رئیس جمهور در آیووا جنگ پوتین علیه اوکراین را “نسل کشی” خواند. – و بیشو تک


۲۲۰۴۱۲ – بایدن جنگ پوتین را یک “جنگ نسلی” در طی سخنرانی در آیووا توصیف کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار اقدامات ارتش ولادیمیر پوتین در اوکراین را “نسل کشی” توصیف کرد. رئیس جمهور در بیانیه ای در آیووا درباره قیمت بنزین گفت: «بودجه خانواده شما، توانایی شما برای پر کردن باک شما – هیچ یک از اینها نباید به این بستگی داشته باشد که آیا یک دیکتاتور در نیمه راه جهان اعلام جنگ و نسل کشی می کند یا خیر».

بایدن قبلاً از اصطلاح “جنایت جنگی” استفاده کرده بود، اما دولت تا کنون از استفاده از اصطلاح “نسل کشی” برای اشاره به عملیات زمینی روسیه در اوکراین اجتناب کرده است.

کاخ سفید در حال مدیریت پیامدهای حاصل از داده‌های جدید است که نشان می‌دهد قیمت‌های مصرف‌کننده با سریع‌ترین سرعت از سال ۱۹۸۱ در سال گذشته افزایش یافت و بسیاری از افزایش دستمزدهای آمریکا را در دوره بهبودی پس از کووید جبران کرد. این اعداد در حالی است که یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که محبوبیت کم بایدن به اوج جدیدی رسیده است.

امتیاز کلی او اکنون زیر ۴۰ است و با ترک افغانستان به کمتر از ۵۰ کاهش یافته است. به نظر می رسد رای دهندگان در برخورد با برخی مسائل مانند جرم و جنایت و مهاجرت به او احترام کمتری قائل هستند.

۱۶۴۹۸۱۸۸۴۴

کاخ سفید ممنوعیت “ناراحت کننده” سقط جنین در اوکلاهاما را محکوم کرد

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت که قانون اوکلاهاما که مراقبت از سقط جنین را جرم انگاری می کند، با ۱۰ سال زندان و جریمه ۱۰۰ هزار دلاری برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، “حمله ای غیرقانونی” به سلامت زنان است.

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ساعت ۰۴:۰۰

۱۶۴۹۸۱۶۱۴۴

معاون فرماندار نیویورک به اتهام رشوه دستگیر شد

فرمانده دوم نیویورک، ستوان فرماندار برایان بنجامین، به دلیل اختلاس وجوه دولتی برای یک سرمایه گذار املاک و مستغلات هارلم در ازای اخاذی هزاران دلاری به عنوان کمک غیرقانونی از یک شرکت ورشکسته دستگیر شده است. کمپین سیاسی خودش

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ۰۳:۱۵

۱۶۴۹۸۱۳۴۴۴

آیا جو بایدن جیمی کارتر جدید است؟

این واقعیت که تورم از اواخر سال ۱۹۸۱ به اوج خود رسیده است، اکنون بایدن را با سلف دموکرات خود، جیمی کارتر، مقایسه می کند که دوره ای از ضعف اقتصادی را رهبری کرد که در دوران رونالد ریگان تغییر کرد.

اما حتی اگر مقایسه درست باشد، لزوماً به این معنی نیست که همه اینها خبر بدی برای دموکرات ها است.

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ۰۲:۳۰

۱۶۴۹۸۱۰۷۴۴

ICYMI: تورم قیمت مصرف کننده ایالات متحده به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته رسید

تورم در ایالات متحده در سال گذشته ۸.۵ درصد افزایش یافت، رقمی که از زمان آشفتگی عمیق اقتصادی که در سال ۱۹۸۱ ادامه یافت مشاهده نشده است.

قیمت مواد غذایی، بنزین، مسکن و سایر کالاها افزایش یافته است، به این معنی که افزایش دستمزدی که مردم در دوران بهبود اقتصادی پس از کووید دریافت کردند نادیده گرفته شده است.

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ۰۱:۴۵

۱۶۴۹۸۰۸۰۴۴

چرا تورم ایالات متحده اینقدر بالاست و چه زمانی ممکن است کاهش یابد؟

یک ماه دیگر، تورم به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته رسید.

در دوازده ماه منتهی به مارس، قیمت مصرف کننده ۸.۵ درصد افزایش یافت. این سریعترین جهش سال به سال از سال ۱۹۸۱ بود که بسیار بالاتر از ۷.۹ درصد در فوریه بود که بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته بود.

حتی با کنار گذاشتن قیمت‌های مواد غذایی و انرژی، که به دلیل نوسانات بدنام هستند و قیمت‌ها را بالا برده‌اند، به اصطلاح تورم اصلی در ۱۲ ماه گذشته ۶.۵ درصد افزایش یافته است. همچنین این بزرگترین جهش در چهار دهه گذشته بود.

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ۰۱:۰۰

۱۶۴۹۸۰۵۳۴۴

چرا بایدن اجازه می دهد اتانول بیشتری در بنزین وجود داشته باشد؟

دولت بایدن می گوید که قانون فدرال را در مورد ممنوعیت سطوح بالای اتانول در بنزین در تابستان به حالت تعلیق در می آورد. این اقدام که روز سه‌شنبه توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر به آیووا اعلام شد، با هدف کاهش قیمت‌های پمپ در طول جنگ روسیه با اوکراین افزایش یافته است. آیووا یک تولید کننده عمده افزودنی های سوخت مبتنی بر ذرت است.

الیور اوکانل۱۳ آوریل ۲۰۲۲ ۰۰:۱۵

۱۶۴۹۸۰۲۶۴۴

دادستان کل داکوتای جنوبی برای یک تصادف مرگبار فراخوانده شده است

فرماندار داکوتای جنوبی، سه‌شنبه، دادستان کل جیسون راونسبورگ در تصادف اتومبیل در سال ۲۰۲۰ که منجر به کشته شدن یک عابر پیاده شد، اما در ابتدا گفت که ممکن است با آهو یا حیوان بزرگ دیگری روبرو شده باشد.

راونسبورگ جمهوری خواه اولین مقامی است که در تاریخ داکوتای جنوبی استیضاح می شود. او حداقل به طور موقت از دادگاه تاریخی سنا حذف خواهد شد، جایی که برای محکوم کردن او به اتهامات استیضاح به اکثریت دو سوم آرا نیاز است. سنا باید حداقل ۲۰ روز برای برگزاری دادگاه صبر کند، اما هنوز تاریخی را تعیین نکرده است.

راونزبورگ سال گذشته به دلیل دو تخلف رانندگی در این حادثه، از جمله انحراف غیرقانونی، اعتراضی نکرد. او مرگ جوزف بائر را یک حادثه تلخ توصیف کرد.

در رای محدود به استیضاح راونسبورگ، مجلس تحت کنترل جمهوریخواهان او را به جنایاتی متهم کرد که منجر به مرگ شخصی شد، ارائه “تعریف نادرست متعدد” به افسران مجری قانون پس از حادثه، و استفاده از دفتر وی برای انجام تحقیقات جنایی. محکومیت سنا به این معنی بود که راونزبورگ از داشتن هر گونه منصب دولتی در آینده منع خواهد شد.

او گفت: «وقتی صحبت از زندگی یکی از هموطنان شما می‌شود، فکر می‌کنم این موضوع برای همه سنگینی می‌کند. ویل مورتنسون که مواد بازجویی را ارائه کرد.

الیور اوکانل۱۲ آوریل ۲۰۲۲، ۲۳:۳۰

۱۶۴۹۸۰۰۱۳۱

حمله پرنده به بایدن در حین سخنرانی رئیس جمهور

در برخی محافل او را خوش شانس می دانند. اما در جریان سخنرانی امروز آقای بایدن در مورد قیمت انرژی در آیووا، دوربین ها فضله پرندگان را مشاهده کردند که روی کت رئیس جمهور چکه می کرد. در زیر تماشا کنید:

دیوید تینتور۱۲ آوریل ۲۰۲۲ ۲۲:۴۸

۱۶۴۹۷۹۹۹۴۴

بایدن به قهرمانان غیرنظامی تیراندازی متروی بروکلین ادای احترام کرد

رئیس جمهور جو بایدن اولین کسی بود که به مردی که در متروی شلوغ نیویورک تیراندازی کرد پاسخ داد.

او گفت: “من و جیل – من و همسرم برای همه کسانی که تحت تأثیر این تروما قرار گرفته اند دعا می کنیم.” ما از همه نیروهای اولیه که اقدام کردند، از جمله غیرنظامیان، تشکر می کنیم. غیرنظامیانی که از کمک به همسفران خود دریغ نکردند و سعی کردند از آنها محافظت کنند.»

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید پیشتر گفته بود که رئیس جمهور از آخرین تحولات مربوط به تیراندازی روز سه شنبه “آگاه است”.

الیور اوکانل۱۲ آوریل ۲۰۲۲ ۲۲:۴۵

۱۶۴۹۷۹۹۵۴۶

بایدن از واکنش غیرنظامیان به تیراندازی در متروی نیویورک تمجید کرد

بایدن به قهرمانان غیرنظامی تیراندازی در متروی نیویورک ادای احترام کرد

الیور اوکانل۱۲ آوریل ۲۰۲۲ ۲۲:۳۹

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر