رای دهندگان میشیگان شاهد اصلاحیه ای برای حقوق سقط جنین در رای گیری ماه نوامبر به دستور دادگاه عالی ایالتی خواهند بود.


دادگاه عالی میشیگان به نفع مدافعان حقوق سقط جنین رای داده است که می خواهند اصلاحیه قانون اساسی ایالتی برای حمایت از حق حمایت از سقط جنین در رأی گیری در نوامبر آینده ظاهر شود.

این حکم در ۸ سپتامبر پس از درخواست گروه آزادی تولید مثل میشیگان برای حمایت از بیش از ۷۵۰۰۰۰ امضا صادر شد – بیش از حد مجاز برای همه پرسی پاییز امسال – اما توسط دو جمهوری خواه، او در چهار انتخابات برکنار شد. شورای ایالتی به دلیل مشکل فاصله.

در یک پرونده در تاریخ ۱ سپتامبر، آزادی تولید مثل برای همه گفت که هیئت کمیسران ایالت با رد این دادخواست “وظیفه قانونی واضح خود را کنار گذاشته است”. این هیئت چهار نفره در ۳۱ اوت به بن بست رسید.

تصمیم دادگاه عالی ایالتی ۵-۲ در روز پنجشنبه گفت که هیئت مدیره “وظیفه قانونی واضحی برای تایید دادخواست” دارد و اجازه داد این سوال در پاییز امسال در برگه رای ظاهر شود.

رای دهندگان میشیگان تصمیم خواهند گرفت که آیا “همه از حق اساسی آزادی باروری برخوردار هستند، که شامل حق تصمیم گیری و اجرای تصمیمات بدون دخالت سیاسی در همه مسائل مربوط به بارداری، از جمله کنترل تولد، سقط جنین، مراقبت های دوران بارداری و زایمان است.”

این اقدام همچنین تضمین می‌کند که «همه ساکنان میشیگان از حق مراقبت ایمن و محترمانه در حین زایمان برخوردار هستند، همه حق استفاده از روش‌های کنترل بارداری موقت یا دائمی دارند، همه حق ادامه یا خاتمه بارداری را قبل از اینکه قابل دوام باشد، دارند، و فرد نمی‌تواند برای سقط جنین، مرده زایی یا سقط جنین مجازات شوند».

بر اساس پرونده آزادی تولید مثل پاییز، “باید به رای دهندگان این فرصت داده شود تا صدای خود را در پای صندوق های رای به گوش مردم برسانند.”

دانا نسل، دادستان کل میشیگان نیز یادداشت هایی را در حمایت از درخواست این گروه ها تنظیم کرد و استدلال کرد که تصمیم هیئت مدیره “حق مردم برای اصلاح قانون اساسی آنها را سلب کرده است.”

از نظر وی، بریجت مک کورمک، رئیس دادگستری میشیگان، از اعضای انجمن انتقاد کرد و خاطرنشان کرد که بیش از ۷۵۰۰۰۰ نفری که این طومار را امضا کردند “بیش از هر پیشنهادی در تاریخ میشیگان امضا کردند.”

“آنها میلیون ها شهروند میشیگاندی را از حق رای محروم می کنند، نه به این دلیل که فکر می کنند هزاران میشیگاندی که این پیشنهاد را امضا کرده اند با این پیشنهاد سردرگم شده اند، بلکه به این دلیل که معتقدند فناوری شناسایی شده به آنها اجازه این کار را می دهد، بازی خیلی بد رفته است… چه از نشانه غم انگیز روزگار.”

ماه گذشته، در اولین همه پرسی ایالات متحده در مورد حقوق سقط جنین، از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده حق قانونی سقط جنین را لغو کرد، تعداد بی سابقه ای از رای دهندگان کانزاس به رد اصلاحیه پیش نویس جمهوری خواهان رای دادند که حقوق سقط جنین را از قانون سلب می کند. اساس این دولت منکر، شرکت در انتخابات است. ارسال پیامی پر طنین از وضعیت به اصطلاح «قرمز» که نشان‌دهنده عدم محبوبیت عمیق محدودیت‌های سقط جنین است.

حکم دادگاه عالی میشیگان دومین پیروزی برای حقوق سقط جنین در این ایالت در این هفته است، پس از اینکه یک قاضی ایالتی به طور دائم از اجرای قانون ممنوعیت سقط جنین در ایالت به مدت یک قرن توسط دادستان جلوگیری کرد.

در ۷ سپتامبر، الیزابت گلیچر قاضی ناحیه میشیگان با صدور حکمی دائمی، دادستان ها را از به چالش کشیدن قانون “غیر قانونی” ضد سقط جنین که در سال ۱۹۳۱، چندین دهه قبل از تصمیم مهم دادگاه عالی در سال ۱۹۳۱ تهیه شده بود، صادر کرد. رو به دره ممنوعیت دولتی برداشته شد.

این قانون تقریباً در همه موارد سقط جنین را ممنوع می کند مگر برای حفظ جان بیمار.

قاضی گلیچر نوشت: «به مدت ۵۰ سال، ساکنان میشیگان از حق خود برای کنترل آزادانه و ایمن سلامت باروری و سرنوشت خود با تصمیم گیری در مورد زمان و اینکه آیا بارداری باید خاتمه یابد، استفاده کرده اند. حذف دسترسی به سقط جنین، زنان باردار را مجبور می‌کند تا بدون توجه به تأثیری که بر سلامت و زندگی‌شان داشته باشد، از کنترل سلامت بدن خود دست بکشند.»

حداقل ۱۲ ایالت در هفته های پس از حکم دادگاه عالی در ۲۴ ژوئن، تقریباً در همه موارد سقط جنین را ممنوع کردند. دابز در مقابل سلامت زنان جکسونبیش از ۴۰ کلینیک تعطیل شده اند و میلیون ها زن و دختر از دسترسی به مراقبت محروم هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر