم عملیات حرارتی بسیار بالا دوباره می جوشانند.

میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های محلول در آب و آنزیم های حساس به گرما هستند. بنابراین ، در حالی که درجه حرارت بالا اطمینان می دهد که در کشو ذخیره می شود و همه “چیزهای بد” را از بین می برد ، متأسفانه ، بیشتر ارزش غذایی را نیز از بین می برد. نتیجه یک شربت کم قند ، کم چرب و بدون قند است که هیچ شباهتی به میوه و سبزیجات واقعی ندارد. پوره خریداری شده حاوی فیبر ، چربی یا پروتئین لازم برای کاهش قند خون این کیسه های کوچک نیست. متأسفانه آنچه بالا می رود باید پایین بیاید.

اولین تجربه غذایی نوزاد ، ترجیحات آینده او را تقویت می کند. کودکانی که از غذاهای شیرین فرآوری شده برای نوزاد استفاده می کنند ، مادام العمر به غذاهای فرآوری شده شیرین ترجیح می دهند. حتی کیسه هایی که معمولاً شیرین تلقی نمی شوند ، مانند کلم یا کینوا ، اغلب با یک برش شیرین عمدتا اعتیادآور پر می شوند.

هشدار هشدار ، مبدل به عنوان راحتی

اگرچه توت فرنگی یک غذای رایج کودک است که باید به آن پاسخ دهد (اغلب با بثورات پوستی) ، اما معمولاً به پوره های خریداری شده در فروشگاه اضافه می شود. با این حال ، تولیدکنندگان غذای کودک به والدین “اطمینان می دهند” که نگران نباشند با بیان اینکه آنها از درجه حرارت بالا استفاده می کنند و توت فرنگی خود را پردازش می کنند ، که پروتئین مسئول واکنش آلرژیک را “از بین می برد”. آنها به عنوان مباهات می گویند که دمای مورد استفاده برای پخت توت فرنگی در خانه به حدی نمی رسد که بتواند همین پروتئین ها را به طور م destroyثر از بین ببرد.

آیا من تنها کسی هستم که این را به عنوان یک پرچم قرمز وحشتناک می بینم؟

پوره خانگی در کیسه های چندبار مصرف چطور؟

در حالی که مواد داخل آن بسیار مغذی تر است ، هنوز چند دلیل وجود دارد که استفاده از کیسه های کودک را محدود کنید.

کیسه های پوره برای رنگ ، بافت و طعم نوزاد شما ساخته نشده اند.

نشان داده شده است که کودکانی که غذای پوره شده را برای مدت زمان طولانی تری می خورند در برابر طعم بافت های مختلف مقاومت بیشتری دارند (بخوانید = انتخاب کننده).

در حالی که طعم کدو تنبل و نخود فرنگی با طعم موز و سیب متفاوت است ، همه پوره های موجود در فروشگاه از طعم شیرین تهیه می شوند ، بنابراین ، آنها هیچ تنوعی برای ایجاد طعم واقعاً گرد و ماجراجویانه ندارند.

من اغلب از والدین می شنوم که می گویند کودک یا کودک نوپا کیسه را به غذاهای دیگر ترجیح می دهد. برای من ، این نشان بسیار واضح است که وابستگی به کیسه های پوره روی آنها تأثیر منفی می گذارد. با تداوم ارائه این کیسه ها در کوتاه مدت ، اما اگر تعداد زیادی از غذاهای انتخابی بخواهند غذا بخورند ، من قطعاً می توانم تضمین کنم که دادن کیسه های بیشتر به آنها فقط منجر به انتخاب بیشتر می شود.

کیسه های پوره اجازه تماس کودک با غذا را نمی دهند.

دیدن ، لمس کردن و بو کردن غذا همگی از عوامل ضروری برای سیری هستند. فقدان این عوامل کلیدی می تواند سیگنال های داخلی سیری بدن را به طور قابل توجهی مختل کند.

تعامل با غذا برای کودکانی امکان پذیر است که یاد می گیرند خود را در دوزهای مناسب تنظیم کنند ، نه اینکه بی احتیاطی کیف را به عقب پرت کنند تا زمانی که آن را تمام کنند.

کیسه های پوره غذای واقعی را به کودک آموزش نمی دهند.

غذای تازه و واقعی به کودکان اجازه می دهد تا طعم یک غذای خاص را درک کنند. در نتیجه ، حتی اگر در دوران کودکی مرحله انتخاب مناسب سن را پشت سر بگذارند ، کسانی که بر پایه محکمی کار کرده اند به احتمال زیاد به ماجراجویی باز می گردند تا اینکه به آنها اجازه دهند در سن مدرسه انتخاب های خوبی داشته باشند.

من می دانم که والدین راحتی خود را دوست دارند ، اما واقعیت این است که کیسه های پوره مطمئناً غذای مغذی نیستند که آنها می فروشند. وقتی با بچه هایم سفر می کنم و وقت ندارم درست غذا بپزم ، برای شما غذاهای مسافرتی آسانی مانند آووکادو ، کنسرو ماهی قزل آلا ، کره گردو یا میوه های خشک شده منجمد برای شما می آوریم.

آیا کیسه های پوره وحشتناک ترین چیزی هستند که می توانید به کودک خود بدهید؟ البته نه ، اما تکیه کنونی به فرهنگ ما برای کیف ها مطمئناً خدمات بدی به فرزندان ما است.

دیدگاهتان را بنویسید