رادنی گراهام، یکی از نمادهای هنری محبوب ونکوور، در سن ۷۳ سالگی درگذشت.


رادنی گراهام، یکی از بزرگترین ستاره های هنر چند رشته ای کانادا، در سن ۷۳ سالگی درگذشت. درگذشت او توسط گالری لیسون در لندن، انگلستان اعلام شد.

گراهام پس از یک سال مبارزه با سرطان در ۲۲ اکتبر به همراه خانواده و عزیزانش درگذشت.

نیکلاس لاگزدال، صاحب گالری لیسون، نوشت: «ما رادنی عزیزمان را از دست دادیم، هنرمندی نابغه، دوستی عزیز، متخصص در لباس مبدل، کمد لباسی جذاب، مردی با حس شوخ طبعی، ترانه سرای فوق العاده، همیشه متواضع، کمتر از روشنفکر، آماتور با استعداد حرفه ای. خبره، نقاش یکشنبه که به ندرت یکشنبه ها کار می کند، در نهایت یک حرفه ای واقعی در تمام معنای هنرمند بودن است.

گراهام که در ونکوور به دنیا آمد و بزرگ شد، پس از فارغ التحصیلی از مدرسه هنر، با کار خود در زمینه عکاسی و فیلم شروع به ایجاد امواج فوری کرد.

لوگزدال او را به‌عنوان یک «پیشگام رادیکال در رسانه‌های مبتنی بر لنز، البته با ظرفیت اضافی برای تحریف و تقویت شیوه‌های هنری مفهومی و مینیمالیستی رایج در نیویورک در آن زمان» تحسین کرد.

از آثار معروف می توان به سال ۲۰۰۵ اشاره کرد گشتاور لوستر را آزاد کنید (در سال ۲۰۱۹ در ونکوور نصب شد، مکالمه کم نبود)، و همچنین در سال ۲۰۰۱ فونوسکوپ (که الهام بخش دوچرخه سواری آلبرت هافمن در اطراف Tiergarten در برلین، پس از مصرف LSD بود.)

گراهام به خاطر شخصیت دریایی بزرگش که به صورت کمدی شخصیت های مختلفی را به خود می گیرد، تحسین می شود: یک راک سالخورده در دهه ۱۹۷۰، یک صاحب غرفه عکس در دهه ۱۹۳۰، یک نقاش آبستره در دهه ۱۹۵۰، و یک آشپز ناراضی.

در مورد انتخاب خود برای تفسیر مجدد زن گربه ای کری گرانت در صحنه ای از فیلم آلفرد هیچکاک نظر دهید. برای گرفتن دزدگراهام یک بار گفت: “این نقش به گونه ای با من صحبت کرد که برای زندگی من عجیب بود.”

رادنی گراهام ویدئو: این من نیستم: مستند BALTIC

لاگزدیل توضیح داد: “البته، هنرمند در همه جا و در معرض دید آشکار پنهان شده است – استتار شده در زیر مجموعه ای از شخصیت ها و جزئیات تاریخی، کمیک یا تخیلی، که حاکی از تصویر جمعی هر انسان است. در واقع، هر مرجع یا صحنه ای به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. طراحی شده، اغلب با مجموعه ای به سبک هالیوودی که در استودیوی او برای هر صحنه ساخته شده است.

گراهام در حالی که بیشتر برای کارهای مبتنی بر لنز شناخته می شد، بعدها در زندگی به یک نقاش ماهر تبدیل شد. او همچنین یک موسیقیدان با استعداد بود که در طیفی از ژانرها راحت بود.

گراهام، که همیشه آماده یک چالش بود، امتیاز کمتری نسبت به ریچارد واگنر دوباره میکس کرد پارسیوال در سال ۱۹۹۰. در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰، او یکی از اعضای مؤسس گروه موسیقی محبوب U-J3RK5 بود، گروهی که شامل ستاره های آینده هنر بین المللی، ایان والاس و جف وال نیز بود.

از گراهام مادرش جانت گراهام به یادگار مانده است. خواهر لیندسی گراهام; برادر آلن گراهام. شریک جیل اورستون شانون اوکسانن، فرزندان اسکات لیوینگستون، ری و کوکو لیوینگستون.

این گونه است که طرفداران و همتایان گراهام در توییتر به او اشاره می کنند.

بیشتررژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر