درمان ضربان نامنظم قلب با فرسایش قلب


ضربان نامنظم قلب از بدن خارج می شود

از بین بردن قلب ؛ هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود که معمولاً توسط سلولهای خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلولهای ضربان ساز) ایجاد می شود. این سیگنال ها در افرادی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند معیوب است و سریع رخ می دهد ، بنابراین قسمت های بالای قلب به جای ضربان م effectivelyثر (ارتعاش) ارتعاش می کنند. برای بازگرداندن ریتم طبیعی قلب ، منابع این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک یک یا چند لوله نازک (کاتتر) را از طریق عروق خونی به قلب تزریق می کند. او از کاتترهای نقشه برداری برای تعیین محرک ها استفاده می کند و سپس با سرما یا گرما آن نقاط را با نوک کاتترها از بین می برد.

این امر باعث ایجاد زخم هایی می شود که در عملکرد سیگنال های الکتریکی اختلال ایجاد کرده و ریتم های طبیعی قلب را باز می گرداند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرماخوردگی شدید برای ایجاد زخم (سرماخوردگی) روش جدیدتری است.

پزشک کاتترها را از طریق کشاله ران وارد ناحیه ای از قلب می کند که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای قرار دادن و باد کردن یک بادکنک کوچک که منطقه را یخ می زند استفاده می کند. در نتیجه بافت اسکار ایجاد می شود که مانع شلیک سیگنال های معیوب می شود. این روش کمتر از پوسیدگی حرارتی زمان می برد و ممکن است خطرات و عوارض جانبی مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است احساس خستگی کنید و کمی ناراحتی داشته باشید. دستورات پزشک خود را برای مراقبت از زخم ، دارو ، فعالیت بدنی و قرارهای بعدی دنبال کنید. نوار قلب به طور منظم انجام می شود و لایه های ریتم حاصله برای بررسی ریتم قلب بررسی می شوند.

برخی از افراد ممکن است پس از برداشتن قلب ضربان نامنظم قلب یا دوره های کوتاهی آریتمی داشته باشند. این یک واکنش طبیعی است که بافت شفا می یابد و باید با گذشت زمان ناپدید شود. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است اقدامات دیگری را انجام دهد ، از جمله کاشت ضربان ساز ، مخصوصاً برای درمان مشکلات پیچیده ریتم قلب.

درمان آریتمی قلبی با فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو سلول قلب (دهلیز) به دلیل عدم تطابق با دو قسمت پایینی (بطن ها) به صورت آشفته و نامنظم می تپند. افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی ممکن است تپش قلب (تنگی نفس) ، تنگی نفس یا ضعف را تجربه کنند. این وضعیت همچنین می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری در صورت عدم درمان اغلب با گذشت زمان بدتر می شود.

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی روشی است که برای درمان ریتم نامنظم قلب (آریتمی) استفاده می شود که از قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. این نوعی از تخریب قلب است که باعث ایجاد آریتمی ، ایجاد زخم یا تخریب بافت قلب و مسدود شدن سیگنال های الکتریکی معیوب می شود.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل ضربان نامنظم قلب موثر نباشند ، می توان از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد. مقاله آریتمی قلبی ؛ هر آنچه باید درباره اختلالات ریتم قلب بدانید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع برداشتن فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به علت نامنظمی ضربان قلب و سایر بیماریهای قلبی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی وجود دارد:

برداشتن کاتتر

پزشک لوله های باریک و بلند (کاتتر) را به قلب وارد می کند و گرما یا سرما شدید را بر جای می گذارد. این امر باعث ایجاد زخم های کوچک در قسمت های خاصی از ماهیچه قلب می شود که سیگنال های الکتریکی نامنظم قلب شما را مختل کرده یا آنها را از بین می برد. ممکن است در مورد روشی به نام جداسازی ورید ریوی ، که نوعی برداشتن سوند است ، شنیده باشید.

دخمه پرپیچ و خم روش دخمه پرپیچ و خم

این یک روش برداشتن قلب است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک با استفاده از چاقوی چاقو یا وسیله ای برای ایجاد یک هزارتو در قسمت بالای قلب ایجاد می کند. مانند برداشتن کاتتر ، زخم های ناشی از سیگنال های الکتریکی را که باعث انواع خاصی از آریتمی می شوند ، درمان می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر جواب ندهد ، ممکن است به عمل جراحی قلب دیگری مانند جراحی پیوند عروق کرونر یا ترمیم دریچه قلب نیاز داشته باشید ، زیرا ممکن است برای شما مناسب باشد.

انحراف گره AV

در مورد برداشتن گره دهلیزی – بطنی ، پزشک از کاتترها برای ایجاد اسکار در قسمتی از قلب به نام گره AV استفاده می کند. این محل اتصال قسمتهای بالا (دهلیز) و قسمتهای پایین (بطن) است. بافت اسکار از انتقال سیگنالهای الکتریکی معیوب به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، برداشتن گره AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است پس از برداشتن گره AV به ضربان ساز نیاز داشته باشید تا ضربان قلب خود را تنظیم کند.

مزیت استفاده از روش حذف قلب

مزیت استفاده از روش حذف قلب

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و کاهش علائم برای بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که تصحیح ضربان قلب (فیبریلاسیون) با دارو یا سایر روش های درمانی غیرممکن است.

خطرات فرسایش فیبریلاسیون

خطرات فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که شما کاتتر یا جراحی قلب باز دارید ، که کمتر رایج است.
خطرات به شرح زیر است.

خونریزی یا عفونت در محل جراحی یا کاتتر
• آسیب به عروق خونی
• سوراخ شدن قلب
• آسیب به دریچه های قلب
آسیب به سیستم الکتریکی قلب ، که ممکن است آریتمی را بدتر کند و ضربان قلب برای تنظیم آن مورد نیاز است.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگ شدن عروق منتقل کننده خون به ریه ها و قلب (تنگی ریه)
• مرگ در موارد نادر

فرسایش فیبریلاسیون

چگونه برای تخلیه آماده شویم؟

پزشک شما را معاینه می کند و چندین آزمایش را برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای تخلیه فیبریلاسیون دهلیزی با شما صحبت خواهد کرد. بنابراین ، شما باید پزشک خود را در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش به دارو مطلع کنید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به او بگویید.
خوردن و آشامیدن یک روز قبل از عمل ضروری است. در صورت مصرف دارو ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، ممکن است به شما دستور داده شود که چند روز قبل از عمل ، مصرف داروهای ضد آریتمی را متوقف کنید.
اگر دستگاه قلب پیوندی دارید ، مانند ضربان ساز یا دفیبریلاتور قلبی عروقی ، با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا احتیاط های خاصی باید انجام شود یا خیر.

برای تخلیه کاتتر برای فیبریلاسیون اتمی

در صورت فیبریلاسیون دهلیزی ، کاتترها در بیمارستان برداشته می شوند. قبل از عمل ، متخصص روی بازو یا دست شما رگ می گذارد و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ممکن است برای خوابیدن از بیهوشی عمومی استفاده شود.

پس از اثر آرام بخش ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را بر روی کشاله ران ، گردن یا شانه اعمال می کنند. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و یک لوله را از طریق سوزن هدایت می کند.

3. پزشک سوندها را از غلاف عبور داده و آنها را به چند نقطه در قلب شما هدایت می کند. او می تواند یک سرنگ به داخل کاتترها تزریق کند تا به او در مشاهده رگ های خونی و قلب با استفاده از اشعه ایکس کمک کند. کاتترها حاوی الکترودهایی هستند که می توانند برای ارسال سیگنال های الکتریکی به قلب برای ثبت فعالیت الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، مطالعه “الکتروفیزیولوژی” نامیده می شود.

در مرحله بعدی ، پزشک از نکات سوند برای اعمال گرما (فرکانس رادیویی) یا سرما (کرایوآبلاسیون) به ناحیه مورد نظر برای تخریب بافت و ایجاد اسکار استفاده می کند.

5. این روش معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل دشوار می تواند بیشتر طول بکشد.

6. در طی این روش ، هنگام تزریق رنگ به داخل کاتترها یا هنگام تزریق انرژی از طریق نوک کاتتر ، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، در صورت داشتن هرگونه درد شدید یا تنگی نفس ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلبی

برای فیبریلاسیون دهلیزی پس از برداشتن کاتتر

• بعد از عمل در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون شما دائما تحت نظر عوارض جانبی هستید.

بسته به شرایط ، ممکن است بتوانید همان روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از عمل کمی درد داشته باشید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از انجام عمل جراحی کاتتر می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج:

فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های ضربان قلب را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما ثابت نشده است که می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد ، بنابراین پزشک ممکن است به شما توصیه کند که به مصرف داروهای رقیق کننده خون ادامه دهید.

ضربان نامنظم قلب ممکن است عود کند. عود در افراد مسن با سایر بیماریهای قلبی ، مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن دشوار است ، شایع تر است.

احتمالاً حدود سه ماه پس از عمل به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما بازگردد ، اکنون می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی به روش دیگری برای تخلیه نیاز دارند.

حتی پس از انجام یک فرسایش موفقیت آمیز ، پزشک شما ممکن است استفاده از یک مانیتور ضربان قلب پیوسته ، مانند ضبط کننده حلقه کاشتنی را پیشنهاد کند. اگر هنوز مشکل ریتم قلب دارید ، پزشک ممکن است یک ضربان ساز معمولی را توصیه کند.

حذف قلب سریع سرعت موفقیت آن را افزایش می دهد

میزان موفقیت در جراحی برداشتن قلب

بینایی بعد از عمل نسبتاً خوب است ، اما بستگی به نوع مشکل و شدت آن دارد. بنابراین دستیابی به نتیجه مثبت حداقل 3 ماه طول می کشد.
تحقیقات بزرگ جهانی در زمینه درمان فیبریلاسیون دهلیزی نشان داده است که برداشتن سوند در افراد مبتلا به این بیماری حدود 80 درصد م effectiveثر است و 70 درصد افراد نیازی به داروهای ضد آریتمی ندارند.

در مطالعه دیگری ، میزان فرسایش به طور کلی برای انواع آریتمی های پانکراس ارزیابی شد که آنها ناموفق بودند. به

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که نیاز به تخلیه دارد. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مداوم دارند نسبت به افرادی که مشکلات متناوب دارند موفق تر نیستند.

منبع:
www.mayoclinic.org:

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید