رفع تحریم ها تنها راه حل مشکلات اقتصادی ایران نیست – ساحل خبر


رئیسی روز یکشنبه در نشستی با فعالان سیاسی در تهران گفت که دولت وی مجموعه ای از اقدامات را برای رسیدگی به مسائل اقتصادی ایران انجام داده است.

رئیس جمهور گفت: تلاش برای افزایش فروش نفت، تقویت روابط تجاری با کشورهای همسایه و به طور کلی تقویت روابط اقتصادی کشور برای خنثی سازی تحریم ها و تسهیل رفع آنها انجام شده است.

آنها گفتند که دولت او هیچ رویکردی را برای حل مشکلات اقتصادی ایران نادیده نگرفته است و هر گامی که معتقد است می تواند کمک کند برداشته است.

ایران تحت تحریم های شدید ایالات متحده قرار گرفته است که اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. برخی از سخت‌ترین این تحریم‌ها پس از خروج یکجانبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از توافق هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۸ اعمال شد. جانشین او، رئیس‌جمهور جو بایدن، تمایل خود را برای بازگشت به پایبندی به این توافق ابراز کرده است.

بنابراین ایران در حال مذاکره با سایر امضاکنندگان قرارداد ۲۰۱۵ برای احیای این توافق بوده است. با این حال، این مذاکرات هنوز به پیشرفتی دست پیدا نکرده است.

رئیسی همچنین از دولت سلف خود، رئیس جمهور سابق حسن روحانی که ۴۸۰ هزار میلیارد تومان (بیش از ۱۱۳ میلیارد دلار) کسری بودجه داشته اند، گلایه کرد.

او گفت: “باید راه حلی پیدا شود تا اجازه داده شود که یک دولت برون‌شده بدهی‌های خود را به شیوه‌ای سرکش ترک نکند.”

رئیس‌جمهور ایران با اشاره به گلایه‌ها در خصوص افزایش اخیر برخی قیمت‌ها از جمله عوارض آب و برق، گفت: این افزایش‌ها طبق قانون باید توسط دولت قبل اجرا می‌شد، اما متأسفانه دولت قبل هر تکلیف قانونی را که می‌توانست باعث نارضایتی شود، کنار گذاشته است. ، انجام نشده. “

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر