رعایت توصیه های بهداشتی و پیشگیری از وبابه گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، اگرچه وبا در فصل گرم سال بیشتر دیده می شود، اما نیاز به رعایت بهداشت در پاییز و زمستان نیز برای حفظ سلامتی افزایش یافت، هرچند وبا بیماری است که به ویژه در این فصول گسترش می یابد. . ..

به گفته متخصصان و کارشناسان، تولید و تجمع باکتری ویبریو کلرا در روده انسان باعث ایجاد یک بیماری اسهالی حاد به نام وبا می شود که در بیشتر موارد باعث از دست دادن سریع آب بدن و مواد محلول شده و در صورت عدم درمان باعث شوک و در نهایت ایجاد شوک می شود. مرگ. .

این بیماری دارای دو نوع اصلی وبا وبا «کلاسیک» و «کلاسیک» است. در ایران التور وبا را سودوموناس وبا می‌گویند و گونه‌ای خطرناک است. زیرا عدم وجود علائم در هنگام عفونت مهمترین عامل در گسترش و تداوم عفونت است.

اولین شکایت بیمار احساس پری و غرغر معده همراه با اسهال آبکی و بی بو است. استفراغ بدون حالت تهوع قبلی و تشنگی شدید نیز از علائم این بیماری است که به تدریج شدید می شود.

وبا در مناطقی که اصول و توصیه های بهداشتی رعایت نمی شود بیشتر مشاهده می شود و به همین دلیل مردم مناطق مختلف در فصل گرم سال در معرض خطر ابتلا به وبا هستند.

رفت و آمد و رفت و آمد در خارج از منازل از جمله پارک ها و رستوران ها در فصول گرم سال افزایش می یابد و به همین دلیل افراد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

به گفته متخصصان مهم ترین راه پیشگیری از این بیماری پرهیز از مصرف آب آشامیدنی ناسالم و شستن مرتب دست ها با صابون است.سبزیجات بخورید.

اسهال یکی از مهم ترین علائم وبا است، در صورتی که فردی دچار علائمی مانند اسهال شدید و آبکی شود، باید در اسرع وقت برای تشخیص و درمان به مرکز درمانی یا پزشک مراجعه کند، یکی از مهم ترین عوارض آن وبا است. .

رئیس اداره بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری از ابتلای سه نفر به وبا در استان خبر داد.

علی الاحمدی وی توصیه کرد: برای پیشگیری از بیماری وبا که یک بیماری باکتریایی و اسهال است، مردم راه های پیشگیری از این بیماری و انتقال آن را بدانند.

وی مهمترین راه انتقال وبا را آلودگی مدفوعی – دهانی دست یا غذا و انتقال آن از طریق دهان عنوان کرد و افزود: شستن دست ها با آب و صابون بعد از استفاده از توالت و قبل از غذا خوردن و شستن دست ها پس از تماس با افراد آلوده مواد. سطوح و نزدیک نبودن به فردی که اسهال و استفراغ دارد مهمترین راه پیشگیری از وبا است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه مورد ابتلا به وبا در استانداری ثبت شده است و خوشبختانه هیچ گونه انتقال محلی وبا در استانداری گزارش نشده است و ابتلای این سه نفر ربطی به آب در استانداری ندارد، تصریح کرد:

رئیس مرکز بهداشت شهرمحال و بختیاری گفت: استان ها باید برای پیشگیری از بیماری های اسهالی و وبا به بهداشت فردی، مواد غذایی، ضدعفونی و شستشوی صحیح سبزیجات و میوه ها توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، وبا یکی از بیماری های ناشی از باکتری است و در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی، این باکتری ها به سرعت وارد چرخه غذا یا آب آشامیدنی می شوند و می توانند زندگی بسیاری از افراد را تهدید کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر