رعد و برق در حین آزمایش «مرطوب» چهار بار به محل پرتاب موشک «مگا مون» ناسا برخورد کرد.


آرتمیس اول اولین موشک ماه پرتاب بلند ۳۲۲ فوتی ناسا – به طور رسمی “سیستم پرتاب فضایی” (SLS) – و همچنین اولین پرتاب از مجموعه ای از ماموریت های پیچیده تر با هدف بازگرداندن انسان ها به فضا خواهد بود. ماه برای اولین بار پس از آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ ظاهر شد. پرتاب که قبل از ماه می امسال انجام خواهد شد، اغلب یک کپسول بدون سرنشین Orion را در یک سفر ۲۰ تا ۲۵ روزه به دور ماه می برد. این فضاپیما – که شامل سه “ارواح” رادیومتریک است، شامل دو تنه زن و مرد در اندازه واقعی، از ۶۲ مایلی بالای ماه عبور می کند، اما قبل از بازگشت، ۴۰۰۰۰ مایل از ماه فاصله دارد. روی زمین در اقیانوس آرام نزدیک کالیفرنیا بپاشید.

با فرض موفقیت آرتمیس I، آرتمیس دوم ماموریت امسال را در ماه می ۲۰۲۴ با یک هواپیمای چهار نفره در بیش از ۵۵۲۳ مایلی ماه – دور از هر انسانی دور از زمین – ادامه خواهد داد. تست پرواز هشت تا ۱۰ روزه

بر این اساس، حداکثر تا سال ۲۰۲۵، مأموریت آرتمیس III چهار فضانورد را در یک کپسول اوریون به ایستگاه فضایی برنامه ریزی شده دروازه قمری در مدار ماه خواهد دید، جایی که در مجموع ۳۰ روز را در فضا سپری خواهند کرد.

دو کاوشگر – از جمله اولین زن و یک فرد رنگین پوست که پا بر روی ماه گذاشتند – از طریق “سیستم فرود انسانی” دروازه به ماه منتقل خواهند شد.

آنها یک هفته را صرف کاوش در سطح ماه در قطب جنوب کردند – منطقه ای که انسان ها قبلا هرگز ندیده بودند – و آزمایش های مختلفی از جمله نمونه برداری از یخ آبی که اولین بار در سال ۱۹۷۱ در ماه کشف شد، انجام دادند.

“تحریر پوشیدن مرطوب” – که برای تکمیل پرتاب SLS، از جمله پر کردن مخازن موشک های فوق خنک ۷۰۰۰۰۰ گالنی نامگذاری شده است – شامل یک آزمایش شمارش معکوس ۴۵ ساعته است که دیر شروع شد. بعدازظهر جمعه گذشته

روز شنبه، مهندسان ناسا تایید کردند که چهار تخلیه به هادی های صاعقه در اطراف سکوی پرتاب SLS برخورد کرده است.

ناسا توضیح داد که سیستم حفاظت در برابر صاعقه بالش شامل سه برجک به ارتفاع حدود ۶۰۰ فوت است که پیچ‌ها را از خود موشک دور نگه می‌دارد.

ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تیم‌ها سه حمله کم‌ضریب اول را به برج دوم شناسایی کرده‌اند و به بررسی داده‌های حمله چهارم که شدیدتر از حمله اول بود، ادامه می‌دهند».

بیشتر بخوانید: روسیه خشم فضایی را پرتاب می کند و دوباره ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می کند

در حالی که رعد و برق ممکن است پیشرفت تمرین پوشیدن مرطوب را اندکی به تعویق بیندازد، مهندسان مجبور شدند آزمایش‌های خود را در روز یکشنبه قبل از پر شدن مخازن موشک متوقف کنند و دلیل آن مشکل فشار پروانه بر روی پرتابگر موشک متحرک بود.

ناسا توضیح داد: “این فن ها برای ایجاد فشار مثبت بر روی مناطق بسته با اجکتور متحرک و جلوگیری از گازهای خطرناک ضروری هستند.”

بدون این قابلیت، تکنسین ها نمی توانند با خیال راحت بارگیری رانش از راه دور را در هسته و مرحله رانش موشک ادامه دهند.

آزمایش‌ها دیروز از سر گرفته شد، اما سرانجام در ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت محلی، پس از دو ساعت تأخیر برای بررسی مشکل دمای رانشگر اکسیژن برودتی که در ۲۹۷- درجه فارنهایت (۱۸۳- درجه سانتیگراد) ذخیره می‌شود، متوقف شد. دریچه ای که برای کاهش فشار از مرحله اولیه در هنگام سوخت گیری استفاده می شود.

ناسا گفت: «با توجه به زمانی که برای حل این مشکل صرف شد و تیم‌ها به پایان شیفت‌های خود نزدیک شدند، مدیر پرتاب درخواست کرد که آزمایش آن روز متوقف شود.»

خدمه موضوع را بر روی سکو بررسی خواهند کرد و تیم قبل از تصمیم گیری در مسیر رو به جلو، در دسترس بودن محدوده و زمان چرخش سیستم ها را بررسی می کند.

لینک منبع

در حال پردازش…

موفقیت! شما در لیست هستید

خطایی روی داد و ما نتوانستیم اشتراک شما را پردازش کنیم. لطفا صفحه را مجددا بارگذاری کنید و دوباره تلاش کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر