رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، طبق اعلام موسسه ملی بهداشت و تغذیه ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار: شیوه زندگی امروز ، بهتر است روشهای احتمالی کاهش وزن در آینده را مطالعه کنید.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر رابطه جنسی در درمان چاقی برای ما بیشتر قابل درک خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها به فعالیت بدنی ختم نمی شود. به عنوان مثال ، رابطه جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست ، بسیاری از عوامل در روند کاهش وزن نقش دارند. البته بهتر است بدانید که رابطه جنسی به اندازه رفتن به باشگاه است. کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، عواقبی نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیر فیزیکی رابطه جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیر روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه از افزایش وزن از طریق رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • رابطه جنسی – راه حلی برای مشکلات ناشی از چاقی
 • سوزاندن کالری در هنگام رابطه جنسی و کاهش وزن

رابطه جنسی یک راه ساده برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به سبک زندگی بی تحرک عادت کرده اید. دلایلی که باعث می شود افراد در ابتدا از این روش برای کاهش وزن خودداری کنند. شامل گزینه های ارائه شده در زیر است.

 • وجود مشاغل کاری
 • بیرون آمدن از خانه هدر دادن زمان در این و آن طرف
 • ماهیچه ها در هفته های ابتدایی باشگاه درد می کنند
 • کاهش کارایی کارهای روزانه
 • ساعات کاری ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. بنابراین ، LifeDite فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر را به شما ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. چقدر در اتاق خواب فعال هستید؟ هرچه انرژی بیشتری دریافت کنید ، کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی باعث فعال شدن قلب و افزایش متابولیسم می شود که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر کالری سوزی ، رابطه جنسی به راحتی با ورزش با شدت متوسط ​​قابل مقایسه است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید. نگران نباش. کافی است زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. علاوه بر این ، با انجام حرکات لگن یا لگن ، علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به عملکرد بهتر در اتاق خواب خود کمک می کنید.

مقاربت جنسی کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن است. کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. چقدر کورتیزول در بدن ترشح می شود؟ استرس بیشتری خواهیم داشت ، که باعث ایجاد اشتهای کاذب ، منجر به افزایش وزن می شود.

کاهش استرس جنسیرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، از دسترس بودن غذا در هنگام استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن و چاقی است. خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. ترشح این هورمون مهم را تقویت می کند و خواب خوب را تقویت می کند.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ شما در کاهش وزن در طول رژیم موفق تر خواهید بود.

ایجاد اعتماد به نفس و درمان چاقی

رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می کند. خود ارزیابی است. وقتی با یک تخم مرغ معمولی و برنامه ریزی شده رابطه جنسی دارید. شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر منجر به زندگی جنسی رضایت بخش و حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیر مستقیم شما را مجبور می کند تا عادات غذایی سالم تر و فعالیت بدنی منظم را متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن منجر به سطح غیرطبیعی هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. اما با گذشت زمان ، افزایش رابطه جنسی سطح تستوسترون را افزایش می دهد ، ازدواج را لذت بخش تر می کند و البته برای کاهش وزن کالری بیشتری می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین “چاقی” سیستم قلبی عروقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز در حال افزایش وزن هستند؛ آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. در طول رابطه جنسی ، متابولیسم همزمان افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی خون مورد نیاز خود را برای پمپاژ و سالم ماندن تامین می کنند و از بیماری ایسکمیک قلب جلوگیری می کنند.

سوزاندن کالری در هنگام رابطه جنسی و کاهش وزن

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. اگر فراوانی و فراوانی این روابط افزایش یابد. این رقم افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

میزان کالری سوزانده شده به حدی است که یک کیلوگرم از وزن بدن کاهش می یابد که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین ، اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف می کنید؟ اگر 70 بار رابطه جنسی داشته باشید ، تقریباً یک کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست. اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کرد که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین فیزیکی می شود و زمان سپری شده در ورزشگاه است. با این حال ، این فعالیت به تغذیه بدن بسیار کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین ترشح می کند ، هورمون های مفید دیگری که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطر ابتلا به افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. بنابراین ، به نوبه خود ، به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید