دادستان قتل زن تگزاسی به دلیل “سقط جنین داوطلبانه” را رد کرد


یک زن تگزاس جنوبی که متهم به قتل بود، به دلیل آنچه قانونگذار سقط جنین “خودساخته” توصیف کرد، از زندان آزاد شد و دادستان ها خشم بین المللی را برانگیختند زیرا گروه های حقوق سقط جنین به دفاع از او پرداختند و پرونده علیه او رد شد.

گوچا آلن رامیرز، دادستان ناحیه ۲۲۹، در بیانیه ای مشترک با او بستگی ندارد در ۱۱ آوریل، دفتر او درخواستی برای رد کیفرخواست علیه لیسل هررا ۲۶ ساله ارائه کرد و دریافت که او “نمی تواند و نباید به دلیل اتهامات علیه خود تحت تعقیب قرار گیرد”.

خانم هررا در ۹ آوریل پس از تظاهرات خارج از زندان از زندان استار کانتی در دره ریو گراند آزاد شد. او در ۷ آوریل به اتهام “عمد و عمدا” دستگیر و متهم شد. [causing] به گفته شهردار شهرستان ستاره، یک نفر بر اثر سقط جنین داوطلبانه جان خود را از دست می دهد.

او با قرار وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد.

رامیرز در بیانیه ای گفت: «این پرونده ها به وضوح بحث برانگیز هستند، اما طبق قوانین تگزاس و حقایق ارائه شده، این یک پرونده جنایی نیست. پس از آن، دفتر من به تماس با وکیل خانم هررا برای پایان دادن به این موضوع ادامه خواهد داد. امیدوارم رد این پرونده نشان دهد که خانم هررا طبق قوانین تگزاس مرتکب جرم نشده است.

صندوق فرانترا، یک سازمان حقوق سقط جنین مستقر در دره ریو گراند، روز شنبه در خارج از زندان خود تجمعی را برای آزادی او برگزار کرد. این سازمان راه اندازی شد صندوق دفاع قانونی برای خانم هررا، گروه های بهداشت باروری و سقط جنین در سراسر ایالت بسیج شده اند تا از او حمایت کنند.

شرایط دستگیری او و قانونی که بر اساس آن او متهم شد نامشخص است، زیرا اتهام قتل نشان دهنده افزایش شدید تلاش‌های ضد سقط جنین در ایالتی است که مراقبت از سقط جنین را در هفته ششم بارداری ممنوع کرده بود، قبل از اینکه بسیاری از زنان حتی از این موضوع مطلع شوند. حامله ، با تکیه بر بازیگران خصوصی برای اجرای آن از طریق دعاوی مدنی علیه کسانی که از زنانی که به دنبال سقط جنین هستند “کمک و حمایت می کنند”.

اما این قانون مجازات مدنی را تعریف می کند نه جزایی. کارمندان دولت از انجام این کار منع شده اند و زنان بارداری که درخواست سقط جنین می کنند قابل پیگرد قانونی نیستند.

قانون دیگری برای تهیه قرص های سقط جنین بعد از ۴۹ روز بارداری، جریمه های دولتی را با ۱۰ هزار دلار جریمه و تا دو سال زندان در نظر گرفته است. این قانون همچنین محکومیت زنان باردار را ممنوع کرده است.

تگزاس همچنین یکی از ۹ ایالتی است که سقط جنین را کاملاً غیرقانونی اعلام کرد، قوانینی که ظاهراً پس از حکم دادگاه عالی ایالات متحده در سال ۱۹۷۳ غیرقانونی بودند. به ما بگو.

یک زن ۲۶ ساله به جرم قتلی که پلیس آن را “سقط جنین داوطلبانه” می نامد، در زندان استار کانتی در ریو گراند، تگزاس دستگیر و نگهداری می شود.

(رویترز)

روکه گونزالس، بنیانگذار و رئیس Frontera به رادیو عمومی تگزاس گفت: “آنچه که گفته می شود در بیمارستان بود و سقط جنین داشت و برخی اطلاعات را به کارکنان بیمارستان فاش کرد و سپس آن را به پلیس گزارش داد.” “

این یک داستان در حال توسعه است و ما هنوز از تمام جزئیات این رویداد غم انگیز اطلاعی نداریم. بدن، و هنگامی که تصمیم می گیرند والدین نشوند، هیچ انتخاب مطمئنی برای آنها باقی نمی گذارد.

بر اساس اطلاعیه دادسرای ناحیه، «بررسی این پرونده نشان می‌دهد که پاسگاه انتظامی شهرستان الستار در قبال حادثه‌ای که از سوی بیمارستان گزارش شده به آنها گزارش شده، به وظیفه خود عمل کرده است».

رامیرز گفت: “نادیده گرفتن این حادثه نقض وظیفه آنها بود.” دفتر دادستان کل اختیار دادستان کل را دارد و در تگزاس، سوگند داور عدالت است. پس از آن سوگند، تنها نتیجه معتبر رد فوری کیفرخواست علیه خانم هررا بود.

آقای رامیرز افزود که “رویدادهای منتهی به این کیفرخواست بر آقای هررا و خانواده اش تاثیر گذاشت” و “بی توجهی به این واقعیت کوته فکرانه خواهد بود”.

کیتی تورس، مدیر عامل Frontera Fund گفت: یک پیشنهاد دستگیری او “تنها نمونه دیگری از این است که چگونه قوه مقننه ایالتی، دولت شهری و مخالفان می خواهند ما را از استقلال مالی خود محروم کنند.”

او گفت: «آنها می خواهند تصمیماتی را که ما با بدنمان می گیریم کنترل کنند، که درست نیست.

به گفته این گروه، فرونترا قصد دارد “پیامی” به فرماندار گرگ ابوت، مقامات شهر ستاره و “کارکنان و مدیریت بیمارستان که محرمانه بودن بیمار در مورد نتیجه بارداری لیزل را نقض کردند” ارسال کند.

استیو والداک از دانشکده حقوق دانشگاه تگزاس گفت که طرفداران ممنوعیت شش هفته ای سقط جنین در ایالت اصرار داشتند که این ممنوعیت برای زنان باردار مجازات نمی شود. القایی که راه را برای چنین پیگردی باز می کند.

بستگی ندارد از مقامات مجری قانون شهر ستاره نظر خواسته شد.

باید همه حقایق این پرونده را بدانیم تا ببینیم آیا اتهام قتل عمد موجه است یا خیر. دومینگو گارسیا مبارکرئیس فدراسیون متحد شهروندان آمریکای لاتین، قدیمی ترین گروه حقوق مدنی در آمریکای لاتین. این وضعیت نباید به یک تیتر پر شور برای منافع سیاسی تبدیل شود. خانواده ها باید زیر نظر روحانیت در مورد مسائل بهداشتی و بارداری زنان تصمیم بگیرند نه دادگاه های کیفری.

(زندان شهرستان استار)

دستگیری او به دنبال موجی از قوانین ضد سقط جنین توسط قانونگذاران جمهوری خواه ایالتی در سراسر ایالات متحده پیش از صدور حکم دادگاه عالی در مورد پرونده ای است که در صورت باطل شدن سابقه رو علیه وید، می تواند مراقبت های بهداشتی را برای زنان فراهم کند.

سازمان حقوقی مدافعان ملی زنان باردار گفت: “دستگیری او نیت واقعی کسانی را که برای سرنگونی او می جنگند ثابت می کند.” سرخ کردننظارت، کنترل و جرم انگاری زنان باردار.

این گروه افزود: “این یک تراژدی است و فقط نوک کوه یخ است.” هیچ موردی در تگزاس اجازه نداده است که قانون قتل در ایالت برای رسیدگی به سقط جنین یا سقط جنین مورد استفاده قرار گیرد. “این خلاف قانون اساسی است.”

ماه گذشته، Planned Parenthood دریافت که ارائه دهندگان سقط جنین در اوکلاهما، تگزاس شمالی، افزایش ۲۵۰۰ درصدی در بیماران سقط جنین در تگزاس را نسبت به سال گذشته گزارش کردند.

در همین حال، کوین، فرماندار اوکلاهاما، ممنوعیت شش هفته ای سقط جنین های مشابه را امضا کرده است، و در حال آماده شدن برای امضای اقدام دیگری است که تمام سقط جنین ها را در این ایالت قانونی می کند.

این اقدام هر اوکلاهاما را که مرتکب سقط جنین شود با ۱۰ سال زندان و جریمه ای تا ۱۰۰ هزار دلار مجازات می کند.

در ۸ آوریل، یک قاضی آیداهو به طور موقت قانون ایالتی مبنی بر ممنوعیت سقط جنین را برای ششمین هفته به حالت تعلیق درآورد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر