در ماه مبارک رمضان اگر آبلیمو به گردن بمالید….


لیمو از جمله مرکباتی است که خواص بی شماری دارد. خواص این میوه برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. مقدار ویتامین C موجود در این میوه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اگر در اینترنت جستجو کنید، مقالات زیادی در مورد خواص لیموترش وجود دارد. اما امروز صحبت از یک خاصیت خاص لیمو است که افراد کمی از آن اطلاع دارند! خاصیتی که می تواند دارویی معجزه آسا برای کسانی باشد که در اثر روزه داری دچار دردهای مختلف بدن به خصوص سردرد می شوند. در این مقاله از سری مقالات خبرنامه قسمت سلامت، خواص و اثرات مالیدن لیمو به گردن برای تسکین مورد بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: خواص ترکیبی زنجبیل، عسل و لیمو: از کاهش وزن تا افزایش قوای جنسی

ماه رمضان و سردردهای رایج

با میانگین ۱۵ ساعت گرسنگی، سردردهای شدید را می توان به مدت یک هفته تا ۱۰ روز مشاهده کرد، به ویژه در فرآیند شرطی کردن بدن به روزه گرفتن در تمام ماه مبارک رمضان.

به دلیل کم آبی، مشکلات سلامتی مانند میگرن زندگی اجتماعی را محدود می کند. روزه‌دار در این مرحله به مسکن‌های جایگزین متوسل می‌شود که به روزه آسیبی نمی‌رساند یا فاسد نمی‌شود. لیمو یکی از این مسکن های طبیعی است. می توانید با لیمو به طور طبیعی و بدون صبحانه از شر سردرد خلاص شوید.

نحوه استفاده از لیمو، میوه ای بی نظیر سرشار از ویتامین C و خواص آروماتراپی برای تسکین درد، در این مقاله توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید: زنجبیل، عسل و لیمو را در صورت مصرف منظم هر روز مخلوط کنید

تاثیر مالیدن لیمو بر گردن

آب لیمو می تواند سردردهای ناشی از کم آبی بدن را تسکین دهد. آب لیمو علاوه بر مبارزه با سردرد به هضم غذا کمک می کند. اما آب لیمو را نمی توان در روزه داری مصرف کرد. با این حال، لیمو می تواند به تسکین سردرد کمک کند.

به لطف خواص آروماتراپی، لیمو برای استفاده خارجی نیز برای سردرد مفید است. یک تکه لیمو را در دست خود بمالید تا خمیر شود و آن را روی صورت و پیشانی خود بمالید. در کمترین زمان احساس تسکین درد خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ راه برای استفاده صحیح از لیمو برای کاهش وزن سریع!

مطالبی در مورد خواص لیمو ممکن است دوست داشته باشید.

ترکیب پوست لیمو و روغن زیتون در تسکین و تسکین درد مفاصل معجزه می کند

خواص درمانی مخلوط آب گرم و لیمو: اگر این مخلوط را هر روز صبح بنوشید…

اثرات و خواص لیمو منجمد: ۳ خاصیت شگفت انگیز لیموترش منجمد برای سلامتی

خداحافظ موهای سفید: خواص شگفت انگیز و موثر روغن نارگیل و لیمو