رئیس مجلس نمایندگان از خراسان رضوی: بانک ها باید با واحدهای تولیدی مدارا کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام جواد نقبین روز جمعه در بازدید استاندار خراسان رضوی از کارخانه فرآوری روغن کشمیر که با یک چهارم ظرفیت در حال فعالیت است؛ وی با بیان اینکه بانک های سراسر کشور همه جا را در اختیار گرفتند، گفت: واگذاری آن به شخص دیگری بیش از یک سال و نیم طول کشید.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند، گفت: هر چند زمانی بالغ بر ۶۰۰ مومن در این کارخانه کار می کردند و ۳ برابر این تعداد به صورت غیرمستقیم مشغول به کار بودند.

وی گفت: اگر بانک بخواهد این کارخانه را تصاحب کند، همان ۱۰۰ کارگر موجود بیکار می شوند و با مشکلات معیشتی زیادی مواجه می شوند.

نیک پین افزود: از بانک کار انتظار داریم نحوه محاسبه سودی که گفته را اعلام کند با وجود اینکه ۱۴ میلیارد تومان پرداخت کرده اما اکنون اعلام کرده که ۱۷۰ میلیارد تومان باید برگردانده شود، برای این کار چه محاسبه ای وجود دارد؟ شکل؟”

بهره برداری از تنها کارخانه نفت شرق کشور با ظرفیت ۲۰ درصد

مدیر کارخانه روغن های فرآوری شده خراسان گفت: با وجود اینکه تنها کارخانه روغن کشی شرق کشور در کاشمر قرار دارد، اکنون تنها با ۲۰ درصد ظرفیت خود در حال فعالیت است.

محمدرضا شرعی جعفری در بازدید استاندار خراسان رضوی از بخشهای مختلف این کارخانه افزود: کارخانه روغن کشمیر به عنوان بزرگترین کارخانه شرق کشور در سال ۱۳۵۹ افتتاح شد و در مجموع ۶۸۰ بیمه شده داشت. کارمندان

وی با بیان اینکه به دلیل برخی مشکلات تعداد زیادی از کارگران بیکار شدند، گفت: سه کارخانه دیگر این مجتمع به نام های حلب زنی، بت زن و آل مکینه تعطیل شدند.

مدیرعامل کارخانه نفت فرآوری شده خراسان تصریح کرد: با وجود اینکه کارخانه روغن اولین واحدی بود که در شهر صنعتی کاشمر افتتاح شد، اما چند سالی است که به دلیل محدودیت های بانک عامل با مشکلات جدی مواجه هستیم، در حالی که این کارخانه می تواند تولید هشت نوع محصول

وی با اشاره به ظرفیت تولید روغن قنادی در این واحد گفت: در حال حاضر روغن مورد نیاز قنادی از خارج از استانداری تامین می شود؛ در حال حاضر تنها کارخانه روغن کشی شرق کشور هستیم که می توانیم هشت نوع محصول تولید کنیم. از جمله روغن صنعتی.” و روغن های مایع و جامد، روغن سویا، روغن کلزا، روغن شیرینی پزی و پودر چربی برای مصرف دام. “

مدیرعامل کارخانه نفت خراسان از کمبود نقدینگی این واحد گلایه کرد و افزود: اکنون ظرفیت ذخیره ۱۷ هزار تن نفت خام را داریم که در شرق کشور مطلقاً امکان آن وجود ندارد و اگر کسی به ما مراجعه کند. ما می توانیم بخش بزرگی از پرونده را داشته باشیم.» رفع نیازهای خراسان رضوی.

قول مثبت استاندار برای حل مشکل کارخانه فرآوری نفت کشمیر

استاندار خراسان رضوی در این بازدید قول رفع مشکلات را داد و گفت: انشاالله به زودی مشکلات این کارخانه مرتفع خواهد شد.

یعقوب علی نظری گفت: پس از بازگشت به مشهد مشکلات پیش روی این کارخانه بررسی می شود و از هیچ کمکی برای رفع مشکلات این واحد تولیدی جلوگیری نمی کنیم.

وی گفت: به زودی تمامی مسائل و مشکلات این کارخانه در مرکز استانداری مطرح می شود.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر