خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت های قلب


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت های مرتبط با قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. با تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند ؛ همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را افزایش می دهد.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم:

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا ASD علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به طور قابل توجهی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی تنگی دریچه آئورت

نوزادان تازه متولد شده در کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی حین کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا ناکافی

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 حالت می تواند باعث تأیید دریچه آئورت شود.

تجمع کلسیم.

خون حاوی کلسیم ، در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، پتاسیم در طول زمان در دریچه تجمع می یابد. این می تواند آن را سخت تر یا باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد.

دریچه آئورت طبیعی دارای سه چین یا چین است که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار سر است. به این ترتیب قلب می تواند سالها به خوبی کار کند. اما هرچه سن شما بیشتر می شود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی.

این عارضه گلودرد استرپتوکوکی یا تب مخملک مانند گذشته شدید نباشد ، اما همچنان می تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا مشکلات رو به رشدی ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا ضعف شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است سفتی ماهیچه ها را نشان دهد ، زیرا بطن باید بیشتر تلاش کند تا خون را از دریچه باریک به داخل آئورت فشار دهد. نبض بزرگ.

دیواره ضخیم تر فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند ، که فضای کمتری را برای بدن برای تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت به دلیل تجمع کلسیم در لبه دریچه (درپوش یا تاشو) عمدتا افراد مسن را درگیر می کند. ASD مربوط به سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان ناهنجاری مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون فشار وارد دهان می کند ، طی سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

وقتی دریچه آئورت به درستی باز نشود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب ، حتی ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند با بیش فعالی قلب ایجاد شود عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ناکافی در ماهیچه قلب است

غش کردن (زیرا خون کافی به مغز شما نمی رسد)

نارسایی قلبی (ضعف قلب که به خوبی پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب که منجر به جریان خون غیرطبیعی در قلب می شود).

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها است ، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از تلسکوپ برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری که باعث بیماری قلبی و شدت می شود ، توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرافی.

این آزمایش از امواج صوتی برای ضبط قلب متحرک استفاده می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل به سینه را در دست دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرافی ، به نام اکوکاردیوگرافی توده ای را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله از دهان به معده به پایین لوله وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب).

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به یک پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند سلول های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. این می تواند نشان دهد که رگ خونی (آئورت) بزرگ شده است یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه های شما کمک کند.

آزمون ها تست های ورزشی یا تست های استرس.

آزمایشات آزمایشات ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی استفاده کنید که همان تأثیر ورزش را بر قلب دارند.

توموگرافی کامپیوتری قلب

توموگرافی قلبی از انواع اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت برای بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای ارزیابی شدت بیماری برای تعیین شدت بیماری استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی.

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما در صورتی که سایر آزمایشات در تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن ناتوان باشند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در طی این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق عروق بازو یا کشاله ران وارد می کند و آن را به ضربان قلب هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتترها تزریق می شود که به دیده شدن شریان ها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) کمک می کند. این آزمایش تصویر دقیقی از ضربان قلب و نحوه عملکرد آن به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد.

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را احساس نمی کنید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید ، برای درمان علائم خود از دارو استفاده کنید یا خطر عوارض را کاهش دهید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علامتی را احساس نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ، می توان رویکردهای تهاجمی کمتری داشت.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی که تجربه ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب را دارند ، تحت درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان دوره مراقبت های بهداشتی شما در کنار بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی دریچه آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند دریچه جوش داده شده را بردارند.

بادکنک والوپلاستی
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه باز کننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک کاتترها را داخل ورید یا کشاله ران ، نوک بالون قرار می دهد و آن را وارد دریچه آئورت می کند. پزشک این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

درمان تنگی آئورت اغلب نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت گاو ، خوک یا قلب انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان تحلیل می روند و در نهایت می توانند جایگزین شوند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون در طول زندگی خود برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض برش دریچه آئورت

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR) پزشکان از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت بین دنده ای (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان کاتتر را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آنها را در قلب قرار می دهند. سپس سوپاپ جایگزین از طریق کاتترها وارد قلب می شود. هنگامی که دریچه وارد می شود ، پزشکان کاتترها را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org:
www.heart.org:

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید