دانشگاه آمریتا دستگاه نظارت بر سلامت پوشیدنی را راه اندازی کرددانشگاه آمریتا، یک دانشگاه خصوصی در هند، یک دستگاه نظارت بر سلامت پوشیدنی را برای استفاده خانگی راه اندازی کرده است.

چکار میکند

Amrita Spandanam که توسط مرکز شبکه‌های بی‌سیم و برنامه‌های کاربردی Amrita توسعه داده شده است، یک دستگاه پوشیدنی است که از یک گیره تنفسی انگشت برای اندازه‌گیری شش پارامتر بدن استفاده می‌کند: قند خون، فشار خون، ضربان قلب، اکسیژن خون، سرعت و ECG 6 لید. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، این دستگاه با الگوریتم‌های هوش مصنوعی ثبت شده ساخته شده است که سیگنال‌های نور دیفرانسیل را پردازش می‌کند تا اندازه‌گیری‌های حیاتی بدن را در «کمتر از یک دقیقه» انجام دهد.

دستگاه متصل به تلفن هوشمند نتایج را از طریق ابر ارائه می دهد و به پزشکان اجازه می دهد از راه دور به پارامترهای بیماران دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، این دستگاه پوشیدنی چندین مدل یادگیری را برای پیش‌بینی وخامت احتمالی سلامت کاربر ادغام می‌کند.

دکتر Maneesa V Ramesh، که سرپرست تیم تحقیقاتی سازنده این دستگاه است، به اشتراک گذاشت که این فناوری بر روی حدود ۱۰۰۰ بیمار در بیمارستان Amrita در کوچی و سایر کلینیک های دورافتاده در ایالت کرالا آزمایش شده است. این شرکت سال گذشته در بیمارستان آمریتا بود که نظارت از راه دور بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شدید را امکان‌پذیر کرد.

هفته‌ها پیش، آمریتا با استارت‌آپ محلی Tranquility IoT & Big Data Solutions برای ساخت و فروش دستگاه‌های پوشیدنی خود همکاری امضا کرد.

چرا مهم است

Amrita چندین کاربرد را برای دستگاه پوشیدنی خود به نمایش می گذارد. برای اولین بار، Amrita Spandanam برای حدود ۷۷ میلیون بیمار هندی مبتلا به دیابت روشی “غیر تهاجمی و بدون خراش” ارائه می دهد تا به طور منظم سطح گلوکز خون خود را کنترل کنند.

به گفته دانشگاه، این دستگاه به عنوان جایگزینی برای مانیتورهای کنار تخت نیز عمل می کند. به گفته دکتر رامش، می تواند به بیماران در مناطق روستایی و دورافتاده کمک کند تا پارامترهای حیاتی خود را بدون کمک یک متخصص بهداشتی کنترل کنند. “داده ها را می توان از راه دور از طریق اینترنت و مشاوره از راه دور برای هر دکتری ارسال کرد [can be] او اضافه کرد که در خود برنامه شروع شد و بیمار را قادر می‌سازد تا نسخه‌ها و راهنمایی‌های از راه دور را دریافت کند.

علاوه بر این، آمریتا گفت که دستگاه آن‌ها می‌تواند به عنوان یک ابزار پشتیبانی تصمیم نیز استفاده شود که هشدار اولیه را برای اپیزودهای فشار خون حاد، سپسیس، آپنه خواب و فیبریلاسیون دهلیزی ارائه می‌دهد.

عکس فوری از بازار

آخرین فناوری پایش سلامت یک ابزار نظارت بر علائم حیاتی بدون تماس است که توسط شرکت اسرائیلی توسعه یافته است بیناه.ai. فناوری هوش مصنوعی مبتنی بر ویدئو که بر روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها اعمال می‌شود، نه تنها فشار خون کاربر، بلکه ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، اشباع اکسیژن، تعداد تنفس، استرس سمپاتیک، فعالیت پاراسمپاتیک و تنفس نبض را نیز اندازه‌گیری می‌کند.

در همین حال، در فضای فناوری پوشیدنی، سامسونگ به تدریج معرفی شده است اندازه‌گیری فشار خون و قابلیت‌های نظارت ECG به ساعت‌های هوشمند مصرف‌کننده‌اش در سراسر جهان در سال گذشته. پلوتن اخیرا بازوبندی را عرضه کرده است که به عنوان نمایشگر ضربان قلب بلوتوث عمل می کند. این دستگاه از حسگرهای نوری برای تشخیص ضربان قلب استفاده می کند و دارای پنج چراغ LED است که ناحیه ضربان قلب، وضعیت اتصال بلوتوث و شارژ باتری را نمایش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر