دولت فاش کرده است که جاسوسان بریتانیایی از اوکراین در برابر حملات سایبری روسیه دفاع می کنند


فاش شده است که سرویس های اطلاعاتی بریتانیا از زمان آغاز حمله مسکو در ماه فوریه در محافظت از اوکراین در برابر حملات سایبری روسیه نقش مهمی ایفا کرده اند.

لئو دوچرتی، وزیر امور خارجه، با اعلام جزئیات برنامه دفاع سایبری فوق محرمانه قبلی، گفت آسیب وارد شده به هکرهای روسی بدون حمایت جاسوسان بریتانیایی “بسیار قابل توجه” خواهد بود.

هر روز ما تصاویر وحشتناکی از آسیب دیدگی شبکه انرژی اوکراین توسط حملات بالستیک و پهپادهای روسیه مشاهده می کنیم – آنها با تهدید و چالش مشابهی در حوزه سایبری روبرو هستند. او هست بی بی سی.

آقای دوچرتی هم گفت اسکای نیوز بریتانیا سیستم های دفاع سایبری خود را به دلیل تهدید روسیه تقویت کرده است.

ما در حال حاضر در خط مقدم هستیم … ما از تهدید آگاه هستیم. ما آمادگی و دفاع خود را بالا برده ایم.

به همین دلیل است که ما تجربه عمیقی در دفاع سایبری داریم و به همین دلیل است که بسیار خوشحالیم که آن را با متحدان اوکراینی خود به اشتراک می گذاریم.

برنامه سایبری موسوم به اوکراین حدود ۶ میلیون پوند هزینه داشت و در ۲۴ فوریه امسال راه اندازی شد – همان روزی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به نیروهای خود دستور داد از مرز به اوکراین عبور کنند.

این برنامه پشتیبانی پس از آن اعلام شد که مقامات FCDO تشخیص دادند که دیگر لازم نیست عملیات خود را مخفی نگه دارند – که نشان می دهد مسکو از قبل از این طرح آگاه بوده است.

اعتقاد بر این است که فقدان یک حمله سایبری بزرگ به کیف به دلیل تلاش‌های روسیه نیست، بلکه به دلیل موفقیت مدافعان سایبری در اوکراین است که توسط دولت‌های خارجی از جمله بریتانیا و صنعت سایبری حمایت می‌شوند.

آقای دوچرتی گفت: “این اوکراینی ها در خط مقدم دفاع از میهن خود هستند و … ما مقداری مواد و تجربیات را فراهم کرده ایم تا به آنها اجازه دهیم این کار را بسیار موثر انجام دهند.” اسکای نیوز.

این نقشه وضعیت کنونی جنگ در اوکراین و مکان های بمباران ۳۱ اکتبر را نشان می دهد

(عکس های سندیکای مطبوعات)

بریتانیا همچنین سخت‌افزار و نرم‌افزاری را برای تقویت دفاع الکترونیکی از جمله فایروال‌ها در اختیار اوکراین قرار داده است تا مردم بتوانند به اطلاعات و خدمات حیاتی دسترسی داشته باشند.

قابلیت های پزشکی قانونی به طوری که تحلیلگران اینترنتی در اوکراین بتوانند بهتر بفهمند چه کسی به آنها حمله کرده و چگونه آنها را تامین مالی کرده است.

وزیر امور خارجه جیمز کلورلی گفت: “حمایت بریتانیا از اوکراین به کمک نظامی محدود نمی شود – ما از تخصص پیشرو در جهان برای حمایت از دفاع سایبری اوکراین استفاده می کنیم.”

ما با هم شکست کرملین را در همه جبهه ها تضمین خواهیم کرد: در زمین، هوا و فضای مجازی.

لیندی کامرون، مدیر اجرایی مرکز ملی امنیت سایبری گفت: «تهدید همچنان واقعی است و بسته حمایتی بریتانیا بدون شک دفاع اوکراین را تقویت خواهد کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر