رفع بوی بد دهان با کمک متخصص تغذیه در اصفهان


بوی بد دهان را با رژیم غذایی از بین ببرید

به خاطر داشته باشید که بوی نامطبوع ناشی از غذاهای خاص را می توانید با خوردن غذاهای دیگر از بین ببرید. با ما در این قسمت از وب سایت رضا اطمینانانی متخصص تغذیه اصفهان همراه باشید تا در مورد علل این مشکل و رفع بوی بد دهان از طریق رژیم غذایی بیشتر صحبت کنید.

دلایل اصلی بوی نامطبوع

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد بوی نامطبوع شوند. باکتری های موجود در دهان استفاده از غذاهای خاص یکی از شایع ترین علل این مشکل است.

جویدن سبزیجاتی مانند جعفری ، نعناع ، میخک ، شوید ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی هل بوی بد دهان را از بین می برد.

بشقاب دندان

دهان یکی از نقاط بدن است که تعداد زیادی باکتری مختلف در آن وجود دارد. خمیر دندان لایه ای از پوشش باکتریایی در دهان است. عدم مراقبت از دندان ها ، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و همچنین خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین می تواند باعث ایجاد پلاک باکتریایی شود. این تخته ها روی دندان ها نشسته اند ، بسیار چسبناک هستند. با مسواک زدن صحیح نخ می توانید از شکل گیری صفحه جلوگیری کنید. متأسفانه ، اگر تعادل باکتریایی در دهان مختل شود ، پلاک می تواند سولفات های زنجیره ای کوتاه ، دی آمین ها یا اسیدهای چرب تولید کند که می تواند باعث بوی بد دهان شود.
برخی غذاها را مصرف کنید

غذاهای متعددی وجود دارد که می تواند باعث بوی بد دهان شود ، که می توانید با آنها آشنا شوید.

سیر و پیاز

سیر و پیاز سرشار از ترکیبات گوگردی هستند ، می توانند بوی بد دهان را هم در دهان و هم پس از جذب و دفع از ریه ها ایجاد کنند.

رفع بوی بد دهان با کمک متخصص تغذیه در اصفهان

لبنیات

بسیاری از باکتری های موجود در دهان می توانند اسیدهای آمینه لبنی را تخمیر کرده و بقایایی به نام جسد یا پوترساید تولید کنند. نتیجه آن بوی بد است.

کنسرو ماهی

بوی ماهی پوسیده چیزی نیست که نادیده گرفته شود. در طول کنسرو ماهی ، این غذا به تجزیه و تولید “آمین های بیوتیک” ، که با تولید بوی بدن مرتبط هستند ، ادامه می دهد.

کربوهیدرات هایی که به سرعت تخمیر می شوند

این نوع کربوهیدرات ها شامل نوعی مولکول کربوهیدرات است که به راحتی در دهان توسط باکتری های طبیعی در روده تخمیر می شود و باعث ایجاد گاز ، نفخ ، مشکلات اجابت مزاج و البته بوی نامطبوع می شود.

T تنباکو و مشروبات الکلی

استفاده از الکل شدت بوهای نامطبوع را افزایش می دهد ، زیرا اتانول یکی از عوامل کم آبی است ، یعنی بدن را کم آب می کند ، همچنین باعث فرار محصولات باکتریایی می شود. Sm smart همچنین در تشدید اثرات الکل نقش دارد.

باید چکار کنیم؟

برای از بین بردن بوی بد دهان ، باید از برخی از غذاهایی که در زیر مورد بحث قرار گرفته است ، خودداری کنید. البته باید توجه داشت که این غذا نباید به طور کامل از رژیم غذایی شما حذف شود. اما کاهش مصرف آنها در جلوگیری از بوی بد دهان مثر خواهد بود.
با تغذیه مناسب بوهای بد را از بین ببرید

گاهی اوقات تغییر عادات غذایی و افزایش مصرف آب برای از بین بردن بوی بد دهان کافی است. با این حال ، نباید فراموش کنیم که رعایت سلامت حفره دهان ضروری است ، با پزشک مشورت کنید. به یاد داشته باشید که نوشیدن مقدار زیادی آب برای بدن بسیار مفید است.

ابتدا دلیل آن را پیدا کنید

اولین قدم برای مقابله با بوی بد دهان شروع درمان علت است. این مشکل فقط می تواند ناشی از غذاهایی مانند سیر و پیاز باشد که با اجتناب از مشکل شما برطرف می شود. این مشکل حتی ممکن است به دلیل مصرف ناکافی آب باشد. در نتیجه با نوشیدن آب بیشتر می توانید خشکی دهان و بوی بد دهان را از بین ببرید. گاهی اوقات این مشکل به دلیل مشکلات دندان ها یا لثه ها ایجاد می شود. در نتیجه ابتدا باید ریشه مشکل را پیدا کرد.

از مصرف الکل یا دخانیات خودداری کنید

همانطور که گفته شد ، سیگار کشیدن: الکل علائم بوی بد دهان را تشدید می کند. اگر سیگاری هستید ، باید این عادت را ترک کنید که نه تنها از شر بوی بد دهان خلاص شوید ، بلکه گامی در جهت سلامتی بردارید.

بیش از 3 وعده غذا در روز نخورید

هرچه غذا بیشتر باشد ، تعادل pH دهان بیشتر مختل می شود. در نتیجه ، زمان بیشتری برای تغذیه باکتری ها در نظر گرفته می شود و احتمال تجمع بقایای مواد غذایی در نزدیکی گوشه دندان در گوشه دهان افزایش می یابد. علاوه بر این ، بیشتر میان وعده ها شیرین و البته اشتها آور و مطلوب برای باکتری های موجود در دهان هستند. بنابراین ، توصیه می شود از عادت همیشه خوردن تنقلات در دهان خود اجتناب کنید.

رعایت بهداشت دهان و دندان شستن دهان خود را با روغن نارگیل بشویید

برخی از مطالعات نشان می دهند که مسواک زدن برای بوی خوب دهان بسیار مهم است. علاوه بر این ، توصیه می شود هر روز بعد از مسواک زدن دهان خود را با روغن نارگیل شستشو دهید. روغن نارگیل سرشار از اسید لوریک است. این ترکیب در برابر عوامل بیماری زای مختلف حفره دهان اثر مفیدی دارد. برای انجام این کار ، پس از شانه زدن ، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به مدت 5 تا 10 دقیقه بشویید و دهان خود را بشویید. حتی اگر حوصله داشته باشید ، می توانید این روغن را به مدت 20 دقیقه در دهان خود قرار دهید و در نهایت روغن را تف کنید.
به دنبال سبزیجات باشید

جعفری ، نعناع ، میخک ، شوید ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی جویدن سبزی هل بوی نامطبوع غذا را از بین می برد.

مکمل های اضافی برای مبارزه با بوی بد دهان

جوهر جوهر: نتایج چندین مطالعه نشان داده است که افزودن روی ، ترکیبات سولفات را به گازهای بی بو تبدیل می کند.

پروبیوتیک به طور کلی ، استرپتوکوکوس سالیواریوس باید در دهان افراد سالم غالب باشد. با این حال ، افرادی که از بوی بد دهان رنج می برند سطوح پایینی از این باکتری دارند و برخی از آنها حتی این باکتری را ندارند. به همین دلیل است که پروبیوتیک ها بوی بد دهان را به طور موثری از بین می برند.


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه مقدار غذا و.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

غذاهای دودی پرخطر

نیاز به غذای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخوریددیدگاهتان را بنویسید