درمان واقعیت مجازی می تواند به کاهش آگورافوبیا و پریشانی در افراد مبتلا به روان پریشی کمک کنددرمان واقعیت مجازی می تواند برای کمک به کاهش بیماران روان پریشی کلیدی باشد بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در مجله، از آگورافوبیا و ناراحتی اجتناب کنید چاقوی کوچک جراحی.

در این مطالعه، از درمان واقعیت مجازی برای غوطه ور کردن بیماران در انواع سناریوهای اجتماعی با مربی مجازی استفاده شد تا به راهنمایی آنها کمک کند.

نویسندگان مطالعه دریافتند که بیمارانی که درمان واقعیت مجازی و مراقبت‌های معمول را دریافت کرده‌اند، نسبت به همتایان خود که به‌تازگی مراقبت‌های معمول را دریافت کرده‌اند، آگورافوبیا و پریشانی کمتری دارند. این مطالعه همچنین نشان داد که بیمارانی که ترس‌های شدید اضطرابی را تجربه کرده و از آن اجتناب کرده‌اند، از درمان واقعیت مجازی سود بیشتری می‌برند.

با این حال، محققان “تفاوت قابل توجهی در بروز عوارض جانبی جدی” بین دو گروه پیدا نکردند.

نویسندگان مطالعه نوشتند: «تحلیل میانجی‌گری نشان داد که درمان واقعیت مجازی با کاهش افکار نگران‌کننده و رفتارهای محافظتی مرتبط با مدل شناختی عمل می‌کند».

“تحلیل تعدیل نشان داد که درمان VR به ویژه برای بیماران مبتلا به آگورافوبیا شدید، مانند عدم امکان ترک خانه بدون همراه، مفید است. درمان GameChange VR می تواند روان درمانی موثری را برای روان پریشی ارائه دهد، به ویژه برای بیمارانی که ترک خانه خود را سخت می بینند، به محل مراجعه می کنند. از امکانات، یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی.”

این مطالعه شامل ۳۴۶ بیمار ۱۶ ساله و بالاتر با تشخیص روان پریشی طیف اسکیزوفرنی یا تشخیص عاطفی با علائم روان پریشی بود. همه بیماران در این مطالعه موانعی را برای خروج از خانه به دلیل اضطراب گزارش کردند.

نیمی از بیماران تحت درمان Oxford VR GameChange VR و مراقبت های معمول قرار گرفتند، در حالی که نیمی دیگر فقط مراقبت های معمول را دریافت کردند. بیماران گروه واقعیت مجازی به یک برنامه نرم افزاری دسترسی پیدا کردند که شش جلسه ۳۰ دقیقه ای VR را در مدت شش هفته ارائه می کرد. درمان واقعیت مجازی توسط یک پزشک انجام شد که به تهیه فناوری برای بیماران و نظارت بر روند کمک کرد.

چرا مهم است

طبق حقایق آمریکا۱۲۲ میلیون نفر در آمریکا در منطقه ای با کمبود مراقبت های بهداشتی زندگی می کنند. این کمبود ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی منجر به افزایش جزئی ابزارهای دیجیتالی برای کمک به بیماران در دریافت مراقبت از جمله واقعیت مجازی شده است.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: «واقعیت مجازی فراگیر (VR)، جهان‌های تعاملی سه‌بعدی تولید شده توسط رایانه که حس حضور در محیط‌های جدید به اندازه واقعی را ایجاد می‌کند، یک ابزار درمانی بالقوه قدرتمند است که می‌تواند بر این موانع غلبه کند.

بیماران در شبیه‌سازی موقعیت‌های مضطرب راحت‌تر درگیر می‌شوند و یاد می‌گیرند زیرا می‌دانند که بهبودی واقعی نیست. با خودکار کردن ارائه درمان در واقعیت مجازی، وابستگی به درمانگران آموزش دیده از بین می‌رود. در تحویل خودکار، تکنیک ها به طور مداوم در حال اجرا هستند و تکرار نتایج آزمایشی بسیار محتمل است. “

روند بزرگ

Oxford VR مدتی است که در زمینه اضطراب اجتماعی کار می کند. در سال ۲۰۲۰، این شرکت از ابزار جدیدی به نام مشارکت اجتماعی کامل این برای درمان انواع شرایط سلامت روان مرتبط با این نوع اضطراب، از جمله آگورافوبیا، افسردگی و اسکیزوفرنی طراحی شده است.

اما این تنها شرکتی نیست که به دنبال استفاده از واقعیت مجازی برای انواع مشابه درمانی است. Limbix Italia از فناوری واقعیت مجازی برای کمک به کارکنان بیمارستان برای مقابله با اضطراب در طول همه‌گیری COVID-19 استفاده کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر