خشم چینی ها از سفر تایوان پس از خروج پلوسی از تور آسیایی افزایش یافت – سپتامبر مگ


چین تهدیدات خود را در خصوص سفر احتمالی نانسی پلوسی به تایوان در هفته جاری افزایش داده و تمرینات دریایی را در سراسر منطقه انجام داده است، درست ساعاتی قبل از ورود رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به شرق آسیا.

دفتر پلوسی اعلام کرد که هیئتی از کنگره به رهبری رئیس مجلس روز یکشنبه عازم سنگاپور، مالزی، کره جنوبی و ژاپن شد. این بیانیه تایید نمی کند که آیا پلوسی یا چه زمانی برنامه های خود را برای بازدید از تایوان، جزیره ای خودگردان که پکن ادعا می کند بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو مستقل خود است، دنبال خواهد کرد.

دفتر پلوسی هدف از این سفر را که روابط شکننده چین و آمریکا را بیشتر تحت فشار قرار داد، تاکید کرد: «تأیید مجدد تعهد قوی و تزلزل ناپذیر آمریکا به متحدان و دوستانمان در منطقه». این هیئت شامل شش رئیس کمیته های امور خارجه و نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان است.

اتاق بازرگانی آمریکا در سنگاپور اعلام کرد که بعدازظهر دوشنبه یک رویداد حضوری با پلوسی برگزار خواهد کرد.

هفته گذشته، شی جین پینگ در اولین تماس ویدیویی خود از ماه مارس به جو بایدن گفت که ایالات متحده چنین بازدیدهایی از سوی هیئت های آمریکایی را که دولت چین آن را “مداخله نیروهای خارجی” در امور داخلی خود می داند، متوقف نخواهد کرد. .

هو شیجین، سردبیر سابق رسانه دولتی چین روز شنبه در یک پست در شبکه اجتماعی چین گفت: “اشکال ندارد.” [for the People’s Liberation Army] سرنگونی هواپیمای پلوسی «اگر جنگنده های آمریکایی آن را تا تایوان اسکورت کنند.

در پست قبلی در توییتر، رئیس سابق روزنامه منتشر شده توسط یک گروه مطبوعاتی برجسته حزب کمونیست چین گفت، اگر پلوسی سفر برنامه ریزی شده خود به تایوان را لغو نکند، چین باید “تنبیه” کند. “[The] نیروی هوایی PLA مطمئناً سفر او را مایه شرمساری خود و ایالات متحده خواهد کرد.”

لو شیانگ، کارشناس آمریکایی در آکادمی علوم اجتماعی چین در پکن، گفت پلوسی یکی از مهم ترین رهبران ملی در ایالات متحده است. برای کسانی که در موقعیت او هستند، هر حرکتی عواقبی دارد. وی افزود: “اگر او بدون رضایت چین از تایوان بازدید کند، عواقب جدی از جمله عواقب نظامی در پی خواهد داشت.”

ارتش آزادی‌بخش خلق در نمایش توانایی‌های خود، روز شنبه تمرین شلیک مستقیم را در پینگتان، منطقه‌ای ساحلی در جنوب شرقی استان فوجیان در ۱۲۵ کیلومتری تایوان انجام داد. رسانه های دولتی همچنین تصاویری از شلیک سلاح های یک ناوشکن چینی به دریای جنوبی چین منتشر کردند، جایی که گمان می رود ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان پس از بازدید از سنگاپور در حال عبور است.

اداره ایمنی دریایی چین به کشتی‌ها هشدار داده است که ارتش آزادی‌بخش خلق تمرین‌های بیشتری را در منطقه دیگری از دریای چین جنوبی در تاریخ ۲ تا ۳ اوت برگزار خواهد کرد.

گزارش اضافی توسط شینینگ لیو و مایکی دنگ در پکن

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر