در بحبوحه افزایش هزینه های زندگی، تورم بریتانیا به بالاترین میزان در ۴۱ سال گذشته یعنی ۱۱.۱ درصد رسید


تورم بریتانیا در بحبوحه بحران شدید هزینه های زندگی به بالاترین حد در 41 سال گذشته یعنی 11.1 درصد رسید - SurgeZirc UK
تورم بریتانیا در بحبوحه بحران حاد هزینه زندگی به بالاترین میزان در ۴۱ سال گذشته یعنی ۱۱.۱ درصد رسید.

در ماه اکتبر، نرخ تورم بریتانیا به بالاترین حد خود در ۴۱ سال گذشته رسید و درخواست‌هایی را از دولت برای کاهش هزینه‌های زندگی با اجرای طرح‌های مالیاتی و هزینه‌های جدید برانگیخت.

اداره آمار ملی روز چهارشنبه گزارش داد که قیمت مصرف کننده در سال منتهی به اکتبر ۱۱.۱ درصد در مقایسه با ۱۰.۱ درصد در سپتامبر افزایش یافته است. رقم جدید پیش‌بینی ۱۰.۷ درصدی اقتصاددانان را پشت سر گذاشت.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: بوریس جانسون “به عنوان رهبر حزب محافظه کار بازخواهد گشت” – جیک پری

بر اساس گزارش اداره ملی آمار، افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی، نرخ تورم بریتانیا را به بالاترین سطح خود از اکتبر ۱۹۸۱ رسانده است.

این نرخ از نرخ تورم ماه قبل ۱۰.۷ درصدی در ۱۹ کشور اروپایی که از یورو استفاده می کنند و همچنین نرخ تورم ۷.۷ درصدی در ایالات متحده که در ماه اکتبر کاهش یافته بود، فراتر رفت.

این ارقام یک روز قبل از اینکه جرمی هانت صدراعظم خزانه داری آمریکا بودجه جدیدی را در بحبوحه درخواست های فزاینده برای دستمزدهای بالاتر، مزایای بیشتر و هزینه های بیشتر برای بهداشت و آموزش ارائه کند، زیرا تورم بالا قدرت مخارج را در سراسر کشور از بین می برد.

این خواسته ها در حالی مطرح می شود که هانت تلاش می کند کسری بودجه پیش بینی شده ۵۰ میلیارد پوندی (۵۹ میلیارد دلار) را ببندد و اعتبار را پس از سیاست های اقتصادی فاجعه بار نخست وزیر سابق لیز تراس که اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کرد و به آشفتگی بازار دامن زد و امور مالی دولت را پیچیده کرد، احیا کند.

با تورم بالا نمی توانیم به رشد بلندمدت و پایدار برسیم. هانت پس از انتشار ارقام تورم گفت: فردا طرحی را برای کاهش بدهی، تثبیت و کاهش تورم و در عین حال حمایت از آسیب پذیرترین اقشار ارائه خواهم کرد.

دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال مبارزه برای کنترل تورم فوق‌العاده هستند که با بهبود اقتصاد جهانی از همه‌گیری ویروس کرونا و پس از تهاجم روسیه به اوکراین، گاز طبیعی، نفت، غلات و نان سرعت گرفته است. روغن

در حالی که سیاست گذاران کنترل چندانی بر چنین شوک های خارجی ندارند، افزایش قیمت ها در حال افزایش است زیرا تولیدکنندگان هزینه ها را به سمت مصرف کنندگان منتقل می کنند و کارگران خواستار دستمزدهای بالاتر هستند که تهدیدی بلندمدت برای رشد اقتصادی است.

بانک مرکزی انگلیس در اوایل این ماه پیش بینی کرد که تورم بریتانیا در سه ماهه چهارم قبل از شروع کاهش در اوایل سال آینده به حدود ۱۱ درصد خواهد رسید. در حالی که سیاست گذاران تلاش می کنند تورم را به هدف ۲ درصدی خود بازگردانند، بانک هشت افزایش متوالی نرخ بهره را تصویب کرده است و نرخ بهره اصلی را به ۳ درصد افزایش می دهد.

هانت اظهار داشت که دولت وظیفه دارد به بانک انگلستان در کنترل تورم و مدیریت مسئولانه امور مالی کشور کمک کند.

این نظرات کاملاً در تضاد با پیام تراس بود که وظیفه دولت تحریک رشد است.

بانک های مرکزی اروپا و ایالات متحده نیز به شدت نرخ بهره را افزایش دادند، اگرچه انتظار می رود فدرال رزرو پس از کاهش تورم در ماه گذشته از ۸.۲ درصد در سپتامبر به ۷.۷ درصد در ماه گذشته کاهش یابد. با این حال، تورم بریتانیا هنوز به اوج خود نرسیده است.

به گفته اداره سرشماری، قیمت مواد غذایی در سال منتهی به اکتبر ۱۶.۴ درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش از سپتامبر ۱۹۷۷ بود، زیرا سوپرمارکت ها هزینه های بالاتری را به مشتریان منتقل کردند. حتی پس از اینکه دولت قیمت انرژی را برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر تاثیر بحران انرژی اوکراین محدود کرد، هزینه برق و گاز طبیعی ۲۴ درصد افزایش یافت.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: جرمی هانت فکر نمی کند که برگزیت بریتانیا را فقیرتر کرده است

به گفته Shauna Lowe، کارشناس برنامه ریزی مالی در Fund Manager، تورم برای اکثر خانواده ها قابل درک است.

متأسفانه، بریتانیا هنوز از نظر کاهش تورم از آمریکا پیروی نکرده است.

او گفت: «در واقع، بانک انگلستان هفته گذشته اعلام کرد که انتظار ندارد تورم تا اواسط سال آینده کاهش یابد، بنابراین مصرف کنندگان باید برای فشار بیشتر بر امور مالی خود آماده شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر