خوردن یک قاشق غذاخوری ماست در روز برای بدن شما چه می شود؟ – دکتر رویا خادمیان


ppp - با خوردن یک قاشق غذاخوری ماست در روز چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

غذا خوردن: یک قاشق ماست روزانه:در بدن شما چه می گذرد؟

ماست با مقدار زیادی پتاسیم و منیزیم به تنظیم فشار خون کمک می کند ، از پوکی استخوان جلوگیری می کند ، مشکلات گوارشی شما را متوقف می کند.

در آغاز قرن بیستم ، دکتر ایلیا مچنیکو ، فیزیولوژیست برنده جایزه نوبل ، که سلامت افراد 100 ساله را در بلغارستان مورد مطالعه قرار داد ، استفاده از ماست را با طول عمر بیشتر برابر دانست.

در همین حال ، دانشمند بلغاری Stamen Grigorov ترکیب شیر ترش (ماست) را مطالعه کرد و طی آزمایشات آزمایشگاهی دو نوع باکتری اسید لاکتیک را در ماست یافت: Lactobacillus و Streptococcus (Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophilus). این کشف آغاز یک مطالعه علمی جدی درباره ما بود که هنوز توسط محققان مدرن ادامه دارد.

کارلوس گومز گالگون ، متخصص تغذیه در آکادمی آکسفورد ، در مجله Science Nutrition Review می گوید: “ماست یکی از مهمترین غذاهای بیولوژیکی در جهان است – منبع عالی پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها به راحتی قابل هضم است.” با ویتامین ها و مواد معدنی

100 گرم ماست استاندارد حاوی 10٪ پروتئین ، 4٪ چربی و 4٪ کربوهیدرات در روز است. ماست یک غذای کم کالری است که در هر 100 گرم تنها 106 کیلوکالری دارد. به همین دلیل ، ماست طبیعی بدون افزودنی اغلب توسط متخصصان تغذیه برای زنان باردار دارای اضافه وزن توصیه می شود.

یکی دیگر از مزایای ماست این است که حاوی باکتری های زنده – پروبیوتیک ها – است که میکرو فلور روده را چرب می کند. این واقعیت که در جهان مدرن از غذاهای شیمیایی بسیار ظریف استفاده می کنیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین ما باید ماست بیشتری بخوریم. اگر سوء هاضمه دارید ، ماست یکی از بهترین غذاها برای کمک به بازسازی سلامت میکرو فلور روده می شود. ماست حاوی مواد معدنی ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، روی ، منگنز ، سلنیوم و فسفر است. مصرف منظم ماست طبیعی از پوکی استخوان محافظت می کند. ترکیب هماهنگ کلسیم و ویتامین D در ماست تضمین جذب کلسیم را افزایش می دهد.

سطوح بالای پتاسیم و منیزیم موجود در ماست به تنظیم فشار خون کمک می کند و ویتامین های گروه B تأثیر مفیدی بر متابولیسم دارند که در افزایش انرژی و فعالیت مغز منعکس می شود.

پروبیوتیک های زنده و بیفیدوباکتریوم موجود در ماست می تواند مشکلات گوارشی را کاهش دهد. مصرف منظم ماست مشکلات گوارشی را متوقف می کند.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی پیوند زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید