درمان قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – نکات قدرت تلفن


عسل و دارچین. درمان قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که خواص مفید زیادی دارند. برخی معتقدند وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر یک از آنها دارای خواص درمانی هستند ، چند ادعا در مورد مخلوط عسل و دارچین چندان دقیق نیست. این مقاله به بررسی مزایای دارچین عسل می پردازد که واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه متمایز می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه بیشتر از عسل در آشپزی به عنوان شیرین کننده استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست دارچین تهیه می شود. مردم پوست چوب دارچین را جدا کرده و خشک می کنند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین فقط فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی از مردم تصور می کنند که ترکیب این دو سوددهی بیشتری دارد. در سال 1995 ، یکی از روزنامه های کانادایی مقاله ای منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چند برابر شده است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاها در مورد ترکیب این دو از نظر علمی صحیح نیست.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه پخت و پز محبوب است که می تواند به عنوان یک افزودنی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دو نوع اصلی وجود دارد.

دارچین کاسیا. این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین چشم چشم. این نوع به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید ناشی می شود. این ماده طعم و عطر دلپذیری از دارچین را نیز ایجاد می کند.

در اینجا محبوب ترین فواید دارچین آورده شده است.

ممکن است التهاب را کاهش دهد.

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

می تواند به درمان بیماری های عصبی کمک کند.

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد.

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی لوله های آزمایش حیوانات نشان داده است که دارچین به جلوگیری از رشد و تولید سلول های سرطانی کمک می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتری و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی از مردم تصور می کنند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل:

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال ، باید توجه داشت که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل تصفیه نشده با کیفیت بالا متمرکز شده است.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است.

می تواند برای مهار سرفه مثر باشد.

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه شب م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قدرتمند زخم ها و سوختگی ها.

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل بر روی پوست یک عامل قوی ترمیم زخم است.

تصور می شود که عسل نیز کمک می کند. بهبود خواب ، بهبود حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، درمان عفونت – یک راه طبیعی برای کاهش پلاک است ، اما این ادعاها توسط علم تأیید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اعتقاد بر این است که اگر فقط عسل و دارچین بتوانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که خواص مفید عسل و دارچین مشابه هستند. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند چندین عامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطوح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین به احتمال زیاد روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین ، سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیز نشان داد که دوز روزانه دارچین کلسترول کل را به 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) – 9 میلی گرم در دسی لیتر تری گلیسیرید – 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین سطح خوبی را کمی بالا می برد. کلسترول (HDL):

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون متوسط ​​را کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنولیک جریان خون را در قلب بهبود می بخشد ، از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

دارچین عسل همچنین می تواند از بیماری های قلبی جلوگیری کند ، زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

ممکن است به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توان به صورت موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

استفاده از عسل روی پوست به التیام سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی می تواند مزایای دیگری نیز برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. مطالعه ای روی لوله آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است ، می توانید آن را از خواربارفروشی خریداری کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به مدیریت دیابت کمک کند

قبلاً ثابت شده است که مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون ناشتا در افراد مبتلا به این بیماری می شود. دارچین قند خون را کاهش می دهد ، حساسیت به انسولین را افزایش می دهد. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود که به انتقال قند خون به سلول ها کمک می کند.

عسل می تواند برای افراد دیابتی مفید باشد. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

عسل و دارچین نسبتاً مفیدتر از چای برای شیرین کردن چای هستند. با این حال ، عسل هنوز حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که مزایای زیادی برای سلامتی شما به ارمغان می آورند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از فنل آنتی اکسیدان است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه جات بیشترین میزان آنتی اکسیدان را دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند مقدار زیادی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از پیشنهادات برای استفاده از عسل-دارچین به صورت علمی اثبات نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای مشهور اما تأیید نشده در مورد دارچین عسل وجود دارد.

با علائم آلرژی مبارزه می کند.

مطالعاتی در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند. عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند. اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ تحقیقی در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند. چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به کاهش وزن کمتری کمک می کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

درد آرتروز را تسکین می دهد. عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را تسکین می دهد. ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند ، و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر از انواع مختلف کاسیا استفاده می کنید ، مصرف روزانه آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز استفاده کنید.

پوست و دارچین برای استفاده برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر کدام فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم ثابت شده است. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com:

دیدگاهتان را بنویسید